Skontaktuj się z Nami Tutaj

Historia firmy LINAK®

W 1976 roku Bent Jensen, świeżo upieczony inżynier, przejął od ojca rodzinną firmę znaną wówczas pod nazwą Christian Jensen & Sons. Początkowo firma koncentrowała swoją działalność na produkcji narzędzi i akcesoriów do maszyn rolniczych, ale Bent Jensen zupełnie inaczej wyobrażał sobie swoją przyszłą karierę. Ostatecznie wraz z żoną Lene zdecydował się poświęcić pięć lat na unowocześnienie i usprawnienie działalności.

Pomysł przyszedł do Benta Jensena pewnego dnia podczas rozmowy z przyjacielem z czasów studenckich. Jego przyjaciel był osobą z niepełnosprawnością, obaj więc wymyślili jak dostosować jego wózek inwalidzki. Tak powstał pierwszy elektryczny siłownik liniowy.

Od 1984 roku firma nosi nazwę LINAK, która jest skrótem od „Lineær Aktuator” (siłownik liniowy). Dziś elektryczne siłowniki liniowe LINAK cały czas znajdują zastosowanie w coraz to nowych dziedzinach. Obecnie firma LINAK zatrudnia 2,4 tysiące zaufanych pracowników w zakładach produkcyjnych zlokalizowanych w Danii, Chinach, Stanach Zjednoczonych, Słowacji i Tajlandii oraz oddziałach w ponad 30 krajach.

Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.

Kontakt