Skontaktuj się z Nami Tutaj
Maszyny rolnicze

Rozwiązania do kombajnów do roślin pastewnych

Zastosowanie siłowników elektrycznych LINAK w sieczkarniach samojezdnych pozwala zoptymalizować położenie narzędzi do zbioru i rozdrabniania roślin pastewnych, co zwiększa ergonomię pracy.

Sieczkarnie samojezdne

Trwałe rozwiązania na bazie siłowników do sieczkarni samojezdnych

Trwałość i wytrzymałość to kluczowe kryteria, jakie spełniać powinny nowoczesne sieczkarnie samojezdne. Rozdrabnianie rozmaitych surowców do produkcji biomasy, od traw i kukurydzy po drewno z wierzby, wymaga ponadto ogromnej elastyczności, a z kolei sezonowa zmienność plonów rodzi zapotrzebowanie na rozwiązania o wysokim poziomie niezawodności. Rozwiązania z zastosowaniem siłowników elektrycznych mogą być źródłem wielu korzyści:

  • Potrzeba konserwacji ograniczona do niezbędnego minimum i wydłużona trwałość.
  • Inteligentne systemy przekazujące informacje zwrotne dla zapewnienia optymalnej wydajności.
  • Wyższy poziom bezpieczeństwa.

W miarę wzrostu zapotrzebowania na energię pochodzącą z bardziej zrównoważonych źródeł na całym świecie zaczęto zwracać większą uwagę na możliwości wykorzystania biomasy drzewnej, w szczególności gatunków energetycznych, takich jak wierzba i topola. Jednak zbiór tych roślin to praca wymagająca zastosowania niezawodnego sprzętu. Zamontowane w sieczkarniach siłowniki LINAK gwarantują dokładne pozycjonowanie narzędzi do zbioru i rozdrabniania roślin oraz pozwalają prowadzić obsługę z kabiny operatora, w której możliwe jest dostosowanie położenia fotela i kierownicy z myślą o bardziej ergonomicznej i mniej uciążliwej eksploatacji.

Trwałe, bezobsługowe rozwiązania
Rozwiązania elektryczne nie mają słabych punktów i prawie nie wymagają konserwacji, gdyż są pozbawione takich elementów jak węże, pompy i sprężarki. Zanim trafią na rynek, wszystkie siłowniki LINAK są poddawane rygorystycznym testom, które mają na celu potwierdzenie ich niezawodności w nawet najtrudniejszych warunkach. Oznacza, że charakteryzują się dłuższym okresem eksploatacji oraz znacznie krótszymi okresami przestojów.

Funkcjonalność i precyzja dzięki inteligentnym siłownikom
Rozwiązania na bazie siłowników LINAK są wyposażone w funkcje inteligentnej obsługi, umożliwiające dwukierunkową komunikację za pośrednictwem magistrali z układem sterowania. Oznacza to, że operator może na bieżąco monitorować i regulować położenie elementów w celu zapewnienia optymalnych zbiorów oraz z łatwością dostosowywać parametry eksploatacyjne do odmiennych zastosowań.

Bezpieczniejsze miejsce pracy
Możliwość nadzorowania i obsługi z kabiny operatora przekłada się na wyższy poziom bezpieczeństwa pracy. Jeśli jednak zachodzi konieczność ręcznej interwencji, siłowniki LINAK są bezpieczniejsze, ponieważ działają niezależnie od zasilania z silnika. Jednocześnie rozwiązania LINAK są energooszczędne, a w trybie gotowości pobór energii jest bliski zeru.

Czytaj więcej
Siłownik liniowy LA37
Rozwiązania na bazie siłowników liniowych do sieczkarni samojezdnych play-icon

Rozwiązania na bazie siłowników liniowych do sieczkarni samojezdnych

Niezniszczalne play-icon

Niezniszczalne

Pliki

Więcej o maszynach rolniczych

W folderze opisano rozwiązania, jakie od ponad 25 lat powstają w LINAK na potrzeby wielu zastosowań w rolnictwie.

Przegląd produktów TECHLINE

Odkryj szeroki wybór wytrzymałych produktów o dużej mocy z segmentu TECHLINE. Produkty te zapewniają najwyższą trwałość i niezawodność na potrzeby eksploatacji w trudnych warunkach.

Broszura poświęcona testom w LINAK

Każdy podzespół siłownika poddawany jest serii testów przeprowadzanych w centrum badawczym LINAK. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w folderze.

Rozwiązania do maszyn rolniczych

Siłowniki elektryczne LINAK pomagają uprościć rozwiązania w zakresie ruchu i oferować rolnikom na całym świecie czystsze oraz bardziej niezawodne maszyny.

Czytaj więcej

Filmy poświęcone sieczkarniom samojezdnym

Dowiedz się więcej o technologii siłowników elektrycznych do zastosowań w sieczkarniach samojezdnych. Obejrzyj nasze filmy i zaczerpnij inspiracji.

Niezniszczalne play-icon

Niezniszczalne

Zintegrowany sterownik i magistrala komunikacyjna oferują możliwość monitorowania pracy siłowników od momentu ich podłączenia play-icon

Zintegrowany sterownik i magistrala komunikacyjna oferują możliwość monitorowania pracy siłowników od momentu ich podłączenia

Jak wykorzystać napędy w technologii Plug & Play™ w zastosowaniach przemysłowych play-icon

Jak wykorzystać napędy w technologii Plug & Play™ w zastosowaniach przemysłowych

Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.

Kontakt