Skontaktuj się z Nami Tutaj
Rolnictwo

Zautomatyzowane systemy podawania paszy

Zastosowanie inteligentnych siłowników elektrycznych w zautomatyzowanym systemie podawania paszy umożliwia dokładne dozowanie paszy i monitorowanie zachowania zwierząt w trakcie karmienia.

Automatyzacja karmienia

Poprawa automatyzacji karmienia dzięki rozwiązaniom na bazie siłowników

Pora karmienia zwierząt gospodarskich to czas intensywnej pracy, szczególnie w dużych gospodarstwach, gdzie konieczne mogą być częste zmiany ilości, rodzaju i składu paszy. Zwierzęta chore lub w ciąży mogą wymagać specjalnej karmy. Wprowadzenie do zautomatyzowanych systemów podawania paszy rozwiązań na bazie siłowników elektrycznych dostosowanych do konkretnych potrzeb indywidualnych gospodarstw pozwala zapewnić:

  • precyzyjną automatyzację procesu karmienia;
  • uproszczenie procesu podawania paszy, a przez to możliwość przeznaczenia więcej czasu na monitorowanie zachowania zwierząt w trakcie karmienia;
  • czyste i praktycznie bezobsługowe rozwiązania współpracujące z większością układów sterowania.

Obejście całego inwentarza w porze karmienia jest czasochłonne, w szczególności w hodowlach o dużej liczbie zwierząt w różnym wieku i o różnym stanie zdrowia, których potrzeby żywieniowe mogą być znacząco odmienne. Rozwiązania na bazie siłowników elektrycznych zapewniają automatyczną regulację pracy zaworów w podajnikach i zasobnikach paszy. Ponieważ zasobniki często znajdują się w miejscach niedostępnych dla personelu, rozwiązania elektryczne są bezpieczniejsze i wygodniejsze w obsłudze.

Optymalne dozowanie i minimalne straty
Nowoczesne zautomatyzowane systemy karmienia dają możliwość przygotowywania mieszanek paszowych indywidualnie dla każdego zwierzęcia, natomiast dzięki zastosowaniu rozwiązań na bazie siłowników LINAK pasza może być dozowana z podajnika zgodnie z ustalonym harmonogramem. Siłowniki LINAK bezproblemowo współpracują z większością systemów karmienia i zapewniają dostęp do informacji zwrotnej, ograniczając straty paszy podczas przerw w zasilaniu i w innych przypadkach awaryjnego zatrzymania systemu.

Więcej czasu dla personelu na monitorowanie zachowania zwierząt
Rozwiązania z zastosowaniem inteligentnych siłowników regulują otwieranie podajników paszy w zautomatyzowanych systemach karmienia. Dzięki temu personel ma więcej czasu na monitorowanie zachowania zwierząt w trakcie karmienia i obserwację tych, które wymagają szczególnej uwagi, np. ze względu na gorszy stan zdrowia.

Niezawodne, czyste i bezobsługowe rozwiązania
Siłowniki elektryczne są pozbawione takich elementów jak węże, pompy czy sprężarki, co oznacza brak słabych punktów czy ryzyka wycieku oleju, co mogłoby doprowadzić do zanieczyszczenia paszy. Rozwiązania LINAK można w prosty sposób zamontować i dostosować do indywidualnych potrzeb oraz nie wymagają one konserwacji. Siłowniki są wnikliwie testowane pod kątem odporności na trudne warunki środowiskowe oraz działanie wody i pyłu. Doskonale też nadają się do mycia.

Czytaj więcej
Siłownik liniowy LA25
Rozwiązania na bazie siłowników LINAK® – optymalizacja procesów technologicznych w rolnictwie z zastosowaniem zautomatyzowanych systemów podajników play-icon

Rozwiązania na bazie siłowników LINAK – optymalizacja procