Skontaktuj się z Nami Tutaj
Maszyny rolnicze

Rozwiązania do opryskiwaczy

Siłowniki elektryczne LINAK są wykorzystywane do podnoszenia stopni, otwierania pokryw oraz do regulacji dysz i wysięgników w nowoczesnych opryskiwaczach rolniczych.

Opryskiwacze

Siłowniki zapewniają bardziej precyzyjną regulację podzespołów w opryskiwaczach

Uzyskanie optymalnych plonów we współczesnym rolnictwie wymaga zastosowania inteligentnych urządzeń. Co więcej, istniejące prawodawstwo w zakresie ochrony środowiska naturalnego nakłada na opryskiwacze wymóg nanoszenia nawozu zgodnie z mapowanymi danymi jakości gleby. W zakres rolnictwa precyzyjnego wchodzi ponadto oprysk herbicydami i pestycydami winnic oraz sadów. Dzięki zastosowaniu siłowników elektrycznych LINAK opryskiwacze stają się bardziej inteligentne i zapewniają znaczne korzyści w postaci:

  • bardziej precyzyjnych prac w oparciu o inteligentne rozwiązania;
  • niewymagających konserwacji i prostych w montażu siłowników;
  • gruntownie przetestowanych siłowników z gwarancją długiej żywotności.

Współczesne rolnictwo wymaga poświęcenia równie dużo uwagi i wysiłków kwestii ochrony środowiska naturalnego co poszukiwaniu sposobów redukcji kosztów. Zbierając i analizując dane dotyczące jakości gleby, aby na tej podstawie móc dokładnie określić wymaganą ilość nawozu i środków ochrony roślin do naniesienia, można uzyskać znaczne obniżenie kosztów i zarazem zachować zgodność z obowiązującymi przepisami w obszarze ochrony środowiska. Siłowniki elektryczne odgrywają istotną rolę w modernizacji nowoczesnych opryskiwaczy rolniczych, umożliwiając precyzyjną regulację dysz i wysięgników.

Prosta integracja siłowników z układem sterowania
Siłowniki LINAK zapewniają dokładny sygnał zwrotny położenia. Inteligentny interfejs umożliwia integrację z niemal każdym układem sterowania. Poprzez powiązanie danych dotyczących położenia z systemem GPS i wskaźnikami jakości gleby system pomaga różnicować dawki oprysku w obrębie pola uprawnego. Na tym polega precyzyjne rolnictwo.

Proste w montażu rozwiązanie niewymagające konserwacji
Rozwiązania oparte na zastosowaniu siłowników elektrycznych nie wymagają do działania ani węży, ani pomp czy sprężarek. Pozwala to wyeliminować potencjalne słabe punkty i sprawia, że siłowniki są praktycznie bezobsługowe. Ponadto są znacznie prostsze w montażu oraz wymianie w przypadku uszkodzenia. Innymi słowy: potencjalny czas przestoju ulega ograniczeniu do niezbędnego minimum.

Dokładnie przetestowane produkty
Prace na polu często przebiegają w bardzo trudnych warunkach. Błoto, woda i środki ochrony roślin wpływają negatywnie na sprzęt i przyczyniają się do postępu korozji, która stanowi realne zagrożenie dla materiałów. Wszystkie siłowniki LINAK są poddawane serii testów wytrzymałościowych dla potwierdzenia ich odporności na wszelkie możliwe obciążenia i zapewnienia pełnej sprawności przez cały okres eksploatacji.
 

Czytaj więcej
Siłownik liniowy LA36
Rozwiązania na bazie elektrycznych siłowników liniowych segmentu LINAK TECHLINE do maszyn rolniczych play-icon

Rozwiązania na bazie elektrycznych siłowników liniowych segmentu LINAK TECHLINE do maszyn rolniczych

Niezniszczalne play-icon

Niezniszczalne

Pliki

Więcej o maszynach rolniczych

W folderze opisano rozwiązania, jakie od ponad 25 lat powstają w LINAK na potrzeby wielu zastosowań w rolnictwie.

Przegląd produktów TECHLINE

Odkryj szeroki wybór wytrzymałych produktów o dużej mocy z segmentu TECHLINE. Produkty te zapewniają najwyższą trwałość i niezawodność na potrzeby eksploatacji w trudnych warunkach.

Broszura poświęcona testom w LINAK

Każdy podzespół siłownika poddawany jest serii testów przeprowadzanych w centrum badawczym LINAK. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w folderze.

Rozwiązania do maszyn rolniczych

Siłowniki elektryczne LINAK pomagają uprościć rozwiązania w zakresie ruchu i oferować rolnikom na całym świecie czystsze oraz bardziej niezawodne maszyny.

Czytaj więcej

Filmy poświęcone opryskiwaczom

Dowiedz się więcej o technologii siłowników elektrycznych do zastosowań w opryskiwaczach. Obejrzyj nasze filmy i zaczerpnij inspiracji.

Zintegrowany sterownik i magistrala komunikacyjna oferują możliwość monitorowania pracy siłowników od momentu ich podłączenia play-icon

Zintegrowany sterownik i magistrala komunikacyjna oferują możliwość monitorowania pracy siłowników od momentu ich podłączenia

Rozwiązania na bazie elektrycznych siłowników liniowych segmentu LINAK TECHLINE do maszyn rolniczych play-icon

Rozwiązania na bazie elektrycznych siłowników liniowych segmentu LINAK TECHLINE do maszyn rolniczych

Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.

Kontakt