Skontaktuj się z Nami Tutaj

Systemy siłowników i rozwiązania LINAK® są szybkie w montażu, łatwe w instalacji oraz intuicyjne w obsłudze. Jeśli napotkasz jakiekolwiek problemy lub masz pytania, skontaktuj się z nami.

Aby zaoszczędzić czas, poniżej zebraliśmy najczęściej zadawane pytania.

Dla producentów sprzętu: jeśli nie możesz znaleźć odpowiedzi na swoje pytanie, skontaktuj się z lokalnym oddziałem LINAK, w celu uzyskania pomocy technicznej.

Dla użytkowników końcowych: jeśli nie możesz znaleźć odpowiedzi na swoje pytanie, skontaktuj się ze sprzedawcą, który sprzedał Ci produkt lub producentem sprzętu.

Resetuj wyszukiwanie

Jakie znaczenie mają czynniki środowiskowe dla konstrukcji obudowy?

Siłowniki odporne na trudne warunki eksploatacji, takie jak wysokie i niskie temperatury, żrące substancje chemiczne i drgania, muszą być zaprojektowane w sposób, który uwzględnia te ryzyka.

Siłowniki do zastosowań przemysłowych oferują szereg rozwiązań, które przyczyniają się do zapewnienia należytej trwałości i najwyższego z możliwych stopnia szczelności (IP69K): obudowy z aluminium, powlekane płytki PCB do ochrony układów elektronicznych, polerowane tuleje wewnętrzne do ochrony przed zawilgoceniem oraz specjalnie dobrane uszczelki korkowe przystosowane do eksploatacji w trudnych warunkach i strefach zagrożonych wybuchem (ATEX i IECEx).

Ponadto powierzchnia aluminiowej obudowy siłowników przemysłowych LINAK® jest odporna na korozję, a kable można w prosty sposób wymienić bez ryzyka utraty pierwotnego stopnia szczelności. W przypadku siłowników, które mają lub mogą mieć kontakt ze skrajnie korozyjnymi materiałami lub oparami, takimi jak nawozy czy amoniak, zalecamy stosowanie obudów z anodowanego aluminium, które zabezpiecza się specjalną warstwą wierzchnią.

Jakie znaczenie ma wrzeciono dla wydajności siłownika?

Wydajność siłownika jest bezpośrednio związana z silnikiem, przekładnią i wrzecionem, oraz ze sposobem, w jaki te podzespoły ze sobą współpracują.

Obecność wrzeciona i jego kształt sprawiają, że siłownik ma zawsze tę samą wydajność, bez względu na wielkość obciążenia, jakiemu jest poddawany, natomiast w przypadku systemu hydraulicznego bądź pneumatycznego wydajność przy pchaniu i ciągnięciu będzie zmienna. Mimo jednakowego ciśnienia w takim systemie, wewnętrzna powierzchnia, przez którą przepływa olej lub powietrze, będzie mniejsza przy ruchu do wewnątrz przy ciągnięciu, a wydajność stosunkowo niższa niż przy pchaniu.

Niezależnie od obciążenia, prędkość ruchu siłownika elektrycznego przy pchaniu i ciągnięciu zawsze pozostaje stała.

Znając zapotrzebowanie na moc, można ustawić siłownik na przemieszczanie dużego obciążenia z małą prędkością lub odwrotnie. Podstawową zasadą przy wyborze odpowiedniego siłownika dla konkretnego zastosowania jest obliczenie zapotrzebowania na moc poprzez pomnożenie obciążenia przez wartość prędkości. Siłowniki LINAK® są dostępne z różnymi przekładniami i wartościami skoku gwintu wrzeciona, ułatwiając opracowanie optymalnego rozwiązania.

Rodzaj zastosowanego wrzeciona i nakrętki wrzeciona elektrycznego siłownika liniowego jest uzależniony od parametrów obciążenia i pożądanej wydajności siłownika. Na przykład, w przypadku podnoszenia większych obciążeń należy stosować odpowiednio długą nakrętkę wrzeciona.

Aby wrzeciono mogło pracować z optymalną sprawnością, istotna jest także jego geometria. W siłownikach przemysłowych stosowane są, między innymi, wrzeciona z gwintem trapezowym oraz wrzeciona z niskim i z wysokim gniazdem.

Jak obliczyć rzeczywistą trwałość nominalną B10 dla siłownika?

Wartość współczynnika B10 jest określana na podstawie wyników testów grup siłowników w warunkach określonego obciążenia.

Jednak w rzeczywistości wiele zastosowań ma różne profile obciążenia, co oznacza, że podczas jednego skoku siłownik jest poddawany zmiennym obciążeniom.

W takich przypadkach należy w pierwszej kolejności wyznaczyć obciążenie ekwiwalentne, aby następnie obliczyć wartość współczynnika B10.

Z tego filmu dowiedz się, jak to zrobić.

Jak działa silnik prądu stałego?

Silnik prądu stałego działa na zasadzie indukcji. Zjawisko indukcji polega na wytwarzaniu prądu wewnątrz pola magnetycznego w wyniku obrotów induktora lub pola magnetycznego.

Gdy prąd płynie przez uzwojenie wirnika, indukowana jest siła elektromagnetyczna i uzwojenie zaczyna się obracać.

Gdy obróci się do przeciwległego pola magnetycznego, pierścienie komutatora będą dotykać źródła zasilania o przeciwnej polaryzacji. Siła elektromagnetyczna zmieni kierunek, a uzwojenie będzie obracać się w tym samym kierunku.

Dlaczego obudowa siłownika jest ważna dla jego działania?

Wytrzymałość siłownika zależy w dużym stopniu od tego, jak zostanie zaprojektowana obudowa silnika. Na przykład, uchwyt mocujący może być przyspawany bezpośrednio do obudowy lub stanowić osobny metalowy element, który należy połączyć z obudową.

Siły pchania i ciągnięcia, które powstają na siłowniku i jego obudowie podczas pracy siłownika, będą rozkładać się inaczej w każdym z tych przypadków. Siłowniki, które są przeznaczone do pracy w warunkach większych obciążeń, zwykle wyposaża się w osobny uchwyt mocujący, dzięki czemu obudowa siłownika nie jest bezpośrednio narażona na działanie siły. Duże obciążenia, którym dodatkowo towarzyszą drgania, mogą spowodować uszkodzenie obudowy, co w rezultacie doprowadzi do pogorszenia poziomu szczelności.

Dlaczego warto znać trwałość nominalną B10 siłownika?

Wartość współczynnika B10 pomaga w projektowaniu danej aplikacji. W LINAK® B10 określa wartość, która pozwala oszacować okres trwałości elektrycznych siłowników liniowych w zastosowaniach, takich jak pojazdy terenowe, automatyka przemysłowa i maszyny rolnicze. Szacunkowa trwałość eksploatacyjna B10 pomaga nie tylko wybrać odpowiedni siłownik, ale także pozwala przewidywać potrzeby w zakresie konserwacji aplikacji.

Na czym polega podstawowa różnica miedzy obudową z tworzywa sztucznego a obudową aluminiową?

Obudowy siłowników są najczęściej wykonane z tworzywa sztucznego lub aluminium. Siłowniki, których obudowa jest wykonana z tworzywa sztucznego, nadają się do szerokiej gamy zastosowań, przy czym głównie przeznaczone są do zastosowań wewnątrz. Obudowy z aluminium chronią siłownik przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych, takich jak częste zmiany temperatury i kontakt z substancjami chemicznymi oraz obciążeniami w postaci dużych sił i drgań.

Siłownik z obudową z tworzywa sztucznego doskonale nadaje się do zastosowania w różnego rodzaju maszynach. Należy pamiętać, że w przypadku częstych zmian temperatury tworzywo sztuczne może ulec rozprężeniu, a stopień ochrony siłownika może z czasem obniżyć się. W wymagających środowiskach zaleca się zastosowanie siłownika przemysłowego z obudową z aluminium.

Siłownik z obudową z aluminium odznacza się wysokim stopniem ochrony IP i jest odporny na częste zmiany temperatury i kontakt z substancjami chemicznymi, dzięki czemu idealnie nadaje się do pracy w trudnych warunkach.

Obudowa aluminiowa ma wiele zalet, ale jeśli siłownik będzie narażony na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych, konstrukcja obudowy powinna być zawsze jednym z czynników decydujących o wyborze siłownika.

Czym różnią się przekładnie z tworzywa sztucznego od przekładni stalowych?

Każdy rodzaj przekładni do siłowników ma wady i zalety.

Przekładnie wykonane z tworzywa sztucznego w porównaniu do przekładni stalowych mają zazwyczaj niższą wydajność i są mniej odporne na działanie wysokich temperatur. Jeżeli jednak siłownik jest eksploatowany zgodnie z danymi technicznymi, czyli np. za każdym razem dociera do swojego krańcowego położenia i nie jest hamowany mechanicznie, materiał, z którego jest wykonana przekładnia, nie będzie ulegał niszczeniu i nie będzie wpływał negatywnie na ogólną wydajność lub żywotność siłownika.

Przekładnie z tworzywa sztucznego są ciche, dzięki czemu nadają się do środowisk i zastosowań, w których niski poziom hałasu ma duże znaczenie.

Siłowniki przemysłowe są często eksploatowane w skrajnie trudnych warunkach otoczenia i pod dużym obciążeniem, wykonują dużą liczbę cykli roboczych i są narażone na wysokie temperatury. W takich przypadkach lepiej sprawdzi się przekładnia stalowa, zębata lub planetarna, która jest w stanie zaspokoić potrzeby w zakresie wytrzymałości, wydajności i optymalnego działania siłownika. Działanie przekładni stalowych nie są ograniczone przez stałą liczbę cykli pracy, ponieważ ciepło generowane przez poruszający się siłownik rzadko osiąga na tyle wysoki poziom, aby uszkodzić materiał przekładni.

Mimo to, większość siłowników przemysłowych LINAK® ma cykl pracy ustawiony na poziomie 20%, chroniąc pozostałe elementy siłownika przed działaniem wytwarzanego ciepła.

Co można zrobić, aby uzyskać optymalną wydajność siłownika?

Aby siłownik pracował z optymalną wydajnością, potrzebuje stabilnego źródła zasilania, odpowiedniego okablowania i prawidłowych parametrów napięcia wejściowego:

Stabilne źródło zasilania: Odpowiednie dla napięcia znamionowego silnika.

Okablowanie: Im krótsze i grubsze kable, tym mniejsza rezystancja dla prądu, który płynie do silnika prądu stałego.

Napięcie wejściowe: W przypadku silnika prądu stałego z nadmiernym lub zbyt niskim napięciem może dojść do przeciążenia silnika.

Jakie rodzaje przekładni są powszechnie stosowane w elektrycznych siłownikach liniowych?

Istnieje wiele rodzajów przekładni stosowanych w elektrycznych siłownikach liniowych, ale w siłownikach przemysłowych powszechnie stosowane są dwa rodzaje przekładni: przekładnie z tworzywa sztucznego i przekładnie stalowe. Oba rodzaje przekładni mają różne kształty:

  • Przekładnia czołowa ma proste zęby. Przekładnie czołowe osiągają wysoką wydajność, nawet w wysokich temperaturach. Odbywa się to jednak kosztem cichej pracy, ponieważ te przekładnie generują więcej hałasu w porównaniu z przekładniami innego rodzaju.

  • Przekładnia helikalna sprawdzi się w zastosowaniach, w których wymagany jest płynny i cichy ruch. Przekładnie te mają jednak niższą wydajność w porównaniu z przekładniami czołowymi, a siła osiowa działająca na wały przekładni generuje ciepło, które należy uwzględnić w ogólnej konstrukcji siłownika.

  • Przekładnia ślimakowa umożliwia ograniczenie poziomu hałasu generowanego przez siłownik przez zwiększenie przełożenia przekładni przed uruchomieniem siłownika. Zwiększenie przełożenia przekładni uzyskuje się przez zastosowanie zębatki o większej średnicy. Przekładnie ślimakowe z tworzywa sztucznego często mają niską wydajność, ponieważ są samoblokujące. Jeśli zachodzi potrzeba zapewnienia większej zdolności do samoblokowania siłownika, w niektórych przypadkach konieczne będzie wprowadzenie dodatkowego hamulca.

  • Przekładnia planetarna składa się z kilku mniejszych zębatek, które obracają się wokół większego koła zębatego. Ten rodzaj przekładni odznacza się bardzo dużą wytrzymałością i wydajnością ze względu na równomierny rozkład siły na koła zębate. Zapewnia wysokie przełożenie przekładni przy niewielkich wymiarach zabudowy i jest stosowany w kilku siłownikach przemysłowych.

Co to jest silnik prądu stałego?

Silnik prądu stałego (z and. direct current, DC) jest maszyną rotacyjną, która przetwarza energię elektryczną na energię mechaniczną.

Wewnątrz stojana lub obudowy silnika znajdują się magnesy trwałe. Magnesy te wytwarzają stałe pole magnetyczne.

Wirnik składa się z uzwojeń elektromagnetycznych, które są połączone ze źródłem prądu stałego. Przez cały silnik przebiega wał. Wszystkie elementy obracają się wewnątrz silnika.

Dwie szczotki stykają się z komutatorem, który doprowadza prąd stały ze źródła do uzwojeń wirnika.

Łożyska kulowe zmniejszają do minimum tarcie między wałem a elementami zewnętrznymi silnika.

Co to jest skok gwintu wrzeciona?

Skok gwintu wrzeciona oznacza odległość, jaką pokonuje nakrętka w obrocie o 360 stopni wokół osi wrzeciona. Jeśli skok gwintu wrzeciona wynosi 12 mm, oznacza to, że nakrętka pokona odległość 12 mm w jednym obrocie.

Duży skok gwintu wrzeciona przekłada się na wyższą wydajność siłownika ze względu na mniejsze tarcie między nakrętką i wrzecionem.

Z drugiej jednak strony, duży skok gwintu wrzeciona to niższa samohamowność siłownika. Samohamowność oznacza, że zatrzymanie siłownika w położeniu docelowym nie spowoduje jego przesunięcia, nawet jeśli zostanie on poddany dużym obciążeniom lub drganiom (o ile, oczywiście, nie powinien się przemieścić).

Co do zasady - jeśli wrzeciono ma małą wydajność, siłownik ma zdolność samohamowania.

Siłowniki liniowe z wrzecionem, które nie są wyposażone w mechanizm samohamowania, wymagają wprowadzenia hamulca, który zapewni stabilizację ich położenia.

Co to jest sprawność silnika prądu stałego?

Sprawność silnika prądu stałego jest stosunkiem mocy pobieranej do mocy wyjściowej i jest podawana w watach [W]. Pobór mocy jest proporcjonalny do przenoszonego obciążenia. Różne części silnika mają wpływ na jego sprawność (efekt spadku mocy), co przekłada się na ilość ciepła wytwarzanego przez silnik. Wpływ na sprawność silnika mają również bardzo wysoka i bardzo niska temperatura otoczenia, które często są elementem środowiska roboczego siłowników przemysłowych.

Co to jest długość skoku?

Długość skoku siłownika oznacza maksymalną odległość, na jaką siłownik może wysunąć się lub przemieścić. Jest to zakres ruchu liniowego od pozycji całkowicie złożonej do całkowicie wysuniętej. Krótko mówiąc, jest to miara odległości, jaką może pokonać drążek tłoka lub tłok w jednym ruchu.

Długość skoku siłownika zależy od długości wrzeciona. Siłowniki LINAK® oferują bardzo szeroki zakres regulacji i pozwalają skonfigurować skok w zakresie do 1,20 metra, według wymagań klienta. Jednak w przypadku siłowników o dużej długości skoku istnieją pewne ograniczenia. Wydłużając długość skoku przy pchaniu, zmniejszamy obciążenie maksymalne. Wynika to z faktu, że im wyższe jest obciążenie i im dłuższa jest droga pokonywana przez nakrętkę wrzeciona, tym większym naprężeniom jest poddawany siłownik.

Czy można skopiować konfigurację z jednego siłownika do innego?

Tak. Korzystając z polecenia „Save configuration” w konfiguratorze Actuator Connect™, można zapisać daną konfigurację. To rozwiązanie jest szczególnie przydatne w fazie testowania różnych funkcji na prototypie do tworzenia kopii zapasowych konfiguracji. Dodatkowo oszczędza czas w przypadku np. układów równoległych, ponieważ eliminuje konieczność konfigurowania każdej funkcji osobno dla każdego siłownika.

Czy mogę spersonalizować siłownik I/O™?

Tak! Siłowniki I/O oferują różne opcje podłączania przewodów dla danych wejściowych i wyjściowych. Parametry wejść i wyjść można modyfikować bezpośrednio w konfiguratorze Actuator Connect™ – schemat elektryczny zostanie odpowiednio zaktualizowany.

Do indywidualnej konfiguracji dostępnych jest łącznie 6 przewodów. Niektóre przewody są zarezerwowane dla określonych funkcjonalności i nie można ich modyfikować.

Czy siłowniki ze zintegrowanym sterownikiem mają wbudowane sprzęgło?

Nie. Siłowniki ze zintegrowanym sterownikiem nie wymagają sprzęgła. W zamian siłowniki IC™ wykorzystują ogranicznik prądu, który zapewnia automatyczne zatrzymanie siłownika w przypadku napotkania oporu lub przeszkody. Ogranicznik prądu stanowi element zabezpieczający, który chroni zarówno aplikację, jak i siłownik.

Jak wykorzystać jedno z wyjść analogowych do monitorowania siłownika w czasie rzeczywistym?

Podobnie jak w przypadku wykresów generowanych w czasie rzeczywistym, dzięki tej funkcji oraz sygnałowi analogowemu lub cyfrowemu uzyskasz wgląd w czasie rzeczywistym w informacje dotyczące zużycia prądu i poziomu temperatury siłownika — przesyłane bezpośrednio do Twojego sterownika PLC.

Korzystając z wyjścia analogowego, można pobrać dokładne wartości w czasie rzeczywistym, dostępne jako sygnał 0-10 V lub 4-20 mA (zakresy można modyfikować w zależności od potrzeb).

Sygnał cyfrowy umożliwia monitorowanie parametrów w definiowanym zakresie wartości i otrzymywanie powiadomień w momencie, gdy jakakolwiek wartość zostanie przekroczona.

Jak LINAK zapewnia precyzyjne pozycjonowanie siłownika?

Jedną z najważniejszych rzeczy, jakie należy wiedzieć o siłowniku, jest jego położenie. Fizyczna pozycja siłownika liniowego, który jest sterowany przez płytkę PCB, jest ustalana przez czujniki z efektem Halla, które zliczają impulsy obrotu wrzeciona.

W tradycyjnych rozwiązaniach na każdym końcu wrzeciona były zamontowane przełączniki elektryczne, które kalibrowały system pozycjonowania każdorazowo po osiągnięciu położenia krańcowego. Aby zapewnić niezawodny sygnał zwrotny położenia z siłownika, co najmniej jeden z wyłączników krańcowych musiał być regularnie aktywowany. W przeciwnym razie mogłoby dojść do braku impulsów z czujnika Halla do enkodera, najczęściej w trakcie przerw w zasilaniu, powodując z biegiem czasu zniekształcenie sygnału zwrotnego.

