Skontaktuj się z Nami Tutaj
Maszyny rolnicze

Rozwiązania do siewników

Zastosowanie siłowników LINAK w nowoczesnych siewnikach umożliwia inteligentne sterowanie ruchem pokryw zbiorników, znaczników i jednostek dozujących.

Siewniki

Optymalizacja pracy siewników dzięki zastosowaniu inteligentnych siłowników

Współczesne rolnictwo w coraz większym stopniu wymaga rozwiązań pozwalających uzyskać jak najwyższe plony przy jednoczesnym wyeliminowaniu strat i ograniczeniu zużycia energii. Wskaźniki jakości gleby przyczyniają się do zapewnienia optymalnego pokrycia nawozem i materiałem siewnym. Wykorzystując jednocześnie system GPS, można dobrać optymalną ilość nasion do warunków panujących w danej części pola uprawnego. Stosowanie siewników wyposażonych w inteligentne siłowniki LINAK przekłada się na szereg istotnych korzyści:

  • inteligentne siłowniki przystosowane do prostej integracji z pozostałymi systemami;
  • bezproblemowy montaż i niemal bezobsługowa eksploatacja;
  • trwałe, sprawdzone i przetestowane rozwiązania.

Jednym z ważniejszych zagadnień w rolnictwie precyzyjnym jest efektywność ekonomiczna. W trakcie mapowania pól uprawnych gromadzone są szczegółowe informacje dotyczące jakości gleby i ilości potrzebnych minerałów, a maszyny rolnicze powinny być w stanie przetworzyć zebrane dane i na tej podstawie automatycznie zapewniać najwyższą dokładność dawki w czasie siewu w różnych częściach pola. Siłowniki LINAK zamontowane w nowoczesnych siewnikach zapewniają precyzyjną regulację położenia znaczników i jednostek dozujących.

Inteligentne siłowniki przystosowane do prostej integracji
Dokładna informacja zwrotna z siłowników elektrycznych dotycząca położenia pomaga zautomatyzować proces wysiewu bez zbędnego marnowania nasion. Siłowniki LINAK zapewniają ogromną elastyczność w zakresie łączenia ich z układami sterowania oraz magistralami komunikacyjnymi, a informacja zwrotna pozwala systemowi precyzyjnie sterować położeniem znaczników i dozowników stosownie do zmieniających się parametrów gleby.

Ekologiczne i bezobsługowe rozwiązanie
Siłowniki elektryczne są pozbawione takich elementów jak węże, pompy czy sprężarki, co sprawia, że są prostsze i szybsze w montażu. Wymagają jedynie podłączenia przewodu zasilającego i kabla danych do modułu kontrolera silnika (ECU). Po zamontowaniu nie jest wymagana konserwacja. Ponadto brak sprężarek i pomp pozwala ograniczyć całkowite zużycie energii do niezbędnego minimum.

Niezawodne działanie przez długi okres eksploatacji
Siłowniki LINAK są efektem trwającego od ponad 35 lat procesu budowania wiedzy i zbierania doświadczeń. Wszystkie produkty są wnikliwie testowane, aby uzyskać pewność ich niezawodności w nawet najtrudniejszych warunkach polowych. Program badań LINAK, który obejmuje próby odporności na działanie wody, wnikanie pyłów, wstrząsy, udary i długotrwałe wibracje, oraz niezbędne aprobaty i atesty zgodności z obowiązującymi normami stanowią gwarancję długiej żywotności naszych siłowników.
 


Czytaj więcej
Siłownik liniowy LA14
Rozwiązania na bazie siłowników liniowych do siewników play-icon

Rozwiązania na bazie siłowników liniowych do siewników

Niezniszczalne play-icon

Niezniszczalne

Pliki

Więcej o maszynach rolniczych

W folderze opisano rozwiązania, jakie od ponad 25 lat powstają w LINAK na potrzeby wielu zastosowań w rolnictwie.

Przegląd produktów TECHLINE

Odkryj szeroki wybór wytrzymałych produktów o dużej mocy z segmentu TECHLINE. Produkty te zapewniają najwyższą trwałość i niezawodność na potrzeby eksploatacji w trudnych warunkach.

Broszura poświęcona testom w LINAK

Każdy podzespół siłownika poddawany jest serii testów przeprowadzanych w centrum badawczym LINAK. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w folderze.

Rozwiązania do maszyn rolniczych

Siłowniki elektryczne LINAK pomagają uprościć rozwiązania w zakresie ruchu i oferować rolnikom na całym świecie czystsze oraz bardziej niezawodne maszyny.

Czytaj więcej

Filmy poświęcone siewnikom

Dowiedz się więcej o technologii siłowników elektrycznych do zastosowań w siewnikach. Obejrzyj nasze filmy i zaczerpnij inspiracji.

Jak wykorzystać napędy w technologii Plug & Play™ w zastosowaniach przemysłowych play-icon

Jak wykorzystać napędy w technologii Plug & Play™ w zastosowaniach przemysłowych

Zintegrowany sterownik i magistrala komunikacyjna oferują możliwość monitorowania pracy siłowników od momentu ich podłączenia play-icon

Zintegrowany sterownik i magistrala komunikacyjna oferują możliwość monitorowania pracy siłowników od momentu ich podłączenia

Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.

Kontakt