Skontaktuj się z Nami Tutaj
Maszyny rolnicze

Rozwiązania do kombajnów

Siłowniki elektryczne LINAK umożliwiają regulację poszczególnych podzespołów kombajnów, od drabinek i pokryw po zespół żniwny, klepisko i elementy tnące.

Kombajny

Rozwiązania z zastosowaniem siłowników do kombajnów

Uzyskanie optymalnej wydajności i najlepszej jakości plonów to najważniejsze oczekiwania stawiane producentom kombajnów. Aktualnie obowiązujące przepisy prawa zobowiązują producentów maszyn rolniczych do tworzenia bardziej zrównoważonych i efektywnych energetycznie produktów. Spełnienie wszystkich tych wymagań może stanowić nie lada wyzwanie. Jednak dzięki zastosowaniu siłowników elektrycznych można uzyskać szereg korzyści, takich jak:

  • Rozwiązania, które są trwałe i nie wymagają konserwacji.
  • Inteligentne systemy informacji zwrotnej, które przyczyniają się do wzrostu wydajności i bezpieczeństwa.
  • Napędy, które są energooszczędne i przyjazne dla środowiska naturalnego.

Zbiór zbóż to zadanie, które stanowi ogromne obciążenie dla maszyn. Prace prowadzone są w najbardziej niesprzyjających warunkach, takich jak deszcz, błoto, pył i palące słońce. Jednocześnie kombajn musi być zdolny do nieprzerwanej pracy prowadzonej w oparciu o doskonale ze sobą zestrojone precyzyjne technologie. Zastosowanie siłowników elektrycznych w kombajnie umożliwia regulację takich podzespołów, jak podajniki ślimakowe, młocarnie, klepiska i noże, a także elementów zapewniających ergonomię.

Trwałe i bezobsługowe rozwiązania
Zanim trafią na rynek, siłowniki LINAK są poddawane rygorystycznym testom. Dla zapewnienia zgodności z wymogami certyfikacji wszystkie urządzenia są testowane pod kątem odporności na wstrząsy, udary, drgania, zmiany temperatury, wilgoć, pyły i promieniowanie elektromagnetyczne.

Inteligentne systemy informacji zwrotnej i wzrost bezpieczeństwa
Układy elektroniczne w siłownikach LINAK zapewniają projektantom precyzyjną informację zwrotną i możliwość dostrojenia regulacji automatycznej z wnętrza kombajnu. Dostarczenie tych danych do układu regulacji maszyny pozwala na zdalną obsługę siłowników z fotela operatora, co przekłada się na większą wydajność i bardziej bezpieczną pracę.

Tania i przyjazna dla środowiska eksploatacja
Zastosowanie siłowników elektrycznych pozwala nie tylko zaoszczędzić na kosztach serwisowania, ale także zapewnia bardziej precyzyjną regulację. Niskie zużycie energii, w szczególności w trybie gotowości, pozwala uzyskać optymalny poziom zużycia paliwa przez maszynę i bardziej przyjazną dla środowiska eksploatację. Ponadto w siłownikach nie dochodzi do wycieków oleju, co eliminuje ryzyko skażenia środowiska.   


Czytaj więcej
Siłownik liniowy LA36
Rozwiązania na bazie siłowników liniowych do kombajnów play-icon

Rozwiązania na bazie siłowników liniowych do kombajnów

Niezniszczalne play-icon

Niezniszczalne

Pliki

Więcej o maszynach rolniczych

W folderze opisano rozwiązania, jakie od ponad 25 lat powstają w LINAK na potrzeby wielu zastosowań w rolnictwie.

Przegląd produktów TECHLINE

Odkryj szeroki wybór wytrzymałych produktów o dużej mocy z segmentu TECHLINE. Produkty te zapewniają najwyższą trwałość i niezawodność na potrzeby eksploatacji w trudnych warunkach.

Broszura poświęcona testom w LINAK

Każdy podzespół siłownika poddawany jest serii testów przeprowadzanych w centrum badawczym LINAK. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w folderze.

Rozwiązania do maszyn rolniczych

Siłowniki elektryczne LINAK pomagają uprościć rozwiązania w zakresie ruchu i oferować rolnikom na całym świecie czystsze oraz bardziej niezawodne maszyny.

Czytaj więcej

Filmy poświęcone kombajnom

Dowiedz się więcej o technologii siłowników elektrycznych do zastosowań w kombajnach. Obejrzyj nasze filmy i zaczerpnij inspiracji.

Rozwiązania na bazie elektrycznych siłowników liniowych segmentu LINAK TECHLINE do maszyn rolniczych play-icon

Rozwiązania na bazie elektrycznych siłowników liniowych segmentu LINAK TECHLINE do maszyn rolniczych

Niezniszczalne play-icon

Niezniszczalne

Jak wykorzystać napędy w technologii Plug & Play™ w zastosowaniach przemysłowych play-icon

Jak wykorzystać napędy w technologii Plug & Play™ w zastosowaniach przemysłowych

Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.

Kontakt