Referencje klientów

Siłowniki LINAK w kombajnach New Holland

Firma New Holland wprowadza siłowniki elektryczne w swoich kombajnach. Oprócz łatwości integracji za wyborem siłownika elektrycznego przemawiają także liczne opcje obsługi.

Regulacja, ustalanie położenia, przemieszczanie – siłowniki elektryczne w kombajnach odpowiadają za wiele zadań. Ich liczba będzie z pewnością rosnąć. Michaël Carpentier, kierownik ds. rozwoju produktów w New Holland (Zedelgem, Belgia), jest o tym głęboko przekonany.

Wraz z zespołem poszukuje najlepszych sposobów uzyskania usprawnień w kombajnach w zakresie wydajności, oddziaływania na środowisko oraz wygody operatora. Ogromne znaczenie w tym względzie ma zastosowanie siłowników elektrycznych.

Możliwość precyzyjnej regulacji położenia elementów maszyny jest szczególnie ważna z punktu widzenia wydajności zbiorów. Siłowniki elektryczne LINAK LA36 zapewniają pełną precyzję regulacji. Zadanie to wypełniają znacząco lepiej niż układy hydrauliczne, w których wprowadzenie sprzężenia zwrotnego i regulacji położenia wymaga zastosowania niezwykle skomplikowanych rozwiązań technicznych.

Z uwagi na możliwość uzyskania sprzężenia zwrotnego w zakresie położenia z wykorzystaniem sygnału analogowego lub cyfrowego integracja z magistralami sterującymi nie nastręcza żadnych trudności.

Typowym zastosowaniem siłownika elektrycznego w kombajnie jest mechanizm rozprowadzania słomy. Na życzenie kombajny New Holland są dostępne z rozrzutnikiem Opti-Spread mocowanym za sieczkarnią. Operator ma możliwość ustalenia szerokości oraz kierunku wyrzutu słomy. Za ustawienie położenia tarcz rozrzutnika odpowiadają siłowniki LINAK LA36.

Bardzo często wykorzystujemy siłowniki elektryczne, ponieważ w przeciwieństwie do hydraulicznych nie powodują ryzyka powstawania wycieków” – podkreśla Michaël Carpentier.

Najważniejsza jest wytrzymałość
Oprócz tego siłowniki LINAK LA36 zaspokajają potrzeby w zakresie trwałości i długości skoku. Dzięki wytrzymałej aluminiowej obudowie oraz wysokiej szczelności (IP66 dynamiczna, IP69K statyczna) siłownik może znaleźć zastosowanie w wielu zadaniach w rolnictwie.

Trwałość to nie tylko kwestia ochrony przed działaniem czynników zewnętrznych, takich jak pył, kurz czy woda.

Niezawodność eksploatacyjna związana jest także z odpornością na uderzenia i drgania. Na przykład siłownik LA36 służy do regulacji położenia sita w przypadku prowadzenia zbiorów na zboczu. Siłownik odpowiada za przemieszczenie boczne sita odpowiednio do nachylenia terenu, co ma na celu równomierne rozłożenie materiału w czasie przesiewania.

Siłownik poddawany jest ciągłym drganiom” – wyjaśnia Michaël Carpentier. „Ważne jest, aby zachował zdolność do bezpiecznej i bezawaryjnej pracy pomimo drgań”.

Firma LINAK angażuje wiele czasu i wysiłku podczas opracowywania produktów w ich testowanie w różnych warunkach eksploatacji. Siłowniki muszą dobrze znosić niskie i wysokie temperatury, kontakt z substancjami chemicznymi w formie płynnej oraz wstrząsy. Dopiero po uzyskaniu pozytywnego wyniku w testach wprowadzane są do produkcji, aby następnie mogły trafić do klienta.

W zależności od modelu w kombajnie zastosowanie znajduje nawet 13 siłowników.

Skontaktuj się z segmentem LINAK TECHLINE®, aby uzyskać szczegółowe parametry techniczne i poznać jeszcze więcej rozwiązań siłownikowych na potrzeby kombajnów oraz innych maszyn rolniczych.
Rozwiązania na bazie siłowników liniowych do kombajnów play-icon

Rozwiązania na bazie siłowników liniowych do kombajnów

Niezniszczalne play-icon

Niezniszczalne

Krok w przyszłość – siłowniki ze zintegrowanym sterownikiem play-icon

Krok w przyszłość – siłowniki ze zintegrowanym sterownikiem

Pliki

Więcej o maszynach rolniczych

W folderze opisano rozwiązania, jakie od ponad 25 lat powstają w LINAK na potrzeby wielu zastosowań w rolnictwie.

Przegląd produktów TECHLINE

Odkryj szeroki wybór wytrzymałych produktów o dużej mocy z segmentu TECHLINE. Produkty te zapewniają najwyższą trwałość i niezawodność na potrzeby eksploatacji w trudnych warunkach.

Krok w przyszłość

Dowiedz się więcej na temat przyszłości napędów na bazie siłowników IC.

Wykonaj krok w przyszłość – wybierz rozwiązania elektryczne!

Poznaj zalety siłowników elektrycznych w porównaniu z hydraulicznymi.

Masz pytanie dotyczące technologii siłowników elektrycznych?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.

Subskrybuj wiadomości firmy LINAK

Otrzymuj aktualne informacje o tym, w jaki sposób technologia siłowników podąża za współczesnymi megatrendami i stawia czoła wyzwaniom przyszłości.