Ze względu na to ograniczenie, sygnał zwrotny położenia siłownika, który nie wykonuje pełnego skoku, mógłby z czasem zacząć zwracać błędne wartości.

Nowa zasada aktywacji, opracowana przez firmę LINAK®, zmieniła sposób aktywacji ruchu napędu liniowego. Wykorzystuje ona mały magnes znajdujący się w nakrętce wrzeciona, którego przemieszczenie aktywuje dwa czujniki Halla na płytce drukowanej na wczesnym etapie skoku, zwanym punktem zerowym. Czujniki reagują na zmianę pola magnetycznego w nakrętce wrzeciona i generują dwa sygnały Halla. Mikroprocesor sprawdza przecięcie obu pól magnetycznych i wykorzystuje je jako punkt odniesienia dla aktywacji.

Skąd LINAK pozyskuje dane do obliczenia trwałości nominalnej B10?

Trwałość nominalna B10 zależy od wielu czynników, takich jak temperatura, drgania, obciążenie itp., które mogą mieć wpływ na długość okresu eksploatacji siłownika. W LINAK® bieżące wartości współczynnika B10 są oparte wyłącznie na obciążeniu.

Obliczenia trwałości nominalnej B10 opierają się na badaniach prowadzonych w identycznych warunkach na kilku grupach siłowników o jednakowych parametrach, które zostały poddane próbie do granic ich wytrzymałości. Na podstawie wyników tych badań powstają krzywe trwałości nominalnej B10.

Aby dowiedzieć się więcej, zachęcamy do obejrzenia materiału filmowego.

Na czym polega testowanie odporności przemysłowych siłowników elektrycznych na sól i środki chemiczne?

Maszyny pracujące w środowiskach o wysokiej korozyjności, takich jak rolnictwo i przemysł morski, wymagają niezawodnych rozwiązań w zakresie ruchu, które są odporne na działanie wielu różnych substancji chemicznych, nawozów i soli. Aby zapewnić wydajną i niezawodną pracę siłowników przemysłowych LINAK® w całym okresie ich eksploatacji, poddajemy je wymagającym badaniom odporności na korozję.

Siłowniki są narażone na negatywne oddziaływanie substancji, takich jak m.in. opary soli, środki chemiczne, olej napędowy i płyn hydrauliczny. Wszystkie te substancje wykazują agresywne działanie na elementy wykonane zarówno z metalu, jak i tworzyw sztucznych.

Zobacz, jak testujemy siłowniki pod kątem odporności na sól i środki chemiczne.

Jak działa bezszczotkowy silnik prądu stałego?

Bezszczotkowy silnik prądu stałego, znany również jako silnik BLDC, jest zasilany prądem stałym i wyposażony w sterowany elektronicznie system komutacji.

Podobnie jak w przypadku wszystkich silników, głównymi elementami silnika bezszczotkowego są stojan i wirnik. Wirnik składa się z magnesów trwałych, a część zewnętrzna - stojan - z miedzianych uzwojeń, których liczba zależy od liczby biegunów magnetycznych wirnika. Uzwojenia są zamocowane w naciętych osiowo szczelinach na całym obwodzie po wewnętrznej stronie stojana.

Silnik pracuje, gdy wirnik obraca się wewnątrz stojana. Układ elektroniczny generuje obroty wirnika, indukując pola magnetyczne w miedzianych uzwojeniach, które powodują przyciąganie i odpychanie się magnesów trwałych w sekwencji, która zapewnia ciągły obrót.

Jak działa sprzęgło?

Sprzęgło odłącza przeniesienie momentu obrotowego z silnika w chwili przekroczenia określonej wcześniej granicznej wartości momentu. Dzieje się tak wtedy, gdy pracujący silnik siłownika osiągnie zbyt wysoki moment obrotowy; sprężyna talerzowa nie jest w stanie utrzymać obciążenia i następuje wybicie łożyska.

Talerze obracają się, ale nie wytwarzają ruchu, co oznacza, że sprzęgło jest rozłączone.

Po zmniejszeniu momentu obrotowego łożyska wrócą na swoje miejsce, a moment obrotowy zostanie ponownie przeniesiony na napęd liniowy.

W ten sposób sprzęgło zabezpiecza siłownik i maszynę przed przeciążeniem.

W jaki sposób siłownik elektryczny I/O™ zapewnia dokładną informację zwrotną dotyczącą położenia?

Siłownik musi być regularnie aktywowany, aby można było uzyskać precyzyjną informację zwrotną o jego położeniu. W tradycyjnych rozwiązaniach służą do tego fizyczne ograniczniki położenia krańcowego po obu stronach, niemniej w wyniku zużycia mechanicznego pomiary tą metodą mogą z czasem tracić dokładność.

Siłownik I/O wykorzystuje nową zasadę aktywacji, zwaną „aktywacją punktu zerowego”. W procesie aktywacji punktu zerowego aktywacja położenia następuje za każdym razem po przejściu siłownika przez obszar aktywacji na wysokości 35-70 mm, zanim siłownik osiągnie położenie krańcowe.

Dzięki zastąpieniu przełączników elektromechanicznych systemem opartym na czujnikach Halla, siłownik I/O jest lepiej przygotowany do pracy w trudnych warunkach przemysłowych.

W jaki sposób firma LINAK testuje kable?

Przed opuszczeniem zakładu produkcyjnego wszystkie siłowniki przemysłowe LINAK są poddawane testom pod kątem prawidłowego działania zamontowanych w nich kabli. Gwarantuje to za każdym razem prawidłowe i sprawne podłączenie siłownika.

Aby siłownik spełniał wymogi podwyższonego stopnia szczelności IP69K, kabel musi zawsze mieć pogrubioną końcówkę.

Dla zachowania wysokiego stopnia szczelności (IP) należy przedsięwziąć wszelkie środki ostrożności i zaprojektować łącznik przewodowy z maszyną, w którym będzie można poprowadzić kabel i utrzymać go w izolacji od otoczenia. Zapobiega to przedostawaniu się wody do wtyczki, skąd mogłaby przeniknąć do wnętrza siłownika.

Okablowanie i obudowa siłowników przemysłowych LINAK zostały zaprojektowane w sposób pozwalający na wymianę kabla bez ryzyka zmniejszenia stopnia szczelności.

Jak działa funkcja odcięcia prądu?

Algorytm ograniczania zużycia prądu opisuje sposób, w jaki siłownik elektryczny reaguje na przeszkodę. Innymi słowy, jak wykrywa przeszkodę i jak szybko na nią reaguje.

Jeśli zużycie prądu przez siłownik wzrośnie powyżej określonego limitu, siłownik reguluje i próbuje utrzymać zużycie poniżej wartości granicznej metodą modulacji sygnału prądowego (PWM) w układzie sterowania pracą silnika. Siłownik wykonuje tę czynność w sposób ciągły do momentu zatrzymania ruchu (blokady mechanicznej), monitorując sygnał zwrotny położenia z czujników Halla. Jeśli w zadanym przedziale czasu nie otrzyma impulsów z czujników Halla, siłownik zatrzymuje się.

Jak działa wskaźnik stanu LED?

Elektryczne siłowniki liniowe I/O™ są wyposażone w przezroczyste złącze i diodę LED. Umożliwia to szybką diagnostykę dzięki łatwej kontroli wzrokowej. Jest to funkcja oprogramowania, którą można aktywować w menu opcji Diagnostics w konfiguratorze Actuator Connect™.

Światło emitowane przez diodę LED może zostać wykorzystane do szybkiego określenia, czy siłownik działa zgodnie z założeniami, czy też wskazuje usterkę, której należy przyjrzeć się bliżej.

W przypadku pełnej sprawności siłownika, dioda LED będzie świecić się na zielono. Zmiana koloru diody LED (na czerwony lub żółty) może oznaczać usterkę siłownika.

Jeśli dioda LED nie świeci, konieczne jest sprawdzenie kabla zasilającego oraz zasilacza pod kątem nieprawidłowego podłączenia lub uszkodzeń. Oprócz wizualnej informacji dotyczącej aktualnego stanu, funkcję tę można również wykorzystać do identyfikacji siłowników, które zostały podłączone do komputera przez Bluetooth® (kolor niebieski).

Znak słowny i logotypy Bluetooth® są zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy Bluetooth SIG Inc., a każde użycie tych znaków i logotypów przez firmę LINAK® jest objęte licencją.

Ile elektrycznych siłowników liniowych I/O™ możne pracować w układzie równoległym?

W układzie równoległym może pracować jednocześnie do 8 siłowników I/O, zapewniając płynny i synchroniczny ruch. Układ równoległy siłowników to idealne rozwiązanie, które pozwala rozłożyć duże obciążenie na kilka siłowników i uniknąć naprężeń mechanicznych. Aby układ był skuteczny, wszystkie siłowniki pracujące w układzie równoległym muszą posiadać tę samą konfigurację w obrębie wszystkich funkcji.

Jak połączyć siłownik I/O™ z konfiguratorem Actuator Connect™?

Siłownik I/O można połączyć bezprzewodowo z komputerem za pośrednictwem modułu Bluetooth® lub za pomocą zestawu kabli USB (do kupienia oddzielnie). Bez względu na wybrany sposób podłączenia, w pierwszej kolejności należy podłączyć siłownik do zasilania 24 V lub 48 V (więcej informacji jest podanych na etykiecie produktu).

Podłącz kabel sygnałowy do siłownika, aby utworzyć stałe połączenie Bluetooth. Siłownik I/O jest umieszczony na liście urządzeń domyślnych, z przypisanym indywidualnym numerem seryjnym (W/O#) i oznaczony symbolem Bluetooth.

Zestaw USB zawiera dwa kable: jeden z nich to kabel Y, który należy podłączyć do obu wejść kablowych siłownika (wejście przewodu zasilającego/wejście kabla sygnałowego), natomiast drugi to kabel USB z adapterem Ethernet, który należy podłączyć do kabla Y. Jeśli ten sam siłownik jest podłączony za pomocą zestawu USB, zostanie dodatkowo oznaczony symbolem USB - należy pamiętać, że nazwa będzie powiązana z kablem USB, a nie z samym siłownikiem.

Odczekaj kilka sekund, aż konfigurator Actuator Connect połączy się z siłownikiem i będzie gotowy do rozpoczęcia konfiguracji.

Czy kody błędów mogą być przesyłane bezpośrednio do sterownika PLC?

W przypadku zastosowań, w których przestoje absolutnie nie wchodzą w grę, firma LINAK oferuje możliwość korzystania z kodów błędów w postaci wyjścia cyfrowego, co tym samym ułatwia rozwiązywanie problemów.

Wyjście cyfrowe umożliwi odczytywanie poszczególnych kodów błędów w ciągu 10 sekund. Siłownik będzie wysyłał impulsy do sterownika (PLC) — w zależności od typu błędu — zgodnie ze schematem przedstawionym w tabeli na poniższym filmie lub na stronie dotyczącej rozwiązywania problemów.

Do przesyłania kodów błędów przeznaczone jest jedno z wyjść cyfrowych, co oznacza, że można nadal używać drugiego wyjścia do odczytywania sygnału zwrotnego położenia lub sygnałów pozycji krańcowej.

Czy pojedynczy siłownik elektryczny I/O™ można skonfigurować do pracy w układzie równoległym?

Tak. Wszystkie elektryczne siłowniki I/O mogą pracować w układzie równoległym. Do wykonania podłączenia służy fioletowy przewód. To oznacza, że wybrany siłownik można skonfigurować do pracy w układzie równoległym, nawet jeśli pierwotnie był on siłownikiem pojedynczym. Dzięki temu można zaopatrzyć się w kilka siłowników I/O i skonfigurować je do pracy w układzie równoległym, gdy zajdzie taka potrzeba.

Opcja Parallel jest widoczna w panelu po lewej stronie ekranu konfiguratora Actuator Connect™. Po wybraniu tej opcji można zmienić liczbę siłowników liniowych w układzie równoległym.

Czy można zaktualizować siłownik I/O™ do pełnej wersji?

Tak! W LINAK® zdajemy sobie sprawę, że nie każdy projekt wymaga pełnego zakresu opcji I/O.

W przypadku siłowników w wersji Basic lub Customised niektóre funkcje w konfiguratorze Actuator Connect™ mogą być zablokowane.

Wszystkie funkcje można przeglądać, ale nie można w nich dokonywać zmian ani konfiguracji.

Aby uzyskać dostęp do pełnego zakresu możliwości konfiguratora, wystarczy zamówić klucz aktywacyjny w lokalnym biurze LINAK. W zgłoszeniu należy podać numer seryjny siłownika (W/O#), widniejący na etykiecie produktu lub w Actuator Connect) i zamówić klucz*.

Po otrzymaniu klucza można wprowadzić stosowne zmiany w konfiguratorze Actuator Connect.

*Prosimy pamiętać, że każda aktualizacja siłownika podlega jednorazowej opłacie.

Mój siłownik jest podłączony do zasilania, ale mimo to nie jest widoczny na liście urządzeń w konfiguratorze Actuator Connect™. Dlaczego?

Antena Bluetooth® Low Energy jest zamontowana na płytce drukowanej wewnątrz aluminiowej obudowy siłownika. Obudowa znacznie ogranicza siłę sygnału i dlatego należy również pamiętać o podłączeniu kabla sygnałowego. W kablu sygnałowym znajduje się żyła sygnałowa, przeznaczona do wzmacniania sygnału Bluetooth Low Energy, więc jeśli kabel nie zostanie podłączony, konfigurator będzie miał trudności z wykryciem siłownika. Aby siłownik był widoczny na liście urządzeń w konfiguratorze Actuator Connect, należy również podłączyć kabel sygnałowy.

Jakie są zalety funkcji płynnego startu i płynnego zatrzymania?

LINAK® oferuje funkcję płynnego startu i płynnego zatrzymania, która stanowi alternatywę dla funkcji natychmiastowego zatrzymania. Funkcja płynnego startu i płynnego zatrzymania polega odpowiednio na stopniowym zwiększaniu prędkości po uruchomieniu lub zmniejszaniu prędkości ruchu siłownika do momentu zatrzymania. Pozwala to uniknąć nagłych skoków i zapewnia płynne działanie.

Możesz zdecydować się na wybór ustawień domyślnych oferowanych przez firmę LINAK lub wprowadzić własne ustawienia zwiększania i zmniejszania prędkości. Dzięki temu zyskasz większą płynność ruchu, jednocześnie zmniejszając obciążenie swojego zastosowania i wydłużając przy tym znacząco okres eksploatacji siłownika.

Jakie są rodzaje kabli do elektrycznych siłowników liniowych?

Kable przeznaczone do siłowników przemysłowych LINAK® są dostępne w trzech wariantach: przewody, z których jeden jest przewodem zasilającym, drugi kablem sygnałowym, pojedynczy kabel, który pełni funkcję przewodu zasilania i zarazem kabla sygnałowego, oraz kabel Y.

Zastosowanie osobnego przewodu zasilającego i kabla sygnałowego zapewnia większą elastyczność na etapie integracji siłowników w różnych aplikacjach. Pozwala to, na przykład, podłączyć źródło zasilania po jednej stronie, a moduł sterowania silnikiem po drugiej. W przypadku siłowników o niższym poborze prądu można użyć pojedynczego kabla, zarówno do zasilania, jak i przesyłu sygnału. W innych sytuacjach siłownik będzie wymagał podłączenia osobnego przewodu zasilającego/kabla sygnałowego lub kabla Y, który łączy dwa wyjścia siłownika w pojedynczy kabel do zasilania i transferu sygnału.

W jakie rodzaje hamulców mechanicznych są wyposażone siłowniki?

  • Hamulec tarczowy: Hamulec tarczowy jest zwykle montowany bezpośrednio na wrzecionie, a zatrzymanie ruchu następuje na skutek zaciśnięcia się tarczy hamulca wokół wrzeciona. Umiejscowienie hamulca w bezpośrednim kontakcie z wrzecionem naraża go na działanie zarówno dużej siły, jak i wysokiej temperatury. Ten typ hamulca jest częścią zużywającą się, zaprojektowaną i przetestowaną pod kątem okresu eksploatacji siłownika. Montaż hamulca bezpośrednio na wrzecionie należy również uwzględnić przy ustalaniu wymiarów zabudowy siłownika.

  • Hamulec pojedynczego działania: Hamulec pojedynczego działania ma zamontowaną wewnątrz sprężynę, co oznacza, że hamulec działa w jednym kierunku - przy pchaniu lub przy ciągnięciu. W przypadku siłownika z tego rodzaju hamulcem należy określić, czy hamowanie ma następować przy pchaniu, czy przy ciągnięciu.

  • Hamulec podwójnego działania: Hamulec podwójnego działania jest bardzo mocny. W siłownikach przemysłowych LINAK® stosowany jest ten rodzaj hamulca, ponieważ są to siłowniki o dużej wydajności i jako takie wymagają hamulca, który ma zdolność do samoblokowania. Hamulec włącza i wyłącza się niezależnie od kierunkowego ruchu siłownika tak długo, dopóki silnik elektryczny generuje ruch. Jeśli ruch w obu kierunkach generuje wrzeciono, następuje aktywacja hamulca, który zapewnia utrzymanie siłownika w stabilnym położeniu.

Jakie rodzaje analogowego sygnału zwrotnego są najczęściej stosowane?

Sygnały analogowe, to powszechnie stosowany rodzaj sprzężenia zwrotnego stosowany w sterownikach PLC oraz innych systemach przemysłowych. Jednym z najczęściej stosowanych sygnałów jest sygnał 0-10 V, w którym ten zakres napięcia reprezentuje fizyczną długość skoku siłownika.

Należy pamiętać, że przy długich przewodach ten rodzaj analogowego sygnału zwrotnego jest podatny na zakłócenia i spadki napięcia, co z kolei może prowadzić do zniekształcenia danych położenia. Innym powszechnie stosowanym rodzajem zwrotnego sygnału analogowego jest sygnał prądowy - często o wartości 4-20 mA - który jest mniej podatny na zakłócenia, jak i na spadki napięcia.

Zakres sprzężenia zwrotnego, zarówno dla natężenia, jaki napięcia, można dostosować do indywidualnych potrzeb, co ułatwia integrację z systemem sterowania.

Co to jest układ krytyczny równoległy?

Układ równoległy jest układem krytycznym, co oznacza, że do wykonania ruchu wymaga obecności wszystkich elektrycznych siłowników liniowych. Układ równoległy jest sterowany przez siłownik główny o najwyższym numerze seryjnym. Siłownik główny steruje siłownikami pomocniczymi i odbiera informacje zwrotne dotyczące ich stanu i położenia, aby cały system mógł działać prawidłowo. W razie nieprawidłowości lub opóźnienia któregokolwiek z siłowników, siłownik główny zwolni, dostosowując prędkość całego układu do siłownika pracującego z najniższą prędkością. Taka sytuacja może wystąpić, na przykład, gdy obciążenie nie jest równomiernie rozłożone w obrębie aplikacji.

Jakie funkcje są obsługiwane przez wyjścia cyfrowe?

Omawiany siłownik oferuje kilka opcji cyfrowych wyjść położenia, zapewniających możliwość skonfigurowania ich zgodnie z własnymi potrzebami. Aby zapewnić pełną elastyczność, przewody żółty i zielony można wykorzystać dla następujących wyjść:

Cyfrowy sygnał zwrotny położenia w postaci pojedynczego lub podwójnego Halla. Rozwiązanie Single Hall nie uwzględnia kierunku, a sposób działania musi zostać zaprogramowany w sterowniku. Rozwiązanie Dual Hall ma dwa kanały — A i B. Oba są wyposażone we własny przewód, który umożliwia określenie kierunku pracy siłownika.

