Siłownik LINAK® IC z wbudowanym sterownikiem pozwala ograniczyć liczbę zewnętrznych podzespołów i w większym stopniu uniezależnić się od dostawców elektronicznych systemów sterowania. Jest ponadto kompatybilny z szerokim zakresem interfejsów i protokołów komunikacyjnych i umożliwia pozyskanie danych, które pozwalają poprawić produktywność – wszystko to w ramach współpracy z jednym godnym zaufania partnerem. Poprzez nową jakość inteligentnego ruchu, siłowniki LINAK IC są źródłem dodatkowych korzyści na każdym etapie procesu, od projektu, przez montaż i integrację, aż po personalizację systemów regulacji i zwiększenie wydajności. Wprowadzenie siłownika LINAK IC przynosi szereg wymiernych korzyści pod wieloma względami:
Uproszczenie procesów
- dla usprawnienia prac projektowych i produkcyjnych
Siłowniki ze zintegrowanym sterownikiem (IC) umożliwiają podejmowanie przemyślanych decyzji, które przyczyniają się do skrócenia etapu projektowania i przyspieszają wprowadzenie produktu na rynek. Siłownik IC eliminuje potrzebę stosowania zewnętrznych, elektronicznych systemów sterowania i tym samym pozwala ograniczyć liczbę niezbędnych podzespołów. Oznacza to mniejsze ryzyko wystąpienia błędów na etapach montażu i obsługi oraz sprawniejszą instalację. To z kolei sprawia, że siłownik elektryczny jest szybszy w serwisowaniu lub wymianie. Uproszczenie procesów jest możliwe dzięki technologii mostka H, który jest integralną częścią sterownika i steruje ruchem siłownika w obu kierunkach.
Funkcjonalna integracja
- dla dopasowania do potrzeb każdego zastosowania
Aby siłownik IC mógł spełnić swoje zadanie, potrzebuje odpowiedniego interfejsu. Oferta LINAK obejmuje szeroki wybór interfejsów przemysłowych, które ułatwiają projektowanie i integrowanie rozwiązań nawet w bardzo złożonych środowiskach. Zintegrowane interfejsy komunikacyjne pozwalają szybciej osiągnąć etap programowania wzorców ruchu siłownika do potrzeb konkretnej aplikacji, a także ułatwiają pełne wykorzystanie jego potencjału poprzez możliwość zdefiniowania szerszego zakresu parametrów ruchu liniowego. Bez względu na to, czy potrzebne jest proste rozwiązanie, czy też zaawansowany system, wybór siłownika IC jest w każdym przypadku inteligentnym posunięciem.
Możliwość monitorowania danych
- dla ograniczenia przestojów i poprawy wydajności
Zaletą siłowników IC jest dostęp do wbudowanych systemów obliczeniowych, które za pośrednictwem czujników sterownika dostarczają informacji na temat stanu siłowników elektrycznych. Umożliwia to szybsze niż dotychczas rozwiązywanie problemów i planowanie czynności konserwacyjnych z korzyścią dla ograniczenia czasu przestojów. Na podstawie wskazań czujników, siłownik potrafi samoistnie reagować na wysokie temperatury, wzrost poboru prądu itp., sygnalizując konieczność podjęcia odpowiednich działań. Siłownik przechowuje dane historyczne dotyczące działania urządzenia, które użytkownik może wykorzystać do wprowadzania dalszych usprawnień, dzięki którym aplikacja stanie się jeszcze bardziej inteligentna i wydajna.
Współpraca z jednym dostawcą
- kompleksowa obsługa, której możesz zaufać
Korzystanie z usług jednego dostawcy, który dostarcza kompletne rozwiązanie w zakresie ruchu liniowego, pozwala zoptymalizować drogę produktu od projektu aż po serwis, z dostępem do sprawdzonej i przetestowanej technologii, będącej wynikiem kilkudziesięcioletniego doświadczenia. Jedna przemyślana decyzja dzieli Cię do uzyskania pełnej kontroli nad każdym procesem, od specyfikacji produktu po satysfakcję użytkownika.
Bardziej inteligentne siłowniki elektryczne oferują więcej możliwości komunikacji
Siłowniki LINAK IC™ są przeznaczone do łatwej integracji z istniejącymi systemami sterowania, zarówno w maszynach przemysłowych, jak i pojazdach terenowych. Oferują producentom wiele możliwości wykorzystania interfejsów przemysłowych, które ułatwiają włączenie inteligentnych i niezawodnych napędów do istniejących systemów regulacji.
Dostępne warianty obejmują uniwersalny interfejs LINAK I/O™ i szeroką gamę protokołów komunikacyjnych, takich jak:
- W standardzie Fieldbus: CANopen®, CAN SAE J1939®, IO-Link®, LIN bus i Modbus® RTU
- W standardzie Industrial Ethernet: EtherNet/IP™ i Modbus® TCP/IP (prosimy o kontakt z lokalnym oddziałem LINAK)
Niektóre z tych opcji spełniają dodatkowo wymagania platformy Danfoss PLUS+1.
Wybrane interfejsy i obsługiwane protokoły komunikacyjne prezentujemy poniżej.