Referencje klientów

Maszyny AVR zapewniają wydajne i wygodne zbiory

Belgijskie przedsiębiorstwo AVR specjalizuje się w produkcji maszyn do zbiorów ziemniaka od początku drugiej połowy XX wieku.

Uprawa ziemniaka wymagała dawniej ogromnych nakładów pracy fizycznej. Dziś do tego celu służą maszyny, m.in. wydajny czterorzędowy samojezdny kombajn do ziemniaków Puma 3 firmy AVR.

W modelu Puma 3 zastosowano siłowniki LINAK, które odpowiadają za wiele różnych zadań.

Siłowniki elektryczne zdobywają coraz większą popularność” – podkreśla Stefan Top, dyrektor zarządzający w AVR. „Odznaczają się prostym montażem i bezproblemową integracją”.

Do najważniejszych zalet siłowników LINAK Stefan Top zalicza ich niezawodność.

Dziś siłowniki odznaczają się dużo większą wytrzymałością niż jeszcze kilka lat temu, co ma dla nas ogromne znaczenie”.

Większe często oznacza bardziej złożone
Maszyny stają coraz większe, coraz bardziej skomplikowane i coraz wydajniejsze. Rosną także oczekiwania w stosunku do siłowników. Większą rolę odgrywają zagadnienia kompatybilności elektroniki i komunikacji z magistralami.

W 2001 r. firma AVR wprowadziła na rynek pierwszy kombajn do ziemniaków z systemem Canbus.

Dzięki zastosowaniu szeregu innowacyjnych rozwiązań, w tym magistrali Canbus, udało nam się uzyskać optymalizację przebiegu i wzrostu wydajności zbiorów ziemniaka” – wyjaśnia Stefan Top.

Zintegrowana elektronika oraz liczne opcje sygnalizacji zwrotnej położenia pozwoliły na proste i korzystne z ekonomicznego punktu widzenia połączenie siłowników elektrycznych z magistralą komunikacyjną maszyny.

Wszystkie podzespoły muszą się ze sobą prawidłowo komunikować” – podkreśla Stefan Top.

Możliwe zastosowanie można opisać na przykładzie siłownika LINAK LA35. Hallotrony siłownika sygnalizują położenie wrzeciona całemu systemowi.

Operator ma dzięki temu możliwość precyzyjnego ustawienia rolek zespołu czyszczącego z poziomu kabiny operatora.

Zastosowanie systemu elektrycznej regulacji położenia wiąże się z wieloma korzyściami.
Oprócz możliwości przeprowadzenia precyzyjnej konfiguracji podzespołów maszyny, np. wyłączania poszczególnych rzędów sadzarki lub zmiany położenia rolek czyszczących w kombajnie, ogromne znaczenie ma usprawnienie przebiegu procedur roboczych.

Bardzo ważne jest, aby operator maszyny rolniczej mógł skupić całą uwagę na najważniejszych zadaniach. Jednak współczesne metody sadzenia, nawożenia i zbioru wymagają uwzględniania coraz większej liczby czynników.

Na szczęście coraz więcej zadań związanych z regulacją poszczególnych podzespołów przejmują siłowniki elektryczne.

Każda nowa maszyna rolnicza jest bardziej skomplikowana od poprzedniej.

Stefan Top przewiduje, że siłowniki elektryczne będą przejmowały coraz więcej zadań w maszynach produkowanych przez AVR. Już teraz wykorzystuje się w nich wiele siłowników z oferty LINAK. Oprócz modelu LA35 zastosowanie znalazły siłowniki LA30, LA23 i LA12.

Skontaktuj się z segmentem LINAK TECHLINE, aby uzyskać szczegółowe parametry techniczne i poznać jeszcze więcej rozwiązań siłownikowych na potrzeby kombajnów oraz innych maszyn rolniczych.
Rozwiązania na bazie siłowników liniowych do kombajnów play-icon

Rozwiązania na bazie siłowników liniowych do kombajnów

Niezniszczalne play-icon

Niezniszczalne

Krok w przyszłość – siłowniki ze zintegrowanym sterownikiem play-icon

Krok w przyszłość – siłowniki ze zintegrowanym sterownikiem

Pliki

Więcej o maszynach rolniczych

W folderze opisano rozwiązania, jakie od ponad 25 lat powstają w LINAK na potrzeby wielu zastosowań w rolnictwie.

Krok w przyszłość

Dowiedz się więcej na temat przyszłości napędów na bazie siłowników IC.

Przegląd produktów TECHLINE

Odkryj szeroki wybór wytrzymałych produktów o dużej mocy z segmentu TECHLINE. Produkty te zapewniają najwyższą trwałość i niezawodność na potrzeby eksploatacji w trudnych warunkach.

Broszura poświęcona testom w LINAK

Każdy podzespół siłownika poddawany jest serii testów przeprowadzanych w centrum badawczym LINAK. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w folderze.

Masz pytanie dotyczące technologii siłowników elektrycznych?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.

Subskrybuj wiadomości firmy LINAK

Otrzymuj aktualne informacje o tym, w jaki sposób technologia siłowników podąża za współczesnymi megatrendami i stawia czoła wyzwaniom przyszłości.