Jako uzupełnienie analogowego sygnału zwrotnego położenia lub funkcji autonomicznej, istnieje możliwość wyboru sygnałów położenia krańcowego, które będą informować o całkowitym złożeniu lub wysunięciu siłownika. Ten sam sygnał zostanie również wysłany w przypadku przekroczenia przez siłownik wirtualnych wartości granicznych, sygnalizując osiągnięcie nowego położenia krańcowego.

Podczas pracy siłownika możliwe jest również odbieranie sygnałów cyfrowych. Funkcję tę można wykorzystać, na przykład, w celu włączania diody LED wskazującej, iż w danym zastosowaniu wystąpiły jakieś problemy.

W niektórych przypadkach warto także wiedzieć, kiedy siłownik osiągnie zdefiniowaną strefę zatrzymania krańcowego. Funkcja ta umożliwia zdefiniowanie strefy, w której siłownik może wysyłać sygnał cyfrowy, gdy znajdzie się w obrębie danej strefy lub osiągnie ograniczenie natężenia prądu dla tej strefy. Eliminuje to konieczność projektowania swoich zastosowań w sposób wymagający osiągnięcia fizycznego ogranicznika krańcowego przed otrzymaniem sygnału sterownika PLC.

W celu ułatwienia integracji w kontekście danego zastosowania, w przypadku większości tego typu sygnałów cyfrowych istnieje możliwość wybrania aktywnego sygnału wysokiego lub aktywnego sygnału niskiego.

Dla zasilania oświetlenia LED lub pilota obsługowego dostępny jest stale wysoki sygnał. Siłownik zasila bezpośrednio urządzenia o niskiej mocy prądem o natężeniu do 100 mA.

Czym jest rozwiązanie typu „plug & play”?

Rozwiązanie typu „plug & play” (podłącz i używaj) to łatwa w użyciu opcja, która umożliwia szybką i bezproblemową integrację przemysłowego siłownika liniowego z aplikacją nadrzędną za pomocą specjalnego kabla. W większości przypadków potrzebny jest tylko siłownik z wybranym kablem i dwie śrubki (jedna do tylnego uchwytu mocującego i jedna do otworu trzpienia), a aplikacja będzie gotowa do pracy bezpośrednio po podłączeniu.

Co to jest warunkowa aktywacja ruchu?

W niektórych przypadkach uruchomienie siłownika może być warunkowane spełnieniem określonych warunków zewnętrznych. Trzecie wejście cyfrowe może zostać wykorzystane jako element zewnętrzny warunkujący aktywację ruchu.

Sygnał przekazywany jest bezpośrednio do siłownika z np. czujnika zewnętrznego i przed aktywacją sprawdza, czy spełnione zostały określone warunki.

Czym jest trwałość nominalna B10?

Współczynnik B10 określa wartość, która pozwala oszacować okres eksploatacji produktu bez wystąpienia uszkodzenia. Jest to statystycznie obliczony okres trwałości siłownika.

Innymi słowy, trwałość nominalna B10 siłownika określa moment, w którym 10% siłowników może ulec uszkodzeniu. Jednocześnie wartość B10 informuje, jaki jest okres bezawaryjnej pracy 90% siłowników eksploatowanych zgodnie z podaną specyfikacją. Wszystkie siłowniki muszą być skonfigurowane w identyczny sposób.

Nadal istnieje 10% ryzyko, że dany element ulegnie uszkodzeniu zanim osiągnie trwałość nominalną B10, a to oznacza, że współczynnik B10 nie daje stuprocentowej gwarancji.

Jakie informacje zawiera raport z konfiguratora Actuator Connect™?

Istnieje także możliwość pobrania kompletnego raportu PDF zawierającego ogólne informacje dotyczące siłownika, takie jak typ, położenie, ostatni znany stan, itp. oraz kompleksowe dane użytkowe podsumowujące wszystkie zgromadzone dane historyczne, w tym rejestry błędów, pochodzące z całego okresu eksploatacji siłownika. Skorzystaj z tych danych, aby przeanalizować działanie jednego siłownika lub dokonać porównania kilku siłowników.

Dokument PDF zawiera również schemat połączeń i konfigurację oprogramowania, które można wykorzystać w celu zamówienia nowych siłowników lub jako punkt wyjścia podczas omawiania zagadnień technicznych z lokalnym przedstawicielem firmy LINAK.

Na czym polega samohamowność elektrycznych siłowników liniowych?

Jedną z niewątpliwych zalet siłowników elektrycznych jest ich zdolność do samohamowania, czyli zatrzymania w położeniu docelowym bez przesunięcia. Samohamowność siłowników LINAK® oznacza, że siłownik może wykonywać pełny cykl roboczy przy pełnym obciążeniu, ale w przypadku zatrzymania przemieści się o maksymalnie jeden obrót wrzeciona, po czym jego ruch całkowicie ustanie.

Na samohamowność siłownika ma wpływ kilka czynników. Rodzaj wrzeciona i nakrętki wrzeciona, konstrukcja przekładni i hamulca, a także system sterowania silnikiem prądu stałego, to tylko niektóre z elementów do rozważenia na etapie projektowania, które wpływają na zdolność siłownika do utrzymania obciążenia w momencie zatrzymania.

Jaka jest podstawowa funkcja mostka H?

Siłownik jest sterowany za pomocą mostka H lub zintegrowanego sterownika, który odwraca polaryzację napięcia zasilania silnika prądu stałego. To rozwiązanie pozwala wykorzystać zalety przełączania niskoprądowego, ponieważ już wysoki sygnał cyfrowy o natężeniu wynoszącym zaledwie kilka mA spowoduje uruchomienie siłownika.

Zintegrowany mostek H zapewnia możliwość sterowania szeregiem opcji z płytki drukowanej, takich jak m.in. prędkość i narastanie.

To jest mostek H, a pośrodku znajduje się przyłącze zasilania z dodatnimi i ujemnymi zaciskami silnika. Cztery przełączniki, w tym przypadku tranzystory, są podłączone do zasilania na górze i na dole mostka H. Tranzystory pełnią tę samą funkcję co przełączniki mechaniczne/przekaźniki. Mostek H w dość prosty sposób steruje ruchem siłownika do środka i na zewnątrz. Po włączeniu zasilania należy aktywować dwa tranzystory, aby prąd płynął po przekątnej - poza przyłączem silnika - umożliwiając obrót silnika w jednym kierunku. Aby zmienić kierunek, należy zmienić przepływ prądu przez silnik, dezaktywując dwa uprzednio aktywowane tranzystory i aktywując dwa pozostałe.

Ilustracja mostka H z zamkniętymi stykami 1 i 4

Kiedy styki 1 i 4 są zamknięte, biegun dodatni jest połączony z lewą stroną silnika, a biegun ujemny z prawą. Silnik zaczyna obracać się w jednym kierunku.

 

Ilustracja mostka H z zamkniętymi stykami 2 i 3

Kiedy styki 2 i 3 są zamknięte, biegun dodatni jest połączony z prawą stroną silnika, a biegun ujemny z lewą. Silnik zaczyna obracać się w kierunku przeciwnym.

 

Czym różnią się sygnały analogowe i cyfrowe?

Informacje o położeniu siłownika mogą być wysyłane jako sygnał analogowy lub cyfrowy. Obie opcje są dostępne, aby zapewnić zgodność z różnymi sterownikami PLC i preferencjami.

Porównując dwa rodzaje sygnałów, należy wziąć pod uwagę plusy i minusy każdego z nich. Na przykład, sygnał analogowy jest bardziej podatny na zakłócenia niż sygnał cyfrowy, ale w odpowiednich warunkach może być również bardzo dokładny.

Sygnały cyfrowe, oprócz sygnalizacji zwrotnej położenia, można wykorzystać do przesyłania informacji na temat położenia krańcowego, nadawania sygnału stałego w trakcie pracy i wielu innych funkcji.

Co to jest sprawność silnika bezszczotkowego?

Sprawność silnika beszczotkowego jest stosunkiem mocy pobieranej do mocy wyjściowej i jest podawana w watach [W].

Silnik bezszczotkowy to rodzaj silnika o wysokiej sprawności i potencjalnie niskich stratach mocy.

Czujniki Halla zawsze znają położenie wirnika i dlatego mogą być wykorzystywane do regulacji prędkości obrotowej.

W przypadku siłowników oznacza to możliwość działania ze stała prędkością nawet przy zwiększonym obciążeniu silnika.

Jaką funkcję pełni sprzęgło w elektrycznym siłowniku liniowym?

Sprzęgło pełni dwie podstawowe funkcje:

  1. Jedną z nich jest ochrona maszyny i siłownika przed uszkodzeniem.
  2. Drugą jest umożliwienie obsługi siłownika z pominięciem elektronicznych urządzeń sterujących.

Przemysłowy elektryczny siłownik liniowy LINAK® z mechanizmem sprzęgła jest bardzo wszechstronnym rozwiązaniem, które ułatwia wprowadzenie napędu na bazie siłownika do konstrukcji wielu różnych maszyn. W siłowniku sprzęgło potrafi wytrzymać pchanie/ciągnięcie około 1,5-2,0 razy większe od swojej mocy znamionowej przy prędkości znamionowej, zanim nastąpi rozłączenie sprzęgła.

Sprzęgło odłącza przeniesienie momentu obrotowego z silnika na przekładnię i wrzeciono. Należy pamiętać, że ta funkcja bezpieczeństwa nie zabezpiecza siłownika przed przeciążeniem, gdy siłownik jest wyłączny. Jest ona ściśle związana z ruchem obrotowym silnika i dlatego działa tylko wtedy, gdy siłownik jest w ruchu.

Co jest główną zaletą bezszczotkowego silnika prądu stałego?

Silnik BLDC mają dłuższą żywotność niż silnik szczotkowy. W odróżnieniu od silnika szczotkowego, w silniku bezszczotkowym nie zachodzi konieczność utrzymania fizycznego kontaktu między szczotkami a komutatorem. Brak szczotek i komutatora w silniku bezszczotkowym redukuje stopień zużycia mechanicznego silnika.

Dlaczego siłownik potrzebuje hamulca?

Hamulec zapewnia utrzymanie siłownika w stabilnym położeniu zawsze, gdy zasilanie jest wyłączone. Istnieją trzy sposoby hamowania siłownika. Jednym z nich jest mechanizm samoblokowania, który nie wymaga dodatkowego hamulca, który stabilizowałby siłownik po wyłączeniu funkcji ruchu. Innym sposobem jest wprowadzenie do konstrukcji siłownika hamulca mechanicznego lub elektrycznego. Siłowniki LINAK® są samoblokujące lub wyposażone w hamulec mechaniczny, występujący w kilku wersjach.

Jakie błędy może wykryć elektryczny siłownik liniowy I/O™?

LINAK stosuje rozróżnienie między błędami wewnętrznymi i zewnętrznymi. Jeśli siłownik wykrył błąd wewnętrzny i zatrzymał się, należy spróbować ponownie włączyć zasilanie systemu lub wykonać inicjalizację siłownika. W przypadku braku możliwości rozwiązania problemu sprzętowego, prosimy o kontakt z lokalnym oddziałem firmy LINAK w celu uzyskania dalszej pomocy. W przypadku wystąpienia błędów zewnętrznych należy podjąć środki zaradcze, które zostały opisane tutaj.

Jakie dane w czasie rzeczywistym można uzyskać z siłownika elektrycznego I/O™?

Po uruchomieniu konfiguratora Actuator Connect™ i opcji Monitor, jako pierwsza pojawia się zakładka Real-time Charts, która zawiera wykresy generowane w czasie rzeczywistym. Z wykresu można odczytać pięć parametrów monitorowanych w czasie rzeczywistym:

  • Położenie (mm)
  • Temperatura (°C)
  • Napięcie
  • Prąd
  • Prędkość (mm/s)

Dzięki możliwości przeprowadzenia prób siłownika można sprawdzić, jak dobrze siłownik radzi sobie w rzeczywistych warunkach środowiskowych.

Na przykład: Czy moc zasilania jest wystarczająca? Czy pobór mocy jest utrzymywany na stałym poziomie? A może wystąpił nieoczekiwany skok natężenia podczas wykonywania określonego ruchu? Dane czasu rzeczywistego można wykorzystać do analizy konstrukcji mechanicznej istniejącej maszyny i wprowadzania nieustannych usprawnień.

Jakie funkcje płytki drukowanej podnoszą poziom bezpieczeństwa maszyn?

Płytka PCB oferuje wiele funkcji, które przyczyniają się do większej ochrony maszyn wyposażonych w napęd na bazie siłowników przemysłowych LINAK®. Sygnał okresowy służy do wskazywania prawidłowego funkcjonowania układu elektronicznego, a funkcja płynnego startu i zatrzymania redukuje obciążenia mechaniczne, jakim poddawane są maszyna i siłownik. Jest ona realizowana metodą modulacji sygnału prądowego w układzie sterowania pracą silnika (metoda PWM). Można to porównać do stopniowego zwalnianie pedału sprzęgła w samochodzie.

Mierzenie wartości natężenia prądu i temperatury chroni układ elektroniczny płytki PCB i przyczynia się do zapewnienia niezawodnego działania siłownika. Mikrokontroler mierzy wartość prądu, jaki płynie przez mostek H, i odcina zasilanie w przypadku przekroczenia określonego wcześniej poziomu prądu maksymalnego. Czujniki mierzą zarówno temperaturę pracy mostka H, jak i temperaturę otoczenia wewnątrz obudowy siłownika i zatrzymują urządzenie zanim wartość temperatury osiągnie poziom, który stwarza ryzyko uszkodzenia.

Dla zapewnienia kompatybilności elektromagnetycznej, płytka PCB jest wyposażona w ochronę przepięciową i zabezpieczenie przed odwrotną polaryzacją. Poziom ochrony przepięciowej przemysłowych siłowników LINAK wynosi 45 V. Jeżeli napięcie szczytowe przekroczy ten poziom, płytka PCB zostanie odłączona. Zabezpieczenie przed odwrotną polaryzacją chroni siłownik przed uszkodzeniem w przypadku nieprawidłowego podłączenia przewodów zasilania.

Do czego służy nakrętka bezpieczeństwa w siłowniku?

W przypadku maszyn, w których bezpieczeństwo ma wysoki priorytet, można doposażyć siłownik w nakrętkę bezpieczeństwa. Jeśli nakrętka wrzeciona ulegnie zerwaniu, na przykład na skutek zużycia, nakrętka bezpieczeństwa natychmiast przeniesie pełne obciążenie i pozwoli na opuszczenie/złożenie siłownika powoli do bezpiecznej pozycji. Dalsze wysunięcie siłownika nie będzie możliwe i siłownik należy wymienić.

Dlaczego LINAK przeprowadza klimatyczne testy stopnia ochrony IP siłowników?

Siłowniki przemysłowe muszą być odporne i niezawodne w środowiskach, w których są narażone na działanie wilgoci, wody i pyłu. Dlatego testy obejmujące badanie odporności na wnikanie wody i pyłu są bardzo ważną częścią programu testowania siłowników przemysłowych LINAK®. W ten sposób możemy zagwarantować odpowiednią wytrzymałość i niezawodność naszych siłowników, nawet w przypadku czyszczenia wodą o bardzo wysokim ciśnieniu i w warunkach wysokiego zapylenia.

Zobacz, jak przeprowadzamy testy stopnia ochrony IP.

Dlaczego LINAK testuje siłowniki przemysłowe pod kątem temperatury i wilgotności?

Nasze badania w środowiskach o zmiennych temperaturach i wilgotności gwarantują niezawodne działanie siłowników w najtrudniejszych warunkach klimatycznych. Ponadto specjalne wzorce testowe, takie jak testy zanurzeniowe, są wykorzystywane do ujęcia w planie testowym bardzo wymagających zastosowań.

Dlaczego LINAK przeprowadza testy kompatybilności elektromagnetycznej (EMC)?

Siłowniki przemysłowe LINAK® są testowane pod kątem kompatybilności elektromagnetycznej zgodnie z szeroką gamą norm przemysłowych. Ma to na celu zapewnienie odporności siłownika na zakłócenia elektromagnetyczne oraz poświadczenie, że wypromieniowane emisje z siłownika nie mają wpływu na maszyny przemysłowe.

Dlaczego LINAK przeprowadza testy wytrzymałości mechanicznej ?

Ważne jest, aby siłowniki działały optymalnie przez cały okres ich użytkowania. Wszystkie elektryczne siłowniki LINAK®, niezależnie od ich wielkości i modelu, są poddawane testom trwałości.

Maszyny przemysłowe są bardzo zróżnicowane pod względem funkcjonalności, więc siłowniki LINAK muszą realizować zmienne wzorce ruchu z wydajnością wymaganą w poszczególnych zastosowaniach, czy to wykonując podnoszenie ciężkich ładunków, czy częste, powtarzalne czynności. Siłowniki muszą być w stanie radzić sobie samodzielnie z każdym zadaniem w całym okresie ich użytkowania. Dlatego siłowniki przemysłowe LINAK są poddawane gruntownym testom wytrzymałości mechanicznej.

Obejrzyj, jak testujemy pod względem wytrzymałości mechanicznej .

Dlaczego LINAK przeprowadza testy odporności na drgania i wstrząsy?

Siłowniki muszą być w stanie skutecznie działać w dynamicznym i wymagającym środowisku. W naszym ośrodku testowym poddajemy siłowniki testom wibracji, wstrząsów/uderzeń i zrzutu.

Siłowniki wykorzystywane w urządzeniach poruszających się poza drogami oraz maszynach rolniczych i budowlanych muszą być w stanie skutecznie działać w warunkach ciągłych wstrząsów, wibracji i uderzeń.

Aby działały niezawodnie przez wiele lat, siłowniki przemysłowe LINAK® są projektowane z myślą o optymalnym tłumieniu drgań i poddawane rygorystycznym testom wytrzymałości na trudne warunki terenowe.

Zobacz, jak testujemy siłowniki pod kątem odporności na wibracje i wstrząsy.

Siłownik jest podłączony do zasilania, a mimo to nie jest widoczny na liście urządzeń w konfiguratorze Actuator Connect™. Dlaczego?

Antena modułu Bluetooth® Low Energy jest zamontowana na płytce drukowanej wewnątrz aluminiowej obudowy siłownika. Obudowa znacznie ogranicza siłę sygnału i dlatego należy również pamiętać o podłączeniu kabla sygnałowego. W kablu sygnałowym znajduje się żyła sygnałowa, przeznaczona do wzmacniania sygnału Bluetooth®, więc jeśli kabel nie zostanie podłączony, konfigurator Actuator Connect będzie miał trudności z wykryciem siłownika.


Dotyczy następujących produktów:

Montaż systemu do łóżek wypoczynkowych na bazie siłowników pojedynczych (bez Zintegrowanego Sterownika)

Jak przeprowadzić montaż systemu do łóżek wypoczynkowych na bazie siłowników pojedynczych bez Zintegrowanego Sterownika

Elementami systemu są:

Siłownik pojedynczy (1 lub więcej)
1 zasilacz impulsowy
1 skrzynka CBH Advanced
1 pilot Bluetooth®
1 adapter Bluetooth®

  1. Podłącz siłowniki pojedyncze do kanałów 1-2, aby móc regulować położenie np. oparcia pleców i nóg. (W przypadku skrzynki CBH Advanced z trzema kanałami, do trzeciego kanału można podłączyć siłownik.)
  2. Podłącz kabel prądu stałego do skrzynki CBH Advanced.
  3. Podłącz adapter Bluetooth® do skrzynki CBH Advanced.
  4. Podłącz kabel do źródła zasilania.
  5. Przeprowadź parowanie pilota (naciśnij jednocześnie dwa górne przyciski).
  6. Po sparowaniu system jest gotowy do konfiguracji.


Dotyczy następujących produktów:

Montaż systemu na bazie siłowników pojedynczych z silnikami mechanizmu masażu (bez Zintegrowanego Sterownika)

Jak przeprowadzić montaż systemu na bazie siłowników pojedynczych

Elementami systemu są:

Siłownik pojedynczy (1 lub więcej)
Silnik mechanizmu masażu (1 lub więcej)
1 zasilacz impulsowy
1 skrzynka CBH Advanced
1 pilot Bluetooth®
1 adapter Bluetooth®

  1. Podłącz siłowniki pojedyncze do kanałów 1-2 do regulacji położenia np. oparcia pleców i nóg.
  2. Podłącz silniki mechanizmu masażu do kanałów 3A i 3B.
  3. Podłącz dwubiegunowy kabel prądu stałego do systemu CBH Advanced.
  4. Drugi koniec kabla podłącz do zasilacza SMPS, a następnie podłącz kabel zasilający.
  5. Podłącz kabel do źródła zasilania.
  6. Podłącz adapter Bluetooth® do systemu CBH Advanced.
  7. Przeprowadź parowanie pilota.
  8. Po sparowaniu system jest gotowy do pracy.


Dotyczy następujących produktów:

Parowanie aplikacji Bed Control™ z regulowanym łóżkiem podwójnym z systemem TD4/TD5

  1. Pobierz aplikację, otwórz ją, a następnie postępuj zgodnie z procedurą.
  2. Jako typ łóżka wybierz łóżko podwójne.
  3. Na 60 sekund odłącz jedno łóżko od zasilania, a następnie podłącz je ponownie.
  4. Lampka znajdująca się pod łóżkiem zacznie migać, wskazując na tryb parowania — długi błysk będzie oznaczał, że proces parowania przebiegł pomyślnie.
  5. Na 60 sekund odłącz zasilanie drugiego łóżka, a następnie podłącz je ponownie.
  6. Nadaj nazwy obu łóżkom.
  7. Wybierz liczbę silników. Jeśli łóżka posiadają funkcję regulacji ustawienia nóg + pleców, dostępne będą dwa silniki. Jeśli łóżka posiadają więcej funkcji regulacji, dostępne będą 3 lub 4 silniki.
  8. Aby dokonać regulacji łóżka, wybierz część, którą zamierzasz przemieścić i użyj strzałek. Przewiń w bok przy nazwach łóżek, aby wybrać, którym łóżkiem zamierzasz sterować.


Dotyczy następujących produktów:

Parowanie aplikacji Bed Control™ z regulowanym łóżkiem pojedynczym z systemem TD4/TD5

  1. Pobierz aplikację, otwórz ją, a następnie postępuj zgodnie z procedurą.
  2. Jako typ łóżka wybierz łóżko pojedyncze.
  3. Na 60 sekund odłącz łóżko od zasilania, a następnie podłącz je ponownie.
  4. Lampka znajdująca się pod łóżkiem zacznie migać, wskazując na tryb parowania — długi błysk będzie oznaczał, że proces parowania przebiegł pomyślnie.
  5. Nadaj swojemu łóżku nazwę.
  6. Wybierz liczbę silników. Jeśli łóżko posiada funkcję regulacji oparcia nóg + pleców, dostępne będą dwa silniki. Jeśli Twoje łóżko posiada więcej funkcji regulacji, dostępne będą 3 lub 4 silniki.
  7. Aby dokonać regulacji łóżka, wybierz część, którą zamierzasz przemieścić i użyj strzałek.


Dotyczy następujących produktów:

Parowanie aplikacji Bed Control™ z regulowanym zsynchronizowanym łóżkiem podwójnym z systemem TD4/TD5 Advanced.

Należy pamiętać, że wymaga to zapewnienia połączenia przewodowego pomiędzy dwoma silnikami TD4 lub TD5 Advanced.

  1. Pobierz aplikację, otwórz ją, a następnie postępuj zgodnie z procedurą.
  2. Jako typ łóżka wybierz „Double bed - synchronized” (Podwójne łóżko — zsynchronizowane).
  3. Na 60 sekund odłącz łóżko od zasilania, a następnie podłącz je ponownie.
  4. Lampka znajdująca się pod łóżkiem zacznie migać, wskazując na tryb parowania — długi błysk będzie oznaczał, że proces parowania przebiegł pomyślnie.
  5. Nadaj swojemu łóżku nazwę.
  6. Wybierz liczbę silników. Jeśli łóżko posiada funkcję regulacji oparcia nóg + pleców, dostępne będą dwa silniki. Jeśli Twoje łóżko posiada więcej funkcji regulacji, dostępne będą 3 lub 4 silniki.
  7. Aby dokonać regulacji łóżka, wybierz część, którą zamierzasz przemieścić i użyj strzałek.


Dotyczy następujących produktów:

Magistrala CAN — jak sprawdzić, która wersja magistrali CAN jest uruchomiona

W firmie LINAK® dostarczamy obecnie siłowniki z dwoma różnymi wersjami oprogramowania magistrali CAN — v1.x lub v3.x.

Określ wersję siłownika za pomocą oprogramowania LINAK BusLink
Podłącz siłownik do oprogramowania BusLink, aby sprawdzić poprawność wersji oprogramowania. Gdy siłownik jest podłączony, dostępna jest karta „Informacje o połączeniu”. W poniższym przykładzie siłownik magistrali LA36 CAN dostępny jest w wersji 3.0.

Więcej informacji znajduje się w rozdziale Interfejs serwisowy BusLink w instrukcji obsługi magistrali CAN.

BusLink wersja 3.0
 
 

Jaka jest różnica między wersją 1.x a wersją 3.x?
W magistrali CAN v3.0 wprowadziliśmy kilka nowych funkcji, takich jak adresowanie sprzętowe, dynamiczna regulacja prędkości, polecenia soft start/stop oraz większa kompatybilność (125 kb/s, 250 kb/s, 500 kb/s i tryb Autobaud).
Należy zwrócić uwagę, że funkcja soft start/stop wymaga teraz zdefiniowania w poleceniu magistrali CAN (w wersji 3.x). W przypadku ustawienia 0 brak jest liniowego narastania. W przypadku ustawienia 251 wykorzystywane będą predefiniowane ustawienia fabryczne siłownika. Dowolna liczba z tego zakresu ustawia czas narastania.

Więcej informacji znajduje się w rozdziale Komunikacja w instrukcji obsługi magistrali CAN.

Skrócona instrukcja BusLink
Znajdź przewodnik dotyczący sposobu korzystania z programu BusLink dla siłownika, klikając ikonę BusLink.
Logo BusLink


Dotyczy następujących produktów:

Stwórz system kompatybilny z siłownikiem TD4 Advanced i systemem CBH Advanced

Jak podłączyć system składający się z siłownika TD4 Advanced i systemu CBH Advanced

Elementami systemu są:
1 siłownik TD4 Advanced
1 zasilacz impulsowy
1 skrzynka CBH Advanced
1 dwubiegunowy kabel prądu stałego
1 kabel szeregowy
1 pilot Bluetooth®
Siłownik pojedynczy (1 lub więcej)
2 wkręty

  1. Zamocuj skrzynkę CBH Advanced na obudowie siłownika TD4 Advanced i przykręć ją dwoma wkrętami.
  2. Podłącz kabel szeregowy do siłownika TD4 Advanced i do kanału A1 skrzynki CBH Advanced.
  3. Podłącz dwubiegunowy kabel prądu stałego do siłownika TD4 Advanced i do kanału DC skrzynki CBH Advanced.
  4. Podłącz zasilacz do siłownika TD4 Advanced.
  5. Podłącz siłowniki pojedyncze do kanałów 1 i 2 single, aby móc regulować położenie np. oparcia głowy i stóp.
  6. W razie potrzeby, podłącz silniki mechanizmu masażu do kanałów 3A i 3B.
  7. Podłącz kabel do źródła zasilania.
  8. Przeprowadź parowanie pilota (naciśnij jednocześnie dwa górne przyciski).
  9. Po sparowaniu system jest gotowy do konfiguracji.


Dotyczy następujących produktów:

Aplikacja Desk Control™ – jak zapisać pozycje w pamięci

Zapisywanie bieżącego położenia
Wciśnij przycisk oznaczony gwiazdką. Wybierz „Zapisz”. Wybrana pozycja została zapisana i uwidoczniona w przycisku.

Zapisywanie do 4 pozycji w pamięci
Ustaw blat w pożądanym położeniu (do tego celu użyj przycisków oznaczonych strzałką w aplikacji lub panelu biurkowym). Zapisz wybraną pozycję.

Ustawianie biurka w zapisanym położeniu
Przytrzymaj wciśnięty przycisk pamięci, aż osiągnięte zostanie zapisane położenie.

Napęd automatyczny i zapisane położenia
(Jeśli posiadany panel biurkowy jest wyposażony w funkcję napędu automatycznego i funkcja ta została włączona).
Naciśnij jednokrotnie przycisk zapisanego położenia. Blat biurka zostanie automatycznie ustawiony w wybranym położeniu.

Zmiana zapisanych położeń
Przejdź do strony ustawień. Wybierz „Zmień zapisane położenia”. Kliknij położenie, które chcesz zmienić. Zmień wysokość i kliknij „Zapisz położenie”.


Dotyczy następujących produktów:

Aplikacja Desk Control™ - Czy można korzystać z aplikacji na kilku urządzeniach równocześnie?

Nie. Panel DPG ma tylko jeden adapter Bluetooth®. Dlatego do DPG można w danym momencie podłączyć tylko jedno urządzenie. Z aplikacji będzie można korzystać na tym urządzeniu (telefon komórkowy, komputer itp.), które pierwsze nawiąże połączenie z panelem.


Dotyczy następujących produktów:

Aplikacja Desk Control™ – opcje menu ustawień

Zmiana zapisanego położenia
Nadpisz istniejące zapisane położenia lub zapisz nowe.

Sposoby otrzymywania przypomnień
Wybierz sposób otrzymywania przypomnień o konieczności wstania. Za pomocą przycisków włącz/wyłącz powiadomienia wyświetlane w osobnym oknie (na urządzeniu mobilnym) lub w formie sygnalizacji świetlnej (na panelu biurkowym).

Ustalanie nazwy biurka
Aby móc łatwo znaleźć biurko i nawiązać z nim połączenie, zapisz je pod indywidualną nazwą. Wpisz nazwę, pod jaką chcesz zapisać biurko. Wróć do menu, aby zapisać wybraną nazwę.

Ustalanie wysokości biurka
Jeśli wysokość biurka nie jest wyświetlana prawidłowo, można ją ustawić ręcznie. Możliwe jest wskazanie wartości w centymetrach lub calach.

Tylko to biurko
Aby zastosować własne ustawienia do kilku biurek, wybierz „nie”. Od tej pory inne biurka także będą korzystały z Twoich własnych ustawień zapamiętanych przez aplikację.

Napęd automatyczny
Panele biurkowe wyposażone w funkcję napędu automatycznego (tylko pełne wersje) mogą korzystać z tej funkcji do regulacji wysokości biurka w oparciu o zapisane położenia.

Wybór języka
Wybierz język, w jakim ma być wyświetlany interfejs aplikacji.

Korzyści płynące ze zmiany pozycji w czasie pracy
Dowiedz się więcej o korzyściach płynących ze zmiany pozycji z siedzącej na stojącą.

Zasady korzystania
Zapoznaj się z zasadami korzystania z aplikacji.

O firmie
Dowiedz się więcej o aplikacji i jej poszczególnych funkcjach. Skorzystaj z odsyłaczy zapewniających dostęp do informacji na temat produktu i argumentów przemawiających za wykorzystaniem biurka oraz narzędzi wsparcia.


Dotyczy następujących produktów:

Aplikacja Desk Control™ – jak aktywować funkcję napędu automatycznego i korzystać z niej

Jeśli posiadany panel biurkowy jest wyposażony w funkcję automatycznego napędu (tylko pełne wersje), funkcję tę można aktywować w aplikacji.

Aktywacja funkcji napędu automatycznego
Przejdź do menu „Ustawienia”. Wybierz „Napęd automatyczny”.

Naciśnij przyciski ruchu w górę i w dół, akceptując jednocześnie zasady korzystania.

Wykorzystanie funkcji napędu automatycznego
Przejdź do sekcji „Obsługa” i wybierz zapisane położenie. 
Jeśli w pamięci zapisano dwa lub więcej położeń, blat biurka może być automatycznie przemieszczany pomiędzy tymi położeniami.


Dotyczy następujących produktów:

Aplikacja Desk Control™ — jak połączyć adapter Bluetooth z aplikacją

Podłącz adapter Bluetooth® (BLE2LIN) do skrzynki kontrolnej.

Adapter zacznie migać na niebiesko.

Otwórz pobraną aplikację Desk Control™ i nawiąż połączenie z biurkiem.

Aby znaleźć biurko, znajdź w aplikacji listę „Desks nearby” („Biurka w pobliżu”).

Postępuj zgodnie z procesem w aplikacji.

Pełny przepływ procesu


Dotyczy następujących produktów:

Aplikacja Desk Control™ – jak nawiązać połączenie z aplikacją

Włącz moduł Bluetooth® w smartfonie lub tablecie. Uruchom aplikację Desk Control™. Wyszukaj identyfikator biurka i kliknij „Połącz”.

Aby ustawić położenie biurka ręcznie, przytrzymaj wciśnięty przycisk oznaczony strzałką w górę lub w dół.


Dotyczy następujących produktów:

Aplikacja Desk Control™ – jak ustalić cele i aktywować przypomnienia o zmianie pozycji na stojącą

Ustalanie celów w zakresie pozostawania w pozycji stojącej
Przejdź do sekcji „Ty” i wybierz swój cel. Możesz skorzystać z trzech domyślnie zaprogramowanych przedziałów czasowych lub wprowadzić własne ustawienia.

Ustalanie własnych celów
Naciśnij przycisk ustawień w sekcji „Twój cel”. Przy pomocy przycisków ze strzałkami ustaw odstępy czasowe między zmianami pozycji z siedzącej na stojącą. Aby zapisać ustawienia, kliknij „Gotowe”, a następnie „Zapisz”.

Wybór sposobu otrzymywania przypomnień
Przypomnienia mogą być odbierane jako komunikat wyświetlany w osobnym oknie na urządzeniu mobilnym i/lub w formie sygnalizacji świetlnej na panelu biurkowym.

Przejdź do sekcji „Ustawienia”. Kliknij „Sposób otrzymywania przypomnień”. Kliknij przyciski włączenia/wyłączenia powiadomień.
Aby zobaczyć przykładowe ustawienie, kliknij „Wypróbuj”.


Dotyczy następujących produktów:

Aplikacja Desk Control™ - Nie mogę znaleźć aplikacji Desk Control w sklepie Windows Store. Dlaczego?

W sklepie Microsoft Store jest dostępna wyłącznie aplikacja Desk Control na system Windows 10. Użytkownicy posiadający starszą wersję systemu Windows nie mogą pobrać aplikacji Desk Control.


Dotyczy następujących produktów:

Aplikacja Desk Control™ - Moje biurko zatrzymuje się już po kilku centymetrach. Dlaczego?

Wersja sterownika do adaptera Bluetooth® może być nieaktualna. Zaleca się zaktualizowanie sterownika Bluetooth do najnowszej wersji.


Dotyczy następujących produktów:

Aplikacja Desk Control™ - Na czym polega różnica między połączeniem jako „Owner” a „Guest”?

Te dwa połączenia różnią się między sobą miejscem, w którym zapisywane są osobiste ustawienia użytkownika i sposobem ponownego łączenia się z biurkiem.

Gdy użytkownik łączy się jako „Owner” (Właściciel), przypomnienia i najczęściej wybierane ustawienia zostają zapisane w pamięci panelu biurkowego. W momencie rozpoczęcia pracy aplikacja nawiąże automatycznie połączenie z biurkiem i będzie przypominać o zmianie pozycji w ciągu dnia na podstawie zapisanych statystyk.

Gdy użytkownik łączy się jako „Guest” (Gość), przypomnienia i najczęściej wybierane ustawienia zostają zapisane w aplikacji zainstalowanej na urządzeniu użytkownika i będą odtwarzane na panelu po nawiązaniu połączenia z biurkiem. W tym przypadku parowanie z aplikacją należy przeprowadzić każdorazowo przed rozpoczęciem pracy, po czym aplikacja przez resztę dnia będzie łączyć się z danym biurkiem, wysyłać powiadomienia i rejestrować statystyki dotyczące wykorzystania biurka.


Dotyczy następujących produktów:

Aplikacja Desk Control™ - Kto ma dostęp do danych zapisanych w aplikacji i kto z nich korzysta?

Dostęp do danych ma wyłącznie właściciel danego urządzenia. Firma LINAK nie ma dostępu ani nie wykorzystuje danych, które są zapisywane w aplikacji (takich jak preferowane położenia, wzrost, waga i płeć) lub gromadzone przez aplikację (statystyki).


Dotyczy następujących produktów:

Aplikacja Desk Control™ - Kto jest właścicielem danych zapisanych lub zebranych przez aplikację?

Właścicielem wszystkich danych zapisanych i zebranych przez aplikację jest użytkownik. Aby usunąć wszystkie dane, należy usunąć aplikację. Aplikację można usunąć w ustawieniach urządzenia. Aby ponownie kontynuować obsługiwanie biurka za pomocą aplikacji, należy zainstalować aplikację i powtórzyć parowanie.


Dotyczy następujących produktów:

Aplikacja Desk Control™ — dlaczego aplikacja nie obsługuje mojego biurka?

Z aplikacji można korzystać, jeśli biurko ma połączenie Bluetooth®. Połączenie Bluetooth odbywa się za pomocą panelu biurkowego DPG z przypomnieniem (wszystkie wersje aplikacji) lub adaptera BLE2LIN (iOS, Android i Windows 10). Jeśli masz DPG bez opcji Bluetooth, nie możesz korzystać z aplikacji.


Dotyczy następujących produktów:

Aplikacja Desk Control™ - Czy aplikacja będzie zbierać dane, nawet jeśli użytkownik odejdzie od biurka?

Aplikacja potrafi wykryć, czy dane urządzenie znajduje się wystarczając blisko biurka, aby nawiązać z nim połączenie. Aplikacja będzie zbierać dane również wtedy, gdy użytkownik nie pracuje przy biurku, o ile odległość pozwoli nawiązać połączenie między urządzeniem przenośnym/komputerem i biurkiem.

