Skontaktuj się z Nami Tutaj
Maszyny rolnicze

Rozwiązania do rozrzutników

Rozwiązania na bazie inteligentnych siłowników LINAK odpowiadają za zaawansowaną i precyzyjną regulację położenia w rozrzutnikach nawozu w nowoczesnym rolnictwie.

Rozrzutniki

Siłowniki do inteligentnych rozrzutników

Wzmożone zainteresowanie zagadnieniami ekonomii i ekologii wiąże się z wprowadzaniem bardziej inteligentnych rozwiązań do nowoczesnych maszyn rolniczych. Od rozrzutników rozprowadzających nawóz na polach uprawnych wymaga się obecnie utrzymania wydajności na optymalnym poziomie bez zanieczyszczania środowiska naturalnego i bez marnowania kosztownych nawozów na bardziej żyznych glebach. Siłowniki elektryczne LINAK pozwalają tworzyć inteligentne rozwiązania będące źródłem dodatkowych korzyści:

  • inteligentne i precyzyjne rolnictwo;
  • niedrogie rozwiązania niewymagające konserwacji;
  • trwałe, sprawdzone i przetestowane siłowniki.

Zaostrzenie przepisów w zakresie ochrony środowiska mobilizuje do dalszej optymalizacji procesu nawożenia. Wskaźniki jakości gleby dostarczają informacji na temat zapotrzebowania na minerały w poszczególnych częściach pola, a inteligentne rozrzutniki zapewniają optymalne rozprowadzanie nawozu. Poprzez regulację  położenia tarcz rozsiewających, inteligentne siłowniki LINAK zapewniają odpowiednie dobranie ilości i sposobu rozprowadzania nawozu.

Rolnictwo precyzyjne z inteligentnymi siłownikami
Siłowniki elektryczne LINAK nadają się do integracji z niemal każdym układem sterowania. Zapewniając sygnał zwrotny położenia, siłowniki pozwalają w czasie rzeczywistym regulować rozprowadzanie nawozu w oparciu o system GPS i informacje dotyczące jakości gleby. Pozwala to zmniejszyć obciążenie dla środowiska i portfeli rolników.

Mniejsze koszty, oszczędność energii i minimalne zapotrzebowanie na konserwację
W przeciwieństwie do innych rozwiązań na bazie siłowników siłowniki elektryczne są pozbawione takich elementów jak węże, pompy czy sprężarki, co oznacza znacznie niższe zużycie energii. Przekłada się to także na brak zapotrzebowania na konserwację, ponieważ siłowniki nie mają tradycyjnych słabych punktów.

Trwałe i dokładnie przetestowane rozwiązania
Zanim trafią na rynek, wszystkie siłowniki LINAK są poddawane rygorystycznym testom. Prace polowe prowadzone są w trudnych warunkach, w związku z czym sprzęt musi być odporny na działanie wody, pyłów i zanieczyszczeń oraz na korozję chemiczną. Rozwiązania LINAK spełniają restrykcyjne normy i posiadają międzynarodowe atesty gwarantujące ich długą żywotność.


Czytaj więcej
Siłownik liniowy LA14
Rozwiązania na bazie siłowników elektrycznych – precyzyjne dozowanie nawozu w rozrzutnikach z myślą o zwiększeniu plonów play-icon

Rozwiązania na bazie siłowników elektrycznych – precyzyjne dozowanie nawozu w rozrzutnikach z myślą o zwiększeniu plonów

Niezniszczalne play-icon

Niezniszczalne

Rozwiązania na bazie elektrycznych siłowników liniowych segmentu LINAK TECHLINE do maszyn rolniczych play-icon

Rozwiązania na bazie elektrycznych siłowników liniowych segmentu LINAK TECHLINE do maszyn rolniczych

Pliki

Więcej o maszynach rolniczych

W folderze opisano rozwiązania, jakie od ponad 25 lat powstają w LINAK na potrzeby wielu zastosowań w rolnictwie.

Przegląd produktów TECHLINE

Odkryj szeroki wybór wytrzymałych produktów o dużej mocy z segmentu TECHLINE. Produkty te zapewniają najwyższą trwałość i niezawodność na potrzeby eksploatacji w trudnych warunkach.

Broszura poświęcona testom w LINAK

Każdy podzespół siłownika poddawany jest serii testów przeprowadzanych w centrum badawczym LINAK. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w folderze.

Rozwiązania do maszyn rolniczych

Siłowniki elektryczne LINAK pomagają uprościć rozwiązania w zakresie ruchu i oferować rolnikom na całym świecie czystsze oraz bardziej niezawodne maszyny.

Czytaj więcej

Filmy poświęcone rozrzutnikom

Dowiedz się więcej o technologii siłowników elektrycznych do zastosowań w rozrzutnikach. Obejrzyj nasze filmy i zaczerpnij inspiracji.

Jak wykorzystać napędy w technologii Plug & Play™ w zastosowaniach przemysłowych play-icon

Jak wykorzystać napędy w technologii Plug & Play™ w zastosowaniach przemysłowych

Zintegrowany sterownik i magistrala komunikacyjna oferują możliwość monitorowania pracy siłowników od momentu ich podłączenia play-icon

Zintegrowany sterownik i magistrala komunikacyjna oferują możliwość monitorowania pracy siłowników od momentu ich podłączenia

Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.

Kontakt