Skontaktuj się z Nami Tutaj
Maszyny rolnicze

Rozwiązania do maszyn rolniczych

Siłowniki elektryczne LINAK pomagają uprościć rozwiązania w zakresie ruchu i oferować rolnikom na całym świecie czystsze oraz bardziej niezawodne maszyny.

Bezobsługowe siłowniki do maszyn rolniczych

Lista wymagań w stosunku do maszyn rolniczych jest coraz dłuższa. Pogodzenie dokładności z wytrzymałością w systemach rolnictwa precyzyjnego musi równocześnie zaspokajać potrzebę zapewnienia zrównoważonych rozwiązań, które są elastyczne i inteligentne oraz przystosowane do łatwej integracji z pozostałymi systemami. Wytrzymałe siłowniki LINAK pozwalają sprostać wyzwaniom współczesności.

  • Brak słabych punktów i brak konieczności konserwacji
  • Niskie zużycie energii i ekologiczna eksploatacja
  • Automatyzacja połączona z inteligencją

Dzięki sile udźwigu wynoszącej do 15 000 N siłowniki elektryczne nadają się do wielu różnych zastosowań w nowoczesnych maszynach rolniczych. Rozwiązania takie stosowane są w ciągnikach, kombajnach, opryskiwaczach, rozrzutnikach i siewnikach – korzyści jest wiele. Obecnie siłowniki LINAK usprawniają pracę systemów dozowania nawozu, soli i piasku w rozrzutnikach oraz pozwalają regulować wysokość kąt ustawienia rynny wysypu ziarna w kombajnach. Służą także to obsługi wylotów i rozdrabniaczy słomy oraz systemów owijania beli.

Brak ryzyka wycieku i konieczności konserwacji
W odróżnieniu od siłowników hydraulicznych ich odpowiedniki elektryczne są pozbawione takich elementów jak węże i pompy. Oznacza to brak ryzyka wycieków oleju i wyższą wydajność energetyczną przy zerowym zapotrzebowaniu na konserwację. Kompaktowe rozmiary i niewielka liczba kabli ułatwiają instalację produktów LINAK, a rygorystyczne testy prowadzone w ośrodku badań i rozwoju LINAK potwierdzają ich trwałość, niezawodność oraz długą żywotność.

Niższe zużycie energii i ochrona środowiska naturalnego
Pobór energii przez siłowniki elektryczne w trybie gotowości jest bliski zeru, co sprawia, że urządzenia te w znacznym stopniu poprawiają wydajność energetyczną rozwiązania. Zastosowanie systemów inteligentnej kontroli pozwala rolnikom ograniczyć straty ziarna, nawozu i słomy, co prowadzi do większych oszczędności i lepszej ochrony środowiska naturalnego.

Inteligentny ruch, więcej korzyści
Siłowniki LINAK można łatwo zintegrować z większością innych układów sterowania w maszynach rolniczych. Dzięki stałemu dostępowi do informacji zwrotnej rolnik może monitorować, regulować i programować ruch bez konieczności opuszczania kabiny, zachowując lepszy obraz położenia narzędzia lub bieżącej czynności.

Rozwiązania na bazie elektrycznych siłowników liniowych segmentu LINAK TECHLINE do maszyn rolniczych play-icon

Rozwiązania na bazie elektrycznych siłowników liniowych segmentu LINAK TECHLINE do maszyn rolniczych

Zintegrowany sterownik i magistrala komunikacyjna oferują możliwość monitorowania pracy siłowników od momentu ich podłączenia play-icon

Zintegrowany sterownik i magistrala komunikacyjna oferują możliwość monitorowania pracy siłowników od momentu ich podłączenia

Pliki

Więcej o maszynach rolniczych

W folderze opisano rozwiązania, jakie od ponad 25 lat powstają w LINAK na potrzeby wielu zastosowań w rolnictwie.

Przegląd produktów TECHLINE

Odkryj szeroki wybór wytrzymałych produktów o dużej mocy z segmentu TECHLINE. Produkty te zapewniają najwyższą trwałość i niezawodność na potrzeby eksploatacji w trudnych warunkach.

Broszura poświęcona testom w LINAK

Każdy podzespół siłownika poddawany jest serii testów przeprowadzanych w centrum badawczym LINAK. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w folderze.

Przyszłość maszyn rolniczych

Elektryczne siłowniki liniowe odgrywają istotną rolę w projektowaniu maszyn rolniczych nowej generacji. Zachęcamy do lektury raportu poświęconego najnowszym trendom w obszarze konstrukcji maszyn rolniczych z zastosowaniem rozwiązań elektrycznych .

Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.

Kontakt