Dopóki komputer pozostaje w zasięgu działania połączenia Bluetooth®, a użytkownik jest zalogowany na swoim komputerze, czas przebywania użytkownika w pozycji stojącej będzie wliczany do statystyk. Po przełączeniu komputera w tryb gotowości lub zablokowaniu ekranu, czas przebywania w pozycji stojącej nie będzie rejestrowany.


Dotyczy następujących produktów:

Aplikacja Desk Control™ - Czy aplikacja będzie wysyłać przypomnienia o zmianie pozycji, jeśli użytkownik odejdzie od biurka?

Aplikacja potrafi wykryć, czy dane urządzenie znajduje się wystarczając blisko biurka, aby nawiązać z nim połączenie. Aplikacja będzie wysyłać powiadomienia, o ile odległość pozwoli nawiązać połączenie z biurkiem.


Dotyczy następujących produktów:

Desk Frame 1: Jak przeprowadzić montaż biurka

Desk Frame 1: Jak przeprowadzić montaż biurka
Dowiedz się, jak w prosty sposób przeprowadzić montaż ramy biurka z wykorzystaniem rozwiązania LINAK® Desk Frame 1. 

Są to trzy gotowe opakowania, które zawierają wszystko, czego potrzeba, aby złożyć ramę biurka: ramę górną w technologii Kick & Click™, zestaw DL SetPack (zawierający dwie kolumny podnoszące, skrzynkę kontrolną, panel biurkowy i kable) oraz zestaw DL Feet.

 


Dotyczy następujących produktów:

Jak czyścić panel biurkowy

Obejrzyj ten krótki film instruktażowy, aby dowiedzieć się, jak w prosty sposób czyścić panel/przełącznik LINAK: Jak go czyścić; jakie środki czyszczące stosować; a także równie ważne — na co zwrócić uwagę.

Panel biurkowy należy czyścić miękką, wilgotną ściereczką. Można stosować detergenty uniwersalne.

Do dezynfekcji panelu biurka należy użyć 70% alkoholu izopropylowego w postaci nasączonej chusteczki lub dodać niewielką ilość na miękką ściereczkę.

Ostrzeżenia
Panel biurkowy nie jest hermetycznym urządzeniem, a wewnątrz niego znajdują się układy elektroniczne. Jeśli do otworu przedostanie się ciecz lub wilgoć, płytka drukowana może zostać uszkodzona, a panel biurkowy zniszczony.

W związku z tym:

  • Nie wolno dopuścić do przenikania wilgoci do otworów, ponieważ może to spowodować uszkodzenie płytki drukowanej wewnątrz panelu biurkowego
  • Unikać rozpylania środka czyszczącego lub środka dezynfekującego bezpośrednio na panel biurkowy, ponieważ wilgoć może przeniknąć przez otwory, powodując uszkodzenie płytki drukowanej wewnątrz panelu
  • Środki czyszczące i dezynfekcyjne nie mogą być silnie zasadowe ani kwasowe (wartość pH musi wynosić od 6 do 8), a także nie mogą zawierać wybielaczy ani chloru
  • Nie należy używać żelu do dezynfekcji rąk jako środka czyszczącego

Alkaliczne i kwaśne środki czyszczące mogą z czasem doprowadzić do uszkodzenia obudowy. Żel do dezynfekcji rąk może osadzać się na przyciskach panelu biurkowego. Z czasem przyciski mogą się zablokować lub nie działać prawidłowo.


Dotyczy następujących produktów:

Na wyświetlaczu zamiast wskazania wysokości znajduje się kod błędu E01.

Bez aktywacji napędu nie jest możliwe przemieszczanie blatu do góry.

Wystąpienie błędu E01 oznacza konieczność przeprowadzenia aktywacji napędu biurka.

Aby przeprowadzić aktywację:

  1. Naciśnij przycisk opuszczania, aby ustawić blat w najniższym położeniu. Przytrzymaj przycisk wciśnięty do czasu, aż blat zatrzyma się.
  2. Wciśnij ponownie i przytrzymaj przycisk opuszczania wciśnięty do czasu, aż blat zatrzyma się. Blat można teraz przemieścić do góry.


Dotyczy następujących produktów:

Panel biurkowy DPG1M – jak aktywować regulację biurka

Aby aktywować regulację biurka, przemieść blat w dół oraz naciśnij i przytrzymaj odchylony panel aż do zakończenia ruchu.

Prowadząc regulację biurka, odchyl panel w dół, aby przemieścić blat w dół, lub w górę, aby przemieścić go w górę.


Dotyczy następujących produktów:

Panel biurkowy DPG1M – jak nawiązać połączenie z aplikacją

Przytrzymaj wciśnięty przez 2 sekundy przycisk Bluetooth®
Dioda LED zacznie pulsować w niebieskim kolorze.

Otwórz pobraną aplikację i nawiąż połączenie z biurkiem.
Z listy biurek w pobliżu wybierz prawidłowy identyfikator biurka.

Po podłączeniu dioda LED będzie świecić niebieskim światłem.

Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi w aplikacji.


Dotyczy następujących produktów:

Panel biurkowy DPG1M – jak wyzerować panel biurkowy

Dostępne są trzy możliwości zerowania:

  1. Zerowanie pozycji pamięci
    Przytrzymaj wciśnięty przez osiem sekund przycisk z gwiazdką, aż zapulsuje czerwona lampka.
  2. Zerowanie funkcji przypomnienia z sygnalizacją świetlną
    Przytrzymaj wciśnięty przez osiem sekund przycisk z dzwonkiem, aż zapulsuje czerwona lampka.
  3. Zerowanie do ustawień fabrycznych
    Przytrzymaj wciśnięte przez osiem sekund przycisk z dzwonkiem i przycisk z gwiazdką, aż zapulsuje czerwona lampka.
 


Dotyczy następujących produktów:

Panel biurkowy DPG1M - jak korzystać z funkcji pamięci i napędu automatycznego

Aby zapisać pozycję pamięci, ustaw blat w pożądanym położeniu.
Przytrzymaj wciśnięty przez dwie sekundy przycisk z gwiazdką.
W czasie zapisywania położenia najpierw pulsuje, a następnie świeci nieprzerwanie biała lampka.

Przytrzymaj odchylony panel, aby ustawić blat w zapamiętanym położeniu.

Automatyczny napęd z dwiema pozycjami pamięci
(Jeśli posiadany panel biurkowy jest wyposażony w funkcję napędu automatycznego).

Aktywuj napęd automatyczny w aplikacji Desk Control™.
Dotknij dwukrotnie powierzchnię panelu w kierunku, w którym ma się poruszać blat.
Blat biurka zostanie automatycznie ustawiony w zapisanym położeniu.

Aby wyzerować wszystkie pozycje pamięci, przytrzymaj wciśnięty przez osiem sekund przycisk z gwiazdką, aż zapulsuje czerwona lampka.

 


Dotyczy następujących produktów:

Panel biurkowy DPG1M - jak korzystać z funkcji przypomnienia z sygnalizacją świetlną

Sygnalizacja świetlna ma za zadanie przypominanie o potrzebie zmiany pozycji na stojącą. 

Zielony = OK
Pomarańczowy = Zmiana pozycji na stojącą

Ustalanie własnych celów i wyłączanie funkcji przypomnienia
Ustawienie domyślne to przypomnienie po 55 minutach w pozycji siedzącej.

Ustalanie własnego celu
Odstęp czasowy 1: Przypomnienie po 55 minutach w pozycji siedzącej
Odstęp czasowy 2: Przypomnienie po 50 minutach w pozycji siedzącej
Odstęp czasowy 3: Przypomnienie po 45 minutach w pozycji siedzącej
Odstęp czasowy 4: Wyłączanie funkcji przypomnienia

Aby zmienić odstęp czasowy na inny, naciśnij przycisk z dzwonkiem.

Jak wyzerować sygnalizację świetlną
Przytrzymaj wciśnięty przez osiem sekund przycisk z dzwonkiem, aż zapulsuje czerwona lampka.

 


Dotyczy następujących produktów:

DP1C i DPT – wskazanie wysokości na wyświetlaczu jest nieprawidłowe.

Aby skorygować wskazanie wysokości na wyświetlaczu, postępuj zgodnie z procedurą pokazaną na filmie lub opisaną poniżej.

Jak ustawić wysokość biurka (DP1C i DPT)

Wykonaj pomiar rzeczywistej wysokości biurka – od podłogi do górnej krawędzi blatu.

  1. Naciśnij i przytrzymaj wciśnięty przycisk „S”, aż wyświetlona zostanie litera „S”.
  2. Przytrzymując wciśnięty przycisk „S”, za pomocą przycisku podnoszenia lub opuszczania zmień wartość liczbową zgodnie z rzeczywistą wysokością.


Dotyczy następujących produktów:

DPF1C – wskazanie wysokości na wyświetlaczu jest nieprawidłowe.

Aby skorygować wskazanie wysokości na wyświetlaczu, postępuj zgodnie z procedurą pokazaną na filmie lub opisaną poniżej.

Jak ustawić wysokość biurka

Wykonaj pomiar rzeczywistej wysokości biurka – od podłogi do górnej krawędzi blatu.

Aby ustawić wysokość:

  1. Naciśnij jednocześnie przyciski podnoszenia i opuszczania.
  2. Na wyświetlaczu pojawi się wartość liczbowa.
  3. Za pomocą przycisku podnoszenia lub opuszczania zmień wartość liczbową zgodnie z rzeczywistą wysokością.


Dotyczy następujących produktów:

DPG – jak aktywować regulację biurka

Aby aktywować regulację biurka, przemieść blat w dół oraz naciśnij i przytrzymaj odchylony panel aż do zakończenia ruchu.

Prowadząc regulację biurka, odchyl panel w dół, aby przemieścić blat w dół, lub w górę, aby przemieścić go w górę.


Dotyczy następujących produktów:

DPG – jak nawiązać połączenie z aplikacją

Przytrzymaj wciśnięty przez 2 sekundy przycisk Bluetooth®. Pasek świetlny zacznie pulsować w niebieskim kolorze. Na wyświetlaczu wskazany zostanie identyfikator biurka.

Otwórz pobraną aplikację i nawiąż połączenie z biurkiem. Wyszukaj prawidłowy identyfikator na liście biurek w pobliżu. 

Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi w aplikacji.


Dotyczy następujących produktów:

DPG – jak zapisać do czterech pozycji pamięci i wyzerować pamięć

Panel DPG z wyświetlaczem oferuje łącznie cztery pozycje pamięci. 

Ustaw blat na pożądanej wysokości, a następnie przytrzymaj wciśnięty przycisk z gwiazdką, aż na wyświetlaczu pojawi się wskazanie: „gwiazdka 3” lub „gwiazdka 4”. Zwolnij przycisk. 

Aby zapisać położenie, przytrzymaj wciśnięty przez 2 sekundy przycisk z gwiazdką. W czasie zapisywania położenia najpierw pulsuje, a następnie świeci nieprzerwanie biała lampka.

Aby wyzerować wszystkie pozycje pamięci, przytrzymaj wciśnięty przez osiem sekund przycisk z gwiazdką, aż zapulsuje czerwona lampka.


Dotyczy następujących produktów:

DPG – jak korzystać z funkcji pamięci

Aby zapisać pozycję pamięci, ustaw blat w pożądanym położeniu.
Przytrzymaj wciśnięty przez 2 sekundy przycisk z gwiazdką. 
W czasie zapisywania położenia najpierw pulsuje, a następnie świeci nieprzerwanie biała lampka.

Przytrzymaj odchylony panel, aby ustawić blat w zapamiętanym położeniu.

Jeżeli panel DPG oferuje napęd automatyczny, dotknij dwukrotnie powierzchnię panelu w kierunku, w którym ma się poruszać blat. Panel DPG zatrzyma ruch w pierwszym zapisanym położeniu w wybranym kierunku. 

 


Dotyczy następujących produktów:

DPG – pasek świetlny funkcji przypomnienia

Pasek świetlny ma za zadanie przypominanie o potrzebie zmiany pozycji na stojącą. 
Zielony = ok 
Pomarańczowy = zmiana pozycji na stojącą

Ustawienie domyślne to 55 minut w pozycji siedzącej. 
Naciśnij przycisk z dzwonkiem, aby zobaczyć odstęp czasowy.
 
Jak zmienić odstęp czasowy lub wybrać opcję wyłączenia. 

Zmiany odstępu czasowego można dokonać, przełączając między czterema ustawieniami.

Odstęp czasowy 1: Przypomnienie po 55 minutach w pozycji siedzącej

Odstęp czasowy 2: Przypomnienie po 50 minutach w pozycji siedzącej

Odstęp czasowy 3: Przypomnienie po 45 minutach w pozycji siedzącej

Odstęp czasowy 4: Wyłączenie funkcji

Jak wyzerować pasek świetlny funkcji przypomnienia

Aby wyzerować pasek świetlny funkcji przypomnienia, przytrzymaj wciśnięty przez osiem sekund przycisk z dzwonkiem, aż zapulsuje czerwona lampka. 


Dotyczy następujących produktów:

DPG – możliwości zerowania

Dostępne są trzy możliwości zerowania:

  • Zerowanie pozycji pamięci
  • Zerowanie paska świetlnego funkcji przypomnienia
  • Zerowanie do ustawień fabrycznych

Aby wyzerować wszystkie pozycje pamięci, przytrzymaj wciśnięty przez osiem sekund przycisk z gwiazdką, aż zapulsuje czerwona lampka.

Aby wyzerować pasek świetlny funkcji przypomnienia, przytrzymaj wciśnięty przez osiem sekund przycisk z dzwonkiem, aż zapulsuje czerwona lampka.

Ustawienia fabryczne: 
Aby powrócić do ustawień fabrycznych, przytrzymaj wciśnięte przez osiem sekund przyciski z dzwonkiem i z gwiazdką, aż zapulsuje czerwona lampka.


Dotyczy następujących produktów:

DPG – ustawianie prawidłowej wysokości blatu biurka. Zmiana jednostek z cali na centymetry.

Aby ustawić prawidłową wysokość: 
Jeżeli wysokość wskazana na wyświetlaczu nie jest faktyczną wysokością blatu, możliwe jest jej skorygowanie.

Zmierz wysokość biurka od podłogi do blatu. Przytrzymaj wciśnięte przez pięć sekund przyciski z dzwonkiem i Bluetooth®  . Gdy wyświetlacz zacznie pulsować, odchyl panel w górę, jeżeli wartość jest zbyt niska, lub w dół, jeżeli wartość jest zbyt wysoka.  

Aby zmienić jednostki między centymetrami i calami:
Zmiana jednostek między centymetrami a calami możliwa jest po przytrzymaniu wciśniętych przez pięć sekund przycisków z gwiazdką i Bluetooth®. Gdy wyświetlacz zacznie pulsować, odchyl panel w górę lub w dół, aby zmienić jednostkę.


Dotyczy następujących produktów:

Wybierz odpowiednią aplikację do obsługi łóżka z regulacją położenia

Wybierz odpowiednią aplikację do obsługi łóżka z regulacją położenia
Aplikacja Bed Control jest dostępna do pobrania w sklepach App Store i Google Play. Aplikacją przeznaczoną do obsługi łóżka z regulacją położenia jest aplikacja Bed Control, oznaczona ikoną przedstawioną poniżej.


Pobierz aplikację Bed Control na platformę iOS.
Apple Store

Pobierz aplikację Bed Control na platformę Android.
Google Play


Dotyczy następujących produktów:

HC40 Advanced: Jak tworzyć skróty

Jak tworzyć skróty szybkiej obsługi pilota HC40 Advanced

  1. Przejdź do menu łóżka (MY BED).
  2. Przewiń do paska skrótów (SHORTCUT) i wybierz (SELECT).
  3. Wybierz jeden z trzech skrótów i zatwierdź wybór (SELECT).
  4. Wybierz funkcję, której chcesz przypisać wybrany skrót i zatwierdź przyciskiem wyboru (SELECT).
  5. Skrót został utworzony i jest dostępny na ekranie głównym.

Więcej informacji na temat serii pilotów HC40 można znaleźć na stronie: www.linak.com/HC40


Dotyczy następujących produktów:

HC40 Advanced Jak przywrócić ustawienia fabryczne pilota

Jak wyzerować pilota HC40 Advanced do łóżek wypoczynkowych do ustawień fabrycznych

  1. Przejdź do menu łóżka (MY BED).
  2. Przewiń do paska opisu (ABOUT) i wybierz (SELECT).
  3. Resetuj ustawienia (RESET).
  4. Zatwierdź wybór (YES).
  5. Pilot HC40 zostanie przywrócony do ustawień fabrycznych i uruchomiony ponownie.

Więcej informacji na temat serii pilotów HC40 można znaleźć na stronie: www.linak.com/HC40


Dotyczy następujących produktów:

HC40 Advanced: Od czego zacząć?

HC40 TWIST™ Advanced i HC40 FRAME™ Advanced – od czego zacząć

Ustawianie czasu:

  1. Strzałkami góra/dół ustaw odpowiednią godzinę.
  2. Nawigując strzałkami lewo/prawo przejdź do pozycji minut, a następnie strzałkami góra/dół ustaw odpowiednie minuty.
  3. Zapisz ustawienia (SAVE).

Ustawianie daty:

  1. Nawigując strzałkami lewo/prawo ustaw odpowiednią datę.
  2. Zapisz ustawienia (SAVE).

Po ustawieniu daty i czasu zostanie wyświetlony ekran główny. Jeżeli na wyświetlaczu są widoczne strzałki, pilot jest gotowy do pracy.

Jeżeli nie, przeprowadź parowanie. W tym celu włącz zasilanie systemu i wciśnij jednocześnie dwa górne przyciski.

Więcej informacji na temat serii pilotów HC40 można znaleźć na stronie: www.linak.com/HC40.


Dotyczy następujących produktów:

HC40 Advanced: Jak zapisać pozycje w pamięci

Jak zapisać pozycje w pamięci pilota HC40 TWIST™ Advanced i HC40 FRAME™ Advanced

  1. Ustaw łóżko w wybranym położeniu.
  2. Przejdź do polecenia zapisywania wybranego położenia (SAVE FAVOURITE) i wybierz opcję zapisywania (SAVE).
  3. Wybierz jedną z pozycji i zatwierdź przyciskiem wyboru (SELECT).
  4. Wybrane położenie zostało zapisane i będzie dostępne w pętli menu głównego.

Więcej informacji na temat serii pilotów HC40 można znaleźć na stronie: www.linak.com/HC40.


Dotyczy następujących produktów:

HC40 Advanced: jak korzystać z pilota

Instrukcja obsługi i nawigacji pilota HC40 Advanced.

Pilot HC40 posiada pięciokierunkowy przycisk funkcyjny z czterema strzałkami i dodatkowym przyciskiem wyboru. Strzałki umożliwiają przewijanie menu w pętli i nawigowanie po jego zawartości, natomiast przycisk dodatkowy służy do zatwierdzania wyboru.

Kropki, które są widoczne z boku wyświetlacza, wskazują dostępne opcje.

Górny rząd przycisków obsługuje funkcje, których opis jest widoczny na wyświetlaczu.

Regulację położenia łóżka wykonuje się za pomocą strzałek góra/dół, które są widoczne na wyświetlaczu i odpowiednio oznaczone.

Strzałki prawo/lewo służą do do wyświetlenia dodatkowych opcji, takich jak pamięć położenia, funkcja masażu i menu łóżka.

Więcej informacji na temat serii pilotów HC40 można znaleźć na stronie: www.linak.com/HC40


Dotyczy następujących produktów:

HC40 Advanced: Jak obsługiwać funkcję masażu

Uwaga!
Menu i opcje masażu są dostępne wyłącznie dla systemów z funkcją masażu.

Sprawdź, jak obsługiwać funkcję masażu w pilotach HC40 FRAME™ Advanced i HC40 TWIST™ Advanced do łóżek wypoczynkowych z regulacją położenia.

Menu masażu jest dostępne na ekranie głównym. Aby przejść do poszczególnych ekranów masażu, wystarczy nawigować po menu strzałkami prawo/lewo. Interfejs funkcji masażu obejmuje dwa ekrany: „Massage back” (Masaż pleców) i „Massage leg” (Masaż nóg).

Na ekranie funkcji masażu można:

Ustawić czas

  1. Aby ustawić czas trwania masażu, naciśnij lewy przycisk w górnym rzędzie.
  2. Do ustawienia minut służą przyciski góra/dół.
  3. Aby zapisać wprowadzony czas, naciśnij prawy przycisk w górnym rzędzie.

Zmienić tryb masażu

  1. Aby zmienić tryb masażu, naciśnij środkowy przycisk w górnym rzędzie.
  2. Pojawienie się zielonego kółka oznacza włączenie wybranego trybu masażu.
  3. Aby wybrać inny tryb spośród dostępnych, wystarczy ponownie nacisnąć środkowy przycisk.

Włączyć/wyłączyć funkcję masażu

  1. Aby włączyć lub wyłączyć funkcję masażu, naciśnij prawy przycisk w górnym rzędzie.

Regulować intensywność

  1. Aby zwiększyć intensywność masażu, naciśnij przycisk oznaczony strzałką w górę.
  2. Aby zmniejszyć intensywność masażu, naciśnij przycisk oznaczony strzałką w dół.

Więcej informacji na temat serii pilotów HC40 można znaleźć na stronie: www.linak.com/HC40


Dotyczy następujących produktów:

HC40 Advanced: Jak włączyć i wyłączyć zabezpieczenie przed dziećmi

Sprawdź jak włączyć i wyłączyć zabezpieczenie przed dziećmi w urządzeniach HC40 FRAME™ Advanced i HC40 TWIST™ Advanced.

Weź pilot i aktywuj ekran, naciskając dowolny przycisk.

Włączanie zabezpieczenia przed dziećmi

  1. W menu „My bed” (moje łóżko) zaznacz „Child lock” (blokada przed dziećmi).
  2. Naciśnij przycisk „Select” (wybierz).
  3. Zaznacz, aby włączyć blokadę przed dziećmi
  4.  Zostanie wyświetlone powiadomienie o tym, co zamierzasz zrobić.
  5. Potwierdź swój wybór. Ikona zmieni kolor na zielony i będzie oznaczona jako „On” (włączona).

Fakt, że zabezpieczenie przed dziećmi jest włączone, ilustruje ikona „kłódki” w górnej części wygaszacza ekranu.

Odblokowanie pilota

  1. Po zablokowaniu pilota każde naciśnięcie przycisku z zablokowanego wygaszacza ekranu spowoduje uruchomienie przewodnika wyjaśniającego tę procedurę.
  2. Naciśnij i przytrzymaj  lewy i prawy przycisk jednocześnie przez 3 sekundy.
  3. Pilot jest teraz odblokowany i zostanie ponownie zablokowany po pewnym czasie bezczynności.

Aby wyłączyć blokadę, należy powtórzyć powyższą procedurę włączania zabezpieczenia przed dziećmi.

Więcej informacji na temat serii pilotów HC40 można znaleźć na stronie: www.linak.com/HC40


Dotyczy następujących produktów:

HC40 Advanced: Jak ustawić imienne powiadomienia

Dowiedz się, jak ustawić imienne powiadomienia w pilotach HC40 FRAME™ Advanced i HC40 TWIST™ Advanced do łóżek wypoczynkowych.

Weź pilot i aktywuj ekran, naciskając dowolny przycisk.

  1. Przejdź do menu łóżka (My bed).
  2. Naciśnij przycisk „Select” (wybierz) na pasku "Me".
  3. Naciśnij trzeci przycisk w górnym rzędzie i wpisz imię
  4. Strzałki prawo/lewo służą do poruszania się po alfabecie. 
  5. Aby usunąć dany znak, naciśnij pierwszy przycisk w górnym rzędzie.
  6. Aby wstawić spację między znakami, naciśnij drugi przycisk w górnym rzędzie.
  7. Aby zapisać wprowadzone imię, naciśnij trzeci przycisk w górnym rzędzie.
  8. Efekt: Od tej pory pilot HC40 będzie w określonych odstępach czasu wysyłał imienne powiadomienia do użytkownika, niczym jego osobisty asystent. 

Więcej informacji na temat serii pilotów HC40 można znaleźć na stronie: www.linak.com/HC40


Dotyczy następujących produktów:

HC40 Advanced: Jak ustawić i wyłączyć cichy alarm

Uwaga!
Cichy alarm jest dostępny wyłącznie dla systemów z funkcją masażu. Gdy nadejdzie czas budzenia, pilot dyskretnie wibruje za sprawą silników mechanizmu masażu.

Sprawdź, jak ustawić i wyłączyć cichy alarm w pilotach HC40 FRAME™ Advanced i HC40 TWIST™ Advanced do łóżek wypoczynkowych z regulacją położenia.

Ustawianie alarmu:
Weź pilot i aktywuj ekran, naciskając dowolny przycisk.

  1. Przejdź do menu łóżka (My bed).
  2. Strzałkami góra/dół przejdź do menu alarmów (Alarms).
  3. Menu alarmów zawiera trzy domyślne alarmy.
  4. Wybierz alarm, który chcesz ustawić. Aby włączyć alarm, naciśnij przycisk „Select” (wybierz). Ikona zmieni kolor na zielony i na wyświetlaczu pojawi się ikona alarmu.
  5. Naciśnij środkowy przycisk w górnym rzędzie, aby ustawić dokładny czas alarmu.
  6. Przy pomocy przycisków góra/dół na klawiaturze można zmieniać ustawienia czasu.
  7. Aby zapisać wprowadzony czas, naciśnij trzeci przycisk w górnym rzędzie.
  8. Alarm został ustawiony.

Wyłączanie alarmu
Gdy nadejdzie czas budzenia, pilot dyskretnie wibruje za sprawą silników mechanizmu masażu. W tym czasie na wyświetlaczu będzie widoczna ikona w kształcie dzwonka.

  1. Aby wyłączyć alarm: Naciśnij trzeci przycisk w górnym rzędzie.

Więcej informacji na temat serii pilotów HC40 można znaleźć na stronie: www.linak.com/HC40


Dotyczy następujących produktów:

HC40 Advanced: Jak włączyć i wyłączyć latarkę

Informacja o tym, jak włączyć i wyłączyć latarkę znajduje się z tyłu urządzeń HC40 FRAME™ Advanced i HC40 TWIST™ Advanced.

  1. Weź pilot i aktywuj ekran, naciskając dowolny przycisk.
  2. Latarkę można włączyć bezpośrednio z dowolnego aktywnego ekranu.
  3. Aby włączyć latarkę, wystarczy dwukrotnie potrząsnąć pilotem na boki.
  4. Aby ją wyłączyć, wystarczy ponownie dwukrotnie potrząsnąć pilotem.

Więcej informacji na temat serii pilotów HC40 można znaleźć na stronie: www.linak.com/HC40


Dotyczy następujących produktów:

HC40 FRAME™: Jak wymienić baterie

Sprawdź, jak wymienić baterie w pilocie HC40 FRAME™

  1. Wciśnij zatrzask, który znajduje się w owalnym zagłębieniu i otwórz pokrywę komory baterii.
  2. Pokrywa odskoczy i będzie ją można łatwo zdjąć.
  3. Wyjmij zużyte baterie (2 x AAA) i wymień na nowe.
  4. Załóż pokrywę komory baterii z powrotem, dociskając jej dolny koniec tak, jak pokazuje strzałka.

Więcej informacji na temat serii pilotów HC40 można znaleźć na stronie: www.linak.com/HC40


Dotyczy następujących produktów:

HC40 TWIST™: Jak wymienić baterie

Sprawdź, jak wymienić baterie w pilocie HC40 TWIST™ do łóżek wypoczynkowych z systemami LINAK.

  1. Otwórz pokrywę komory baterii przesuwając ją w dół.
  2. Pokrywa poluzuje się i będzie ją można łatwo zdjąć.
  3. Wyjmij dwie zużyte baterie AAA i wymień na nowe.
  4. Załóż z powrotem pokrywę komory baterii nieco poniżej wyświetlacza i przesuń ją w górę, aby ostatecznie zamknąć.

Więcej informacji na temat serii pilotów HC40 można znaleźć na stronie: www.linak.com/HC40


Dotyczy następujących produktów:

Jakie są możliwości personalizacji konstrukcji biurka?

Nasze kolumny podnoszące są dostępne w różnych przekrojach i kolorach wykończenia, zapewniając producentom biurek dużą swobodę projektowania.

Dowiedz się więcej o możliwościach personalizacji.

Jak korzystać z funkcji regulacji wysokości w biurku do pracy siedząco-stojącej?

LINAK oferuje szeroki wybór rozwiązań obsługowych na potrzeby różnych wymagań i zastosowań:

  • Klasyczny panel obsługowy: DP, DP1 CS
    Klasyczne panele obsługowe mają niewielkie rozmiary i są przeznaczone do montażu pod blatem biurka. Ustawienie blatu reguluje się za pomocą przycisków góra/dół. Dodatkowo panel oferuje możliwość zapisania w pamięci kilku wybranych ustawień blatu.
  • Podstawowy panel obsługowy: DPA, DPB, DPG, DPH
    Panele obsługowe w wersji podstawowej mają niewielkie rozmiary i są przeznaczone do montażu pod blatem biurka. Ustawienie blatu reguluje się za pomocą przycisków góra/dół.
  • Panel dotykowy: DPT
    Panele dotykowe są przeznaczone do zabudowy w blacie biurka. Panel jest wyposażony w łatwo dostępne przyciski dotykowe, funkcję pamięci położenia oraz cyfrowy wyświetlacz z podglądem rzeczywistej wysokości blatu, danych diagnostycznych i kodów błędów.
  • Intuicyjne panele obsługowe z technologią Bluetooth: DPG1M, DPG1C, DPG1B
    Intuicyjne panele obsługowe z technologią Bluetooth są przeznaczone do montażu pod blatem biurka, a zmiana ustawienia blatu wymaga jedynie odchylenia panelu. Zintegrowana funkcja przypomnienia z sygnałem świetlnym umożliwia użytkownikowi efektywne korzystanie z biurka do pracy siedząco-stojącej.
  • Aplikacja Desk Control
    Aplikacja Desk Control pomaga użytkownikom lepiej wykorzystać możliwości regulacji ustawienia biurka do pracy siedząco-stojącej. Oferuje powiadomienia motywujące do zmiany pozycji oraz statystyki z podglądem danych.

W jaki sposób odbywa się sterowanie siłownikiem do łóżek?

Siłowniki podwójne LINAK są przeznaczone do obsługi bezprzewodowej. Wbudowany moduł komunikacji, który wykorzystuje technologię Bluetooth, umożliwia sparowanie systemu siłowników elektrycznych z wybranym pilotem bezprzewodowym LINAK, aplikacją LINAK Bed Control lub aplikacją opracowaną przez producenta mebli.

Jak powinno być skonstruowane łóżko pod montaż siłownika podwójnego?

Projektanci mają znaczną dowolność w kwestii projektowania łóżek. W łóżkach z regulacją położenia można zamontować system na bazie siłownika pojedynczego, system siłowników podwójnych lub oba jednocześnie. Należy natomiast pamiętać, że do każdego z tych systemów pasować będzie inny rodzaj ramy łóżka.

W przypadku systemów na bazie elektrycznych siłowników do łóżek wymagane jest zachowanie standardowego rozstawu profili poprzecznych, które odpowiadają za zmianę położenia oparć dla pleców i nóg. Dodatkowo na profilach muszą być zamontowane wsporniki gięte, które umożliwią siłownikowi wykonywanie ruchu pchającego.

W poniższym filmie pokazujemy sposób montażu siłownika do ramy łóżka.

W jaki sposób działają kolumny elektryczne do biurek do pracy siedząco-stojącej?

Kolumny podnoszące LINAK są przeznaczone do elektrycznej regulacji wysokości w różnego rodzaju meblach i wielu innych zastosowaniach. Funkcja regulacji wysokości wymagana zamontowania i współdziałania wszystkich podzespołów systemu, czyli kolumn podnoszących, skrzynki kontrolnej CBD6S i panelu obsługowego lub panelu biurkowego.

Ponadto należy podłączyć system do zasilania.

System kolumn elektrycznych z obudową silnika do biurek

Jak działa siłownik podwójny w łóżku z regulacją położenia?

Podwójny siłownik elektryczny jest montowany na profilach poprzecznych ramy łóżka za pomocą zintegrowanych z ramą wsporników giętych. Siłownik wytwarza ruch obrotowy, który popycha wspornik i obraca profil poprzeczny, wprowadzając w ruch określony element konstrukcji łóżka.

Profile poprzeczne ramy łóżka, na których montowany jest siłownik podwójny LINAK

Jak przeprowadzić parowanie pilotów bezprzewodowych z systemem LA18 IC do łóżek wypoczynkowych

Dowiedz się, jak przeprowadzić parowanie pilotów bezprzewodowych z systemem LINAK® na bazie siłownika pojedynczego LA18 IC do łóżek wypoczynkowych przez moduł Bluetooth®.

  1. Podłącz system do źródła zasilania.
  2. Dioda oświetlenia pod łóżkiem zacznie pulsować, sygnalizując aktywny tryb parowania. Tryb parowania będzie aktywny przez 3 minuty.
  3. Aby przeprowadzić parowanie pilota, naciśnij jednocześnie dwa górne przyciski (zob. film przykładowy: HC40 FRAME™ Advanced)
  4. Światło stałe oznacza, że parowanie zostało zakończone powodzeniem.
  5. Po sparowaniu system jest gotowy do pracy.
  6. System pozostanie w trybie parowania przez 3 minuty. Po upływie tego czasu dioda zmieni kolor na zielony, sygnalizując wyłączenie trybu parowania.


Dotyczy następujących produktów:

Jak zapisać położenie blatu w pamięci

Istnieje możliwość zapisania wybranego położenia, np. dla pozycji stojącej/siedzącej. Postępuj zgodnie z procedurą pokazaną na filmie lub opisaną poniżej.

Aby zapisać położenie blatu:

  1. Przemieść blat do położenia docelowego.
  2. Naciśnij „S”, a następnie przycisk pamięci.

Położenie zostało zapisane w pamięci.

Aby przemieścić blat do zapisanego położenia, naciśnij przycisk pamięci i przytrzymaj go wciśniętym do czasu, aż blat osiągnie zapisaną wysokość.


Dotyczy następujących produktów:

Ja zapisać pozycje położenia w pamięci pilota

Ja zapisać pozycje położenia w pamięci pilota

  1. Ustaw łóżko w wybranym położeniu.
  2. Naciśnij przycisk „S” i wybierz numer, pod którym zostanie zapisane aktualne położenie łóżka.
  3. Wybrana pozycja została zapisana w pamięci.
  4. Aby powrócić do zapisanej pozycji, przytrzymaj wciśnięty przycisk oznaczony numerem, pod którym ta pozycja została zapisana.


Dotyczy następujących produktów:

Jak zabezpieczyć kabel siłownika TWINDRIVE TD1 280 SMPS

Dzięki zabezpieczeniu kabla można uniknąć ryzyka przypadkowego wyciągnięcia przewodu w trakcie użytkowania systemu TD1 280 SMPS, co mogłoby spowodować jego awarię lub uszkodzenie wtyczki i płytki drukowanej.

Sposób zabezpieczenia kabla został przedstawiony na poniższym filmie.

Produkt został wycofany ze sprzedaży. Prosimy o kontakt z lokalnym odziałem LINAK.

Jak zabezpieczyć kabel siłownika TD1

Dzięki zabezpieczeniu kabla można uniknąć ryzyka przypadkowego wyciągnięcia przewodu w trakcie użytkowania systemu TD1, co mogłoby spowodować jego awarię lub uszkodzenie wtyczki i płytki drukowanej.

Sposób zabezpieczenia kabla został przedstawiony na poniższym filmie.

Produkt został wycofany ze sprzedaży. Prosimy o kontakt z lokalnym odziałem LINAK.

Jak zabezpieczyć kabel siłownika TD3

Dzięki zabezpieczeniu kabla można uniknąć ryzyka przypadkowego wyciągnięcia przewodu w trakcie użytkowania systemu TD3, co mogłoby spowodować jego awarię.

Sposób zabezpieczenia kabla został przedstawiony na poniższym filmie.

Sprawdź: Czy na kablach nie ma widocznych śladów uszkodzeń?
Spróbuj/rozwiązanie: Uszkodzone podzespoły należy wymienić. W tym celu skontaktuj się z punktem sprzedaży łóżka.

Jestem na etapie projektowania nowego biurka - z kim mogę się skontaktować?

Zawsze chętnie porozmawiamy o nowych projektach. Zachęcamy do kontaktu poprzez wypełnienie formularza kontaktowego.

Napęd równoległy na bazie siłowników IC — Jak dodać, usunąć lub wymienić siłownik

Jak dodać, usunąć i wymienić siłownik w napędzie równoległym na bazie siłowników IC™.

Aby dodać lub usunąć siłownik:

  1. Podłącz wszystkie siłowniki do magistrali BusLink, aby skonfigurować liczbę siłowników pracujących w układzie równoległym.
  2. Poczekaj, aż system aktywuje się samoistnie i dopiero wtedy go uruchom.

Aby wymienić siłownik:

  1. Wyłącz zasilanie systemu i wymień siłownik.
  2. Włącz ponownie zasilanie. Nowy siłownik automatycznie ustawi się w tym samym położeniu, co pozostałe siłowniki.

Więcej informacji na temat aktywacji napędu równoległego na bazie siłowników IC można znaleźć w sekcji Jak aktywować napęd równoległy na bazie siłowników IC™.

Te często zadawane pytania dotyczą pierwszej generacji zintegrowanego sterownika IC™: Wersje Basic, Advanced i Parallel.

Napęd równoległy na bazie siłowników IC — Jak aktywować system

Jak aktywować napęd równoległy na bazie siłowników IC™.

Aktywację systemu można przeprowadzić w dwojaki sposób:

  1. Pozwolić systemowi aktywować się samoistnie w trybie odzyskiwania ustawień. W tym przypadku siłowniki będą automatycznie wykonywać start i zatrzymanie co 2000 ms do osiągnięcia pełnego zakresu skoku.
  2. Aktywować system manualnie przy pomocy oprogramowania BusLink. Jedynym wyjątkiem jest siłownik w „położeniu utraconym”, w którym to przypadku system należy aktywować poprzez przemieszczenie siłownika w jednym kierunku do mechanicznego zatrzymania w położeniu krańcowym.

Więcej informacji na temat rozwiązywania problemów dotyczących napędu równoległego IC można znaleźć w sekcji Jak rozwiązywać problemy dotyczące napędu równoległego na bazie siłowników IC™.

Te często zadawane pytania dotyczą pierwszej generacji zintegrowanego sterownika IC™: Wersje Basic, Advanced i Parallel.

Napęd równoległy na bazie siłowników IC — Jak rozwiązywać problemy

Jak rozwiązywać problemy dotyczące napędu równoległego na bazie siłowników IC™.

Jeżeli siłownik utracił swoje położenie, napęd równoległy przejdzie w tryb odzyskiwania ustawień i dokona samoistnej aktywacji. W przypadku gdy system nie zadziała w trybie odzyskiwania ustawień, należy wykonać następującą procedurę:

  1. Sprawdzić okablowanie, zasilanie i przesył sygnałów komunikacyjnych między siłownikami.
  2. Podłączyć każdy siłownik do oprogramowania BusLink i sprawdzić na podstawie kodów błędów, który siłownik spowodował zatrzymanie systemu.

Jeżeli przyczyną błędu jest nadmierny pobór prądu, konieczny jest restart systemu poprzez uruchomienie go w kierunku przeciwnym.

Jeżeli system zgłasza jeden z poniższych błędów, siłownik należy wymienić: błąd mostka H, błąd zasilacza impulsowego lub błąd hallotronu.

Nie udało się rozwiązać problemu? Skontaktuj się z lokalnym oddziałem firmy LINAK®.

Więcej informacji na temat aktywacji napędu równoległego na bazie siłowników IC można znaleźć w sekcji Jak aktywować napęd równoległy na bazie siłowników IC™.

Te często zadawane pytania dotyczą pierwszej generacji zintegrowanego sterownika IC™: Wersje Basic, Advanced i Parallel.

Aktywacja systemu na bazie siłowników pojedynczych do łóżek wypoczynkowych

Jak aktywować system na bazie siłowników pojedynczych do łóżek wypoczynkowych

  1. Podłącz kabel do źródła zasilania.
  2. Siłowniki zamontowane na łóżku muszą być wsunięte aż do końca.
  3. Naciśnij i przytrzymaj wciśnięty przez ok. 5 sekund przycisk opuszczania siłownika na pilocie.
  4. Siłownik aktywuje się i wysunie.
  5. Powtórz czynność dla każdego siłownika, naciskając odpowiedni przycisk na pilocie.
  6. System siłownikowy został aktywowany.


Dotyczy następujących produktów:

Jak aktywować system regulacji biurka

Bez aktywacji nie jest możliwe przemieszczanie blatu do góry.

Wskazuje na to wyświetlenie kodu błędu E01.

Aby przeprowadzić aktywację:

  1. Naciśnij przycisk opuszczania, aby ustawić blat w najniższym położeniu. Przytrzymaj przycisk wciśnięty do czasu, aż blat zatrzyma się.
  2. Wciśnij ponownie i przytrzymaj przycisk opuszczania wciśnięty do czasu, aż blat zatrzyma się.

Blat można teraz przemieścić do góry.


Dotyczy następujących produktów:

Kick & Click – jak przeprowadzić demontaż biurka

Film przedstawia sposób demontażu biurka z regulacją wysokości, wyposażonego w system LINAK® Kick & Click™. Wszystkie czynności wykonuje się szybko, łatwo i intuicyjnie.
Aby uzyskać więcej informacji dotyczących demontażu, prosimy zapoznać się z instrukcją użytkownika systemu Kick & Click lub skontaktować się z lokalnym przedstawicielem LINAK.


Dotyczy następujących produktów:

Kick & Click – jak w prosty sposób przeprowadzić montaż biurka

Film przedstawia prosty sposób montażu biurka z regulacją wysokości przy zastosowaniu systemu Kick & Click™ bez użycia wkrętów i narzędzi.
Aby uzyskać więcej informacji dotyczących montażu, prosimy zapoznać się z instrukcją użytkownika systemu Kick & Click lub skontaktować się z lokalnym przedstawicielem LINAK.
Uwaga: firma LINAK nie dostarcza nóg ani blatów biurek.


Dotyczy następujących produktów:

Kup nowy pilot LINAK do łóżka z regulacją położenia

W razie konieczności zakupu nowego pilota do obsługi łóżka z regulacją położenia, prosimy o kontakt ze sprzedawcą łóżka. 
Dotyczy to zarówno sytuacji, w których doszło do zgubienia lub uszkodzenia pilota, jak również przypadków wyczerpania się baterii bez możliwości jej wymiany. Dystrybutor łóżka udzieli Państwu pomocy w zakupie nowego pilota – firma LINAK nie prowadzi sprzedaży części zamiennych bezpośrednio dla użytkowników łóżek.


Dotyczy następujących produktów:

LA18 IC z tylnym uchwytem mocującym: prosty montaż systemu

Dowiedz się, jak zamontować siłownik pojedynczy LA18 IC do ramy łóżka wypoczynkowego z napędem LINAK, za pomocą tylnego uchwytu mocującego.

  1. Model LA18 IC jest wyposażony w tylny uchwyt mocujący.
  2. Aby zamontować siłownik, wystarczy zapiąć uchwyt mocujący na ramie łóżka.
  3. Demontaż siłownika LA18 IC: Naciśnij zaciski znajdujące się w środkowej części uchwytu i odciągnij siłownik do tyłu. Następnie zsuń siłownik z ramy łóżka.


Dotyczy następujących produktów:

Pilot LINAK do łóżka wypoczynkowego z regulacją położenia nie działa.

Pilot LINAK do łóżka wypoczynkowego z regulacją położenia nie działa.

W razie problemów z korzystaniem z pilota do obsługi łóżka wypoczynkowego z regulacją położenia, prosimy o kontakt ze sprzedawcą łóżka. 
Firma LINAK nie prowadzi sprzedaży części zamiennych bezpośrednio dla użytkowników łóżek.


Dotyczy następujących produktów:

Mechaniczne opuszczanie awaryjne w siłowniku TWINDRIVE TD4 lub TD5

Obejrzyj film, aby dowiedzieć się, na czym polega działanie innowacyjnego mechanicznego systemu opuszczania awaryjnego w siłowniku TWINDRIVE TD4. Ta sama procedura ma zastosowanie w przypadku siłownika TWINDRIVE TD5.


Dotyczy następujących produktów:

Montaż siłownika TWINDRIVE TD4 i TD5

Obejrzyj film, aby dowiedzieć się, jak przeprowadzić montaż siłownika TWINDRIVE TD4 i TD5.


Dotyczy następujących produktów:

Pilot radiowy nie działa.

Konieczne jest sparowanie pilota z systemem TWINDRIVE TD1 280 (z pamięcią) łóżka.

Postępuj zgodnie z instrukcjami pokazanymi na filmie lub opisanymi poniżej.

  1. Naciśnij przycisk zerowania na obudowie odbiornika radiowego przymocowanego do urządzenia TD1.
  2. Przytrzymując przycisk zerowania wciśnięty, naciśnij dowolny przycisk pilota. W przypadku większej liczby pilotów naciśnij dowolny przycisk każdego z pozostałych pilotów, przytrzymując dalej wciśnięty przycisk zerowania.
  3. System został skonfigurowany.


Dotyczy następujących produktów:

Parowanie pilotów z systemem CBH Advanced przy pomocy adaptera Bluetooth®

Jak przeprowadzić parowanie pilotów z systemem CBH Advanced przy pomocy adaptera Bluetooth®

  1. Podłącz kabel do źródła zasilania. 
  2. Dioda adaptera Bluetooth® będzie pulsować przez 3 minuty, sygnalizując aktywny tryb parowania.
  3. W tym czasie naciśnij jednocześnie dwa górne przyciski, aby przeprowadzić parowanie pilota.
  4. Światło stałe oznacza, że parowanie zostało zakończone powodzeniem.
  5. W przypadku wszystkich pilotów LINAK parowanie odbywa się przez naciśnięcie dwóch górnych przycisków.

Jak przeprowadzić parowanie pilota na późniejszym etapie

  1. Uruchom ponownie tryb parowania.
  2. Odłącz zasilanie i odczekaj 10 sekund.
  3. Podłącz kabel do źródła zasilania.
  4. Adapter Bluetooth® będzie pulsować przez 3 minuty, sygnalizując aktywny tryb parowania.
  5. Powtórz procedurę parowania dla drugiego pilota.
  6. Po sparowaniu system jest gotowy do pracy.
 


Dotyczy następujących produktów:

Parowanie aplikacji LINAK Bed Control™ z systemem CBH Advanced

Jak przeprowadzić parowanie aplikacji Bed Control z systemem CBH Advanced

  1. Wyszukaj i pobierz bezpłatną aplikację Bed Control ze sklepu App Store.
  2. Uruchom aplikację Bed Control.
  3. Upewnij się, że Twój system jest w trybie parowania.
  4. Odnajdź na liście swoje łóżko i nawiąż połączenie.
  5. Światło stałe oznacza, że parowanie zostało zakończone powodzeniem.
  6. Uruchom kreator konfiguracji.
  7. Wybierz funkcje łóżka, aby zakończyć proces konfiguracji.
  8. Po sparowaniu system jest gotowy do pracy.
  9. Sprawdź działanie różnych funkcji pilota obsługowego. Odczekaj pięć sekund pomiędzy kolejnymi funkcjami.


Dotyczy następujących produktów:

Parowanie siłownika TWINDRIVE TD4 lub TD5

Z siłownikiem TWINDRIVE TD4 i TD5 można z łatwością połączyć panel obsługowy lub urządzenie mobilne z wykorzystaniem aplikacji LINAK Bed Control.


Dotyczy następujących produktów:

Napęd równoległy z systemem TD4/TD5 Advanced

Jak podłączyć system TD4/TD5 Advanced i korzystać z napędu równoległego

Elementami systemu są:
2 siłowniki TD4/TD5 Advanced
2 zasilacze impulsowe
1 kabel szeregowy
1 pilot Bluetooth® 

  1. Podłącz dwa zasilacze SMPS do dwóch siłowników TD4/TD5 Advanced.
  2. Przy pomocy kabla szeregowego połącz ze sobą dwa siłowniki TD4/TD5 Advanced.
  3. Podłącz obydwa siłowniki do źródła zasilania.
  4. Przeprowadź parowanie pilota.
  5. System TD4/TD5 pracuje teraz w układzie równoległym, obsługiwanym przy pomocy pilota.


Dotyczy następujących produktów:

Fotel rozkładany — Jak zmontować system LA10 do foteli rozkładanych bez akumulatora?

Dowiedz się, jak przeprowadzić montaż systemu siłowników LA10 do foteli rozkładanych bez akumulatora.

System przedstawiony na filmie składa się z następujących elementów:

  • Siłownik pojedynczy LA10
  • Wspornik mocujący MB001 (montaż opisany jest w rozdziale Montaż jednostki sterującej siłownika LA10)
  • Punkt ładowania CP002
  • Kabel przyłączeniowy
  • Linka bezpieczeństwa
  • Przewód zasilający
  • SMPS006
  • Kabel do ładowania
  1. Podłącz adapter Bluetooth® do siłownika LA10 — odgłos kliknięcia oznacza, że znajduje się on na swoim miejscu.
  2. Połącz dwa siłowniki LA10 kablem przyłączeniowym.
  3. Podłącz punkt ładowania do siłownika LA10 korzystając z pozostałego wolnego gniazda.
  4. Podłącz kabel zasilający do zasilacza SMPS006.
  5. Podłącz kabel ładowania do zasilacza SMPS006 i podłącz linkę bezpieczeństwa.
  6. Podłącz linkę bezpieczeństwa do punktu ładowania.
  7. Masz teraz zmontowany system do rozkładanych foteli

Więcej informacji na temat systemu LINAK® do foteli rozkładanych można znaleźć na stronie dotyczącej zastosowań do foteli rozkładanych.


Dotyczy następujących produktów:

Fotel rozkładany — jak kupić nowy pilot zdalnego sterowania do fotela rozkładanego z systemem LINAK?

Należy skontaktować się z miejscem, w którym kupiono fotel rozkładany. LINAK® nie sprzedaje pilotów bezpośrednio konsumentom.


Dotyczy następujących produktów:

Fotel rozkładany — jak mogę sprawdzić, czy mój fotel rozkładany jest wyposażony w system LINAK?

Dowiedz się, jak sprawdzić, czy w fotelu rozkładanym zamontowano system LINAK®.

Zazwyczaj można sprawdzić, czy dany system jest produkowany przez firmę LINAK, patrząc na zasilacz impulsowy SMPS lub pod akumulatory w pilocie.


Dotyczy następujących produktów:

Fotel rozkładany — jak zamontować BP10 w fotelu rozkładanym?

Dowiedz się, jak zamontować różne wersje pilota BP10 oraz pasujący wspornik mocujący w fotelu rozkładanym z systemem LINAK®.

Do zamontowania jednostki sterującej potrzebne będą:

  • Wspornik mocujący MB001
  • Jeden z regulatorów BP10. W tym filmie przedstawiono model BP12.
  • Śrubokręt
  • Cztery śruby. Wpuszczane 45°, z łbem płaskim, maks. ø3,5 mm.
  1. Umieść wspornik w fotelu rozkładanym w żądanym miejscu. Mocno zamocuj za pomocą śrub.
  2. Umieść metalową płytkę we wsporniku i zatrzaśnij górną część na metalowej płytce. Po zatrzaśnięciu słychać kliknięcie.
  3. Umieść jednostkę sterującą we wsporniku.

Więcej informacji na temat systemu LINAK do foteli rozkładanych można znaleźć na stronie dotyczącej zastosowań do foteli rozkładanych.


Dotyczy następujących produktów:

Fotel rozkładany — jak zamontować punkt ładowania w fotelu rozkładanym?

Dowiedz się, jak zamontować punkt ładowania CP002 i CP003 w fotelu rozkładanym z systemem LINAK®.

  1. Aby zamontować system CP002 lub CP003, należy wywiercić otwór w miejscu, w którym ma być używany. W przypadku CP002 wywiercić otwór 24 mm, a w przypadku CP003 otwór 30 mm.
  2. Od tyłu nasunąć pierścień na punkt ładowania, aż będzie ciasno zamocowany do tkaniny. Będzie słychać kliknięcie.
  3. Wewnętrzny pierścień punktu ładowania zaświeci się po podłączeniu do zasilania, wskazując ładowanie.

Więcej informacji na temat systemu LINAK do foteli rozkładanych można znaleźć na stronie dotyczącej zastosowań do foteli rozkładanych.


Dotyczy następujących produktów:

Fotel rozkładany — jak przeprowadzić parowanie pilota BP10 z fotelem rozkładanym?

Dowiedz się, jak przeprowadzić parowanie pilota BP10 z fotelem rozkładanym z systemem LINAK®.

  1. (Ponownie) podłącz system do zasilania.
  2. Naciśnij jednocześnie dwa górne przyciski jednostki sterującej.
  3. Twój pilot jest teraz sparowany z systemem i gotowy do użycia.

Więcej informacji na temat systemu LINAK do foteli rozkładanych można znaleźć na stronie dotyczącej zastosowań do foteli rozkładanych.


Dotyczy następujących produktów:

Napęd równoległy z siłownikiem TD4 lub TD5 Standard

Jak skonfigurować łóżko podwójne dla wprowadzenia napędu równoległego z siłownikiem TD4 lub TD5 Standard

Elementami systemu są:
2 siłowniki TD4 Standard (lub 2 siłowniki TD5 Standard)
2 kable zasilania
1 pilot Bluetooth®

  1. Podłącz dwa siłowniki TWINDRIVE TD4/TD5 do źródła zasilania.
  2. W czasie parowania dioda oświetlenia pod łóżkiem na obu siłownikach TWINDRIVE TD4/TD5 będzie pulsować.
  3. Przeprowadź parowanie pilota (naciśnij jednocześnie dwa górne przyciski).
  4. Światło stałe oznacza, że parowanie zostało zakończone powodzeniem.
  5. Dwa siłowniki TWINDRIVE TD4/TD5 Standard są teraz sparowane z jednym pilotem.


Dotyczy następujących produktów:

Bateria w moim pilocie LINAK wyczerpała się

Bateria w moim pilocie LINAK wyczerpała się

Większość z naszych nowszych pilotów posiada możliwość wymiany baterii. W ich przypadku wystarczy wymienić baterię na nową.

Niestety, w przypadku niektórych pilotów nie ma możliwości wymiany baterii. Jeśli dojdzie do wyczerpania baterii w takim pilocie, konieczne będzie kupno nowego pilota. W tym celu prosimy skontaktować się ze sprzedawcą łóżka. 

Firma LINAK nie prowadzi sprzedaży części zamiennych bezpośrednio dla użytkowników łóżek.


Dotyczy następujących produktów:

Czy skrzynka kontrolna CA10 może obsługiwać cztery pojedyncze układy analogowe?

Tak, CA10 może obsługiwać cztery pojedyncze układy analogowe, przy czym pobór mocy przez cały system nie może przekroczyć 100 W, a całkowity cykl pracy musi wynosić 2/18 min.


Dotyczy następujących produktów:

Czy piloty obsługowe są dostępne z podświetleniem?

To rozwiązanie nie jest obecnie dostępne.

Prosimy o kontakt z najbliższym przedstawicielem handlowym LINAK.


Dotyczy następujących produktów:

Czy do systemu można podłączyć dwie jednostki obsługowe?

Tak, po dokupieniu skrzynki przyłączeniowej MJB2/MJB5 z dodatkowymi portami komunikacyjnymi.


Dotyczy następujących produktów:

Czy system Spyder™ jest kompatybilny z innymi siłownikami elektrycznymi LINAK?

Skrzynka kontrolna CA10 jest kompatybilna z siłownikami LA24 i LA27. Należy przy tym pamiętać, że skrzynkę CA10 można zamontować tylko na siłowniku LA24 przeznaczonym do regulacji oparcia pleców.


Dotyczy następujących produktów:

Potrzebuję dłuższego przewodu zasilającego między gniazdkiem ściennym a skrzynką kontrolną.

Prosimy o kontakt z najbliższym przedstawicielem handlowym LINAK.


Dotyczy następujących produktów:

Chcę odłączyć skrzynkę CA10 od siłownika LA24.

Zaleca się odłączanie skrzynki kontrolnej CA10 od siłownika LA24 tylko wtedy, gdy jest to absolutnie konieczne. Prosimy zapoznać się ze wskazówkami podanymi w filmie instruktażowym, aby przeprowadzić demontaż skrzynki CA10 bez ryzyka jej uszkodzenia.


Dotyczy następujących produktów:

Czy system Spyder™ można podłączyć do zasilania 110 V?

To rozwiązanie nie jest obecnie dostępne.

Prosimy o kontakt z najbliższym przedstawicielem handlowym LINAK.


Dotyczy następujących produktów:

Jakie przewody są dostępne dla systemu LINAK Spyder™?

Skrzynka kontrolna CA10 jest fabrycznie wyposażona w przewody o stałej długości, które są kompatybilne z większością domowych łóżek medycznych. W przypadku dalszych pytań dotyczących wymaganych długości przewodów prosimy o kontakt z najbliższym przedstawicielem handlowym LINAK.


Dotyczy następujących produktów:

W których krajach/regionach można stosować system LINAK Spyder™?

Obecnie zasilacz SMPS10 (220-240 V AC) jest dostępny w czterech wersjach: dla krajów UE, Wielkiej Brytanii, Australii i Chin.


Dotyczy następujących produktów:

Z jakich elementów składa się system LINAK Spyder™?

W skład kompletnego systemu wchodzą zewnętrzny zasilacz impulsowy SMPS10 o mocy 100 W, analogowa skrzynka kontrolna CA10 z układem elektronicznym, stałe przewody, port jednostki obsługowej do zamontowania na siłowniku LA24, pilot analogowy HB400/HB70 oraz siłowniki LA24/LA27 do łóżek z 3 lub 4 silnikami.


Dotyczy następujących produktów:

Czy uszkodzony kabel można wymienić?

Nie ma możliwości wymiany uszkodzonego przewodu, ponieważ przewód jest fabrycznie połączony ze skrzynką kontrolną.

Prosimy o kontakt z najbliższym przedstawicielem handlowym LINAK.


Dotyczy następujących produktów:

Czy dostępny jest wariant dla łóżek z 1 lub 2 silnikami?

To rozwiązanie nie jest obecnie dostępne.

Prosimy o kontakt z najbliższym przedstawicielem handlowym LINAK.


Dotyczy następujących produktów:

Czy istnieje możliwość wprowadzenia piątego silnika?

To rozwiązanie nie jest obecnie dostępne.

Prosimy o kontakt z najbliższym przedstawicielem handlowym LINAK.


Dotyczy następujących produktów:

Czy istnieje możliwość doposażenia systemu w akumulator zapasowy?

To rozwiązanie nie jest obecnie dostępne.


Dotyczy następujących produktów:

Czym jest LINAK Spyder™

System klasy podstawowej.

LINAK Spyder™ to ekonomiczny system na bazie siłowników do łóżek z 3-4 silnikami zasilanymi z zewnętrznego zasilacza impulsowego.


Dotyczy następujących produktów:

Jaki stopień ochrony IP posiada system LINAK Spyder™?

System LINAK Spyder, po podłączeniu jednostki obsługowej do skrzynki kontrolnej CA10, posiada stopień ochrony IPX4. IPX4 oznacza ochronę przed bryzgami wody i całkowitą odporność na mycie ręczne za pomocą wilgotnej ściereczki.

Należy zadbać o to, aby podczas mycia wtyczka kabla zasilającego pozostawała sucha.

Skrzynka kontrolna CA10, zasilana przez zewnętrzny zasilacz impulsowy (SMPS10), posiada świadectwo zgodności z normą IEC 60601-1 odnoszącą się do elektrycznego sprzętu medycznego.

Dotyczy to również zasilacza SMPS10. Skrzynka kontrolna CA10 oferuje stopień ochrony IPX4 zgodny z wymaganiami normy IEC 60601-2-52 dla łóżek medycznych, natomiast zasilacz impulsowy SMPS10 ma stopień ochrony IP21 zgodny z wymaganiami normy IEC 60601-1-11 dla medycznych systemów elektrycznych stosowanych w środowisku domowej opieki medycznej.

Norma IEC 60601-1 rozróżnia wymagania dotyczące medycznych systemów elektrycznych, stosowanych w obrębie ŚRODOWISKA PACJENTA i poza nim. Gdy jest używany, zasilacz SMPS10 znajduje się poza ŚRODOWISKIEM PACJENTA, natomiast podczas mycia połączenie zasilacza z łóżkiem zostaje przerwane.


Dotyczy następujących produktów:

Ile kosztuje system LINAK Spyder™?

Prosimy o kontakt z najbliższym przedstawicielem firmy LINAK.


Dotyczy następujących produktów:

Dla jakich rynków przeznaczony jest system LINAK Spyder™?

LINAK Spyder jest przeznaczony do podstawowych zastosowań w domowych łóżkach medycznych.


Dotyczy następujących produktów:

Aktywacja systemu z siłownikami TD1RF (z pamięcią) oraz LA27

  1. Wysuń ramię siłownika LA27 (bez przerywania aż do zatrzymania).
  2. Zwolnij przycisk.
  3. Wsuń ramię siłownika LA27 (bez przerywania aż do zatrzymania).
  4. Zwolnij przycisk.

System został aktywowany.


Dotyczy następujących produktów:

TD3 – jak skonfigurować pilota Bluetooth

  1. Podłącz adapter Bluetooth do zasilanego siłownika TD3.
  2. Aktywowany zostanie tryb parowania adaptera, o czym informuje pulsowanie niebieskiej diody.
  3. Na pilocie Bluetooth naciśnij równocześnie przyciski w górę i w dół. Lampka będzie pulsować przez dłuższy czas, co oznacza, że trwa parowanie pilota i siłownika.


Dotyczy następujących produktów:

TD3 – jak skonfigurować pilota radiowego

  1. Naciśnij przycisk zerowania na urządzeniu TD3. Łóżko zostanie ustawione w płaskim położeniu. Przytrzymaj przycisk wciśnięty aż do zatrzymania napędu.
  2. Zwolnij przycisk zerowania.
  3. Ponownie naciśnij przycisk zerowania na urządzeniu TD3.
  4. Przytrzymując przycisk zerowania wciśnięty, naciśnij dowolny przycisk pilota.
  5. W przypadku większej liczby pilotów naciśnij dowolny przycisk każdego z pozostałych pilotów, przytrzymując dalej wciśnięty przycisk zerowania.

System został skonfigurowany.


Dotyczy następujących produktów:

TD4/TD5– jak skonfigurować pilota Bluetooth

  1. Aktywuj tryb parowania systemu TD4/TD5 poprzez podłączenie go do zasilania.
  2. Aktywowany zostanie tryb parowania, o czym informuje pulsowanie oświetlenia pod łóżkiem.
  3. Na pilocie Bluetooth naciśnij równocześnie 2 górne przyciski. Lampka będzie pulsować przez dłuższy czas, co oznacza, że trwa parowanie pilota i siłownika.
 


Dotyczy następujących produktów:

System regulacji położenia łóżka nie działa (TD1).

Sprawdź: Czy siłownik TWINDRIVE TD1 jest podłączony do zasilania?
Spróbuj/rozwiązanie: Podłącz lampę lub inne urządzenie do gniazda zasilającego, aby upewnić się, że źródło zasilania jest sprawne.

Sprawdź: Czy wszystkie wtyki są prawidłowo podłączone do siłownika TWINDRIVE TD1?
Spróbuj/rozwiązanie: Sprawdź wszystkie połączenia.

Sprawdź: Czy na kablach nie ma widocznych śladów uszkodzeń?
Spróbuj/rozwiązanie: Uszkodzone podzespoły należy wymienić. W tym celu skontaktuj się z punktem sprzedaży łóżka.


Dotyczy następujących produktów:

System regulacji położenia łóżka nie działa (TD3).

Sprawdź: Czy siłownik TWINDRIVE TD3 jest podłączony do zasilania?

Spróbuj/rozwiązanie: Podłącz lampę lub inne urządzenie do gniazda zasilającego, aby upewnić się, że źródło zasilania jest sprawne.


Sprawdź: Czy wszystkie wtyki są prawidłowo podłączone do siłownika TWINDRIVE TD3? 

Spróbuj/rozwiązanie: Sprawdź wszystkie połączenia. Zabezpiecz kabel urządzenia TD3 przed przypadkowym odłączeniem. Postępuj zgodnie z instrukcjami pokazanymi na filmie lub opisanymi poniżej.


Dotyczy następujących produktów:

Blat przemieszcza się tylko w dół.

Konieczna jest aktywacja napędu biurka.

Postępuj zgodnie z procedurą pokazaną na filmie.


Dotyczy następujących produktów:

Blat nie przemieszcza się.

Sprawdź: Czy skrzynka kontrolna jest podłączona do zasilania?
Spróbuj/rozwiązanie: Podłącz lampę lub inne urządzenie do gniazda zasilającego, aby upewnić się, że źródło zasilania jest sprawne. 

Sprawdź: Czy wszystkie wtyki są prawidłowo podłączone do gniazd w skrzynce kontrolnej i siłowniku?
Spróbuj/rozwiązanie: Sprawdź wszystkie połączenia. 

Sprawdź: Czy na kablach, urządzeniach obsługowych, skrzynkach kontrolnych i siłownikach nie ma widocznych śladów uszkodzeń?
Spróbuj/rozwiązanie: Uszkodzone podzespoły należy wymienić. W tym celu skontaktuj się z punktem sprzedaży biurka. 


Dotyczy następujących produktów:

Blat nie przemieszcza się w pełnym zakresie skoku do góry. Zatrzymuje się zawsze w tym samym położeniu.

System ustanowił nowy punkt zatrzymania ruchu do góry.

Aby usunąć ten punkt, przeprowadź ponownie aktywację napędu biurka. Postępuj zgodnie z procedurą pokazaną na filmie.


Dotyczy następujących produktów:

Na wyświetlaczu widnieje kreska (-), a panel nie działa.

Panel DPT zostaje zablokowany w czasie bezczynności, tak aby zapobiec niezamierzonym ruchom.

Aby odblokować panel DPT, postępuj zgodnie z procedurą pokazaną na filmie.


Dotyczy następujących produktów:

Panel biurkowy DPT - Na wyświetlaczu zamiast wysokości widnieje kod błędu E01

Bez aktywacji napędu nie jest możliwe przemieszczanie blatu do góry.

Wystąpienie błędu E01 oznacza konieczność przeprowadzenia aktywacji napędu biurka.

Aby przeprowadzić aktywację:

  1. Naciśnij przycisk opuszczania, aby ustawić blat w najniższym położeniu. Przytrzymaj przycisk wciśnięty do czasu, aż blat zatrzyma się.
  2. Wciśnij ponownie i przytrzymaj przycisk opuszczania wciśnięty do czasu, aż blat zatrzyma się. Blat można teraz przemieścić do góry.


Dotyczy następujących produktów:

Funkcja regulacji zagłówka nie działa – ramię nie wysuwa się.

Konieczne jest przeprowadzenie aktywacji siłownika odpowiadającego za funkcję regulacji zagłówka. Postępuj zgodnie z instrukcjami pokazanymi na filmie lub opisanymi poniżej.

TD3 i LA27 – jak aktywować napęd systemu

  1. Naciśnij przycisk opuszczania siłownika.
  2. Przytrzymaj przycisk wciśnięty, aż ramię wsunie się do końca i zatrzyma.
  3. Zwolnij przycisk na pilocie.
  4. Ponownie naciśnij i przytrzymaj wciśnięty przez pięć sekund przycisk opuszczania siłownika.
  5. Teraz możliwe jest wysunięcie ramienia siłownika.

System został aktywowany.


Dotyczy następujących produktów:

W jakich przekrojach występują kolumny elektryczne do biurek?

Kolumny elektryczne są dostępne w kilku różnych przekrojach oraz w wersjach dwu- i trzyczęściowych, pozwalając nadać każdemu projektowi indywidualnego charakteru.

Przekrój okrągły

Niedroga elektryczna kolumna podnosząca DL8 o okrągłym przekroju do biurekDL8

Przekrój prostokątny

Elektryczna kolumna podnosząca DL5 do eleganckich biurekDL5

Przekrój kwadratowy

Czarna elektryczna kolumna podnosząca DL17 o prostokątnym przekroju z niewidocznymi okładzinami ślizgowymi do biurek o ekskluzywnym wyglądzieDL17

 

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą elektrycznych kolumn podnoszących do biurek do pracy siedząco-stojącej.

Jakie są rodzaje siłowników podwójnych do łóżek z regulacją położenia?

W ofercie LINAK dostępne są dwie wersje siłowników do łóżek: Standard i Advanced.

Siłowniki w wersji Standard to pojedyncze jednostki, które zapewniają możliwość regulacji położenia oparć dla pleców i nóg w połączeniu z następującymi zintegrowanymi funkcjami: mechaniczny system awaryjnego opuszczania, niskie zużycie energii w trybie gotowości i zintegrowane oświetlenie pod łóżkiem.

Siłowniki podwójne LINAK w wersji Advanced realizują te same funkcje co w wersji Standard oraz umożliwiają wprowadzenie większej liczby akcesoriów. Dodatkowo oferują możliwość obsługi mechanizmu ruchu w dwóch łóżkach w układzie równoległym, zapisania w pamięci najczęściej wybieranych ustawień i wprowadzenia dodatkowych elementów wyposażenia, takich jak silniki mechanizmu masażu i dodatkowe oświetlenie pod łóżkiem.

Wersje Standard i Advanced można odróżnić od siebie po liczbie gniazd przyłączeniowych. Jeśli po podłączeniu przewodu zasilającego dostępne jest dodatkowe gniazdo przyłączeniowe, to jest to wersja Advanced.

Gniazda przyłączeniowe w siłowniku LINAK do łóżek w wersjach Standard i Advanced

Jakie są rodzaje kolumn elektrycznych do biurek?

LINAK oferuje dwa rodzaje kolumn elektrycznych do biurek do pracy siedząco-stojącej oraz stołów biurowych z regulacją wysokości. Dostępne są systemy kolumn elektrycznych z obudową silnika i systemy kolumn liniowych.

Więcej informacji na temat każdej z tych opcji znajdziesz klikając odsyłacze poniżej.

 

Co to jest siłownik podwójny do łóżek?

Siłownik podwójny LINAK® lub tzw. TWINDRIVE® to kompletne rozwiązanie, które pozwala na wykonywanie dwóch oddzielnych regulacji za pomocą jednego urządzenia. Siłowniki podwójne zapewniają regulację ruchu w łóżkach wypoczynkowych. Zoptymalizowane dla standardowego rozstawu profili poprzecznych ramy łóżka i uniwersalnych wsporników giętych, są kompatybilne z większością ram łóżek wypoczynkowych dostępnych na rynku.

Co to jest elektryczna kolumna podnosząca?

Kolumny podnoszące LINAK to wysokiej klasy urządzenia elektryczne, które zamieniają ruch obrotowy niskonapięciowego silnika prądu stałego na ruch liniowy, umożliwiając w ten sposób pchanie i ciągnięcie. Kolumny elektryczne projektowane są z myślą o estetycznej regulacji wysokości w nowoczesnych stołach biurowych, różnego typu stanowiskach roboczych, leżankach i stołach szpitalnych i medycznych oraz wielu innych zastosowaniach.

Pracownik wykonujący pracę przy biurku w pozycjach siedzącej i stojącej. DL1: innowacyjna elektryczna noga biurkowa wynaleziona przez LINAK

Jak działa technologia antykolizyjna w biurkach?

Systemy antykolizyjne w biurkach do pracy siedząco-stojącej pozwalają chronić biurko przed kolizją podczas regulacji blatu. W razie napotkania na przeszkodę, kolumna zatrzyma się i lekko cofnie, maksymalnie ograniczając w ten sposób ewentualne szkody.

Więcej informacji na temat każdej z tych opcji znajdziesz klikając odsyłacze poniżej:

Która wersja siłownika LINAK do łóżek jest najlepsza?

Dobór wersji siłownika podwójnego odpowiedniego do danej aplikacji będzie podyktowany ogólną konstrukcją łóżka. Nie można jednoznacznie wykazać przewagi jednej wersji siłownika podwójnego LINAK nad inną.

W pierwszej kolejności należy ustalić, jaki udźwig będzie pożądany dla danej konstrukcji łóżka. W przypadku masywnych konstrukcji i łóżek z materacem sprężynowym warto wybrać model TD5, natomiast w przypadku łóżek ze stelażem listwowym i lżejszym materacem zalecamy siłowniki TD4.

Następnie należy wybrać elementy, które pozwolą zapewnić preferowaną funkcjonalność. Systemy w wersji Standard realizują wszystkie funkcje podstawowe. Systemy w wersji Advanced pozwalają wprowadzić dodatkowy siłownik lub siłowniki pracujące w układzie równoległym oraz rozszerzają funkcjonalność systemu o możliwość zapisania najczęściej wybieranych ustawień i obsługi większej liczby akcesoriów.

Aby dobrać optymalne rozwiązanie dostosowane do indywidualnych potrzeb, skontaktuj się z naszymi specjalistami, którzy chętnie Ci pomogą i odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania.

Poniżej znajduje się przewodnik krok po kroku, jak uzyskać części zamienne oraz pomoc techniczną od producenta sprzętu.

W przewodniku tym „użytkownik końcowy” oznacza osobę, która korzysta z produktu, podczas gdy „producent” oznacza firmę, która wyprodukowała produkt, taki jak biurko lub łóżko.

1. Krok: Skontaktuj się z producentem lub sprzedawcą sprzętu
LINAK® jest czołowym dostawcą siłowników oraz komponentów dla producentów sprzętu. Ponieważ każdy produkt naszych klientów jest unikalny, firma LINAK nie może dostarczać produktów ani usług technicznych bezpośrednio użytkownikom końcowym. W celu uzyskania szybkiego serwisu, części zamiennych lub naprawy zalecamy kontakt z producentem oryginalnego sprzętu lub sprzedawcą detalicznym, od którego zakupiono produkt.

Podstawowe informacje techniczne można znaleźć na stronach naszych produktów.

W przypadku jakichkolwiek problemów z biurkiem z elektryczną regulacją wysokości zapoznaj się z naszym przewodnikiem rozwiązywania problemów, aby uzyskać pomocne wskazówki i rozwiązania.

2. Krok: Z kim mogę się skontaktować?
Dla użytkowników końcowych:
Prosimy o odwiedzenie strony internetowej producenta sprzętu lub sprzedawcy w celu uzyskania wsparcia lub zapoznanie się z instrukcją obsługi produktu. Dane kontaktowe znajdują się zazwyczaj na etykiecie producenta umieszczonej na produkcie (nie na srebrnej etykiecie komponentu LINAK).

Dla producentów sprzętu:
Prosimy o kontakt z lokalnym oddziałem firmy LINAK.

3. Krok: Co muszę wiedzieć, zanim zadzwonię?
Dla użytkowników końcowych:
Jeśli zgłoszenie dotyczy wymiany, naprawy lub wsparcia dla komponentu LINAK, należy skontaktować się z producentem sprzętu i podać mu pełny numer elementu (nr art.) znajdujący się na srebrnej etykiecie LINAK. Informacje te pomogą w skutecznym udzieleniu pomocy.

Typowa etykieta LINAK

 

Dla producentów sprzętu:
Prosimy o kontakt z lokalnym oddziałem firmy LINAK.

Co zrobić, jeśli nie mogę znaleźć producenta sprzętu?
Jeśli nie możesz znaleźć producenta sprzętu, wykonaj poniższe kroki:

Dla użytkowników końcowych:

  1. Zrób zdjęcie srebrnej etykiety LINAK znajdującej się na komponencie (np. siłowniku, silniku, pilocie lub panelu obsługowym).
  2. Dołącz zdjęcie do wiadomości e-mail oraz wyślij ją na adres info@linak.pl.

Nasz zespół wsparcia spróbuje następnie ustalić producenta. Należy jednak pamiętać, że nie zawsze będziemy w stanie pomóc, zwłaszcza jeśli producent zakończył działalność lub nie obsługuje już danego modelu.

Typowa etykieta LINAK

 

Dla producentów sprzętu:
Prosimy o kontakt z lokalnym oddziałem firmy LINAK.