Skontaktuj się z Nami Tutaj
Maszyny rolnicze

Rozwiązania do ciągników

Siłowniki elektryczne LINAK umożliwiają regulację ustawienia drabin, lusterek i pokrywy silnika w ciągnikach oraz zapewniają bezpieczną obsługę wszelkich akcesoriów.

Ciągniki

Inteligentne siłowniki do ciągników

Wraz z rosnącą potrzebą zapewnienia wyższego poziomu komfortu obsługi maszyn rolniczych istnieje coraz większe zapotrzebowanie na bardziej opłacalne i inteligentne rozwiązania, które sprostają wymogom związanym z pracą w niesprzyjających warunkach. W przypadku ciągników zastosowanie siłowników elektrycznych niesie ze sobą wiele korzyści. Siłowniki to:

  • funkcjonalne rozwiązanie, które można łatwo łączyć z innymi układami sterowania;
  • wydajny napęd, który jest prosty w montażu i bezobsługowy;
  • lepsze i bardziej komfortowe miejsce pracy.

Praca w polu wiąże się często z wielogodzinnym przebywaniem w kabinie ciągnika. Maszyny rolnicze są coraz większe, przez co rośnie zapotrzebowanie na bezpieczne rozwiązania, które można szybko i łatwo połączyć z magistralami komunikacyjnymi. W ciągnikach na całym świecie napęd poszczególnych elementów, takich jak lusterka i drabinki, pokrywa silnika czy wał odbioru mocy (PTO), zapewniają siłowniki elektryczne.

Inteligentne rozwiązanie na bazie siłowników elektrycznych
Nowoczesne siłowniki elektryczne muszą mieć możliwość dostarczenia precyzyjnej informacji zwrotnej do głównego układu sterowania ciągnika. Dzięki temu operator może monitorować położenie siłowników, które pozostają poza zasięgiem jego wzroku. Elastyczne i łatwe w integracji z większością magistrali komunikacyjnych rozwiązania bazujące na siłownikach LINAK stają się integralną częścią maszyny.

Prosty system niewymagający serwisowania
Oczywistą zaletą siłowników elektrycznych jest brak węży, pomp i sprężarek. To sprawia, że rozwiązania LINAK nie mają słabych punktów i są praktycznie bezobsługowe, a ich zalety są dostępne zaraz po zamontowaniu (plug and play). Ponadto wszystkie rozwiązania oferowane przez LINAK są poddawane serii wymagających testów wytrzymałościowych dla zagwarantowania bezawaryjnej eksploatacji w skrajnie trudnych warunkach i ograniczenia liczby kosztownych przestojów do niezbędnego minimum.  

Bardziej komfortowe miejsce pracy
Wyposażenie ciągnika w rozwiązania na bazie siłowników elektrycznych pozwala znacznie poprawić komfort pracy operatora. Siłownik jest połączony przez kabinę z głównym sterownikiem silnika (ECU) tylko przy pomocy kabla, a nie dźwigni, co oznacza, że hałas emitowany przez silnik nie dociera do kabiny. Podobnie jak pyły, zanieczyszczenia chemiczne i przeciągi.

Czytaj więcej
Siłownik liniowy LA36
Rozwiązania na bazie siłowników liniowych do traktorów play-icon

Rozwiązania na bazie siłowników liniowych do traktorów

Niezniszczalne play-icon

Niezniszczalne

Pliki

Więcej o maszynach rolniczych

W folderze opisano rozwiązania, jakie od ponad 25 lat powstają w LINAK na potrzeby wielu zastosowań w rolnictwie.

Przegląd produktów TECHLINE

Odkryj szeroki wybór wytrzymałych produktów o dużej mocy z segmentu TECHLINE. Produkty te zapewniają najwyższą trwałość i niezawodność na potrzeby eksploatacji w trudnych warunkach.

Broszura poświęcona testom w LINAK

Każdy podzespół siłownika poddawany jest serii testów przeprowadzanych w centrum badawczym LINAK. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w folderze.

Rozwiązania do maszyn rolniczych

Siłowniki elektryczne LINAK pomagają uprościć rozwiązania w zakresie ruchu i oferować rolnikom na całym świecie czystsze oraz bardziej niezawodne maszyny.

Czytaj więcej

Filmy poświęcone ciągnikom

Dowiedz się więcej o technologii siłowników elektrycznych do zastosowań w ciągnikach. Obejrzyj nasze filmy i zaczerpnij inspiracji.

Rozwiązania na bazie elektrycznych siłowników liniowych segmentu LINAK TECHLINE do maszyn rolniczych play-icon

Rozwiązania na bazie elektrycznych siłowników liniowych segmentu LINAK TECHLINE do maszyn rolniczych

Jak wykorzystać napędy w technologii Plug & Play™ w zastosowaniach przemysłowych play-icon

Jak wykorzystać napędy w technologii Plug & Play™ w zastosowaniach przemysłowych

Zintegrowany sterownik i magistrala komunikacyjna oferują możliwość monitorowania pracy siłowników od momentu ich podłączenia play-icon

Zintegrowany sterownik i magistrala komunikacyjna oferują możliwość monitorowania pracy siłowników od momentu ich podłączenia

Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.

Kontakt