Skontaktuj się z Nami Tutaj
Referencje klientów

Zautomatyzowany rozrzutnik nawozu Sulky

Siłowniki LINAK znajdują zastosowanie w wielu rozwiązaniach dla rolnictwa. Na przykład: wprowadzenie precyzyjnej automatycznej regulacji położenia prowadnic zapewnia dokładne dozowanie mieszanki nawozu.

W rozrzutniku odśrodkowym Econov typu X40 oraz X50 otwieranie i zamykanie przesłony od strony granicy pola przez układ regulacji może być realizowane automatycznie. Optymalizacja szerokości roboczej przeprowadzana jest w czasie rzeczywistym.

Koniec z ręczną regulacją „na oko” – czas na precyzję!
W ramach rozwiązania maszyna została wyposażona w nowoczesne urządzenie nawigacyjne z anteną GPS na potrzeby śledzenia położenia w obrębie pola.
LINAK i Sulky F&E udało się wprowadzić pełną automatyzację obsługi rozrzutników nawozu. Rozwiązanie obejmuje siłowniki elektryczne LINAK podłączane zgodnie z projektem opracowanym przez firmę Sulky.

Doskonale dopasowane do warunków panujących w środowisku eksploatacyjnym siłowniki odpowiadają za proces otwierania i zamykania zasilania, a także dozowania nawozu (w zależności od prędkości jazdy oraz liczby pasów nawożenia).

Rozrzutniki Sulky typu X40 i X50 należą do serii maszyn wyposażonych w system Tribord 3Di zainstalowany przy prawej tarczy rozrzucającej na potrzeby zdalnej kontroli nad dozowaniem przy granicy pola. Zastosowanie siłownika LINAK pozwoliło na przeniesienie wylotu na czas nawożenia przy granicy pola z tarczy na specjalną łyżkę.
W ten sposób połączono korzyści wynikające z precyzyjnej i prostej regulacji dozowania w rozrzutniku Sulky z niezawodnością i dokładnością siłowników LINAK.

Skontaktuj się z segmentem LINAK TECHLINE, aby uzyskać szczegółowe parametry techniczne i poznać jeszcze więcej rozwiązań siłownikowych na potrzeby systemów dozowania paszy oraz innych maszyn rolniczych.

 
Rozwiązania na bazie siłowników elektrycznych – precyzyjne dozowanie nawozu w rozrzutnikach z myślą o zwiększeniu plonów play-icon

Rozwiązania na bazie siłowników elektrycznych – precyzyjne dozowanie nawozu w rozrzutnikach z myślą o zwiększeniu plonów

Krok w przyszłość – siłowniki ze zintegrowanym sterownikiem play-icon

Krok w przyszłość – siłowniki ze zintegrowanym sterownikiem

Niezniszczalne play-icon

Niezniszczalne

Pliki

Więcej o maszynach rolniczych

W folderze opisano rozwiązania, jakie od ponad 25 lat powstają w LINAK na potrzeby wielu zastosowań w rolnictwie.

Przegląd produktów TECHLINE

Odkryj szeroki wybór wytrzymałych produktów o dużej mocy z segmentu TECHLINE. Produkty te zapewniają najwyższą trwałość i niezawodność na potrzeby eksploatacji w trudnych warunkach.

Krok w przyszłość

Dowiedz się więcej na temat przyszłości napędów na bazie siłowników IC.

Wykonaj krok w przyszłość – wybierz rozwiązania elektryczne!

Poznaj zalety siłowników elektrycznych w porównaniu z hydraulicznymi.

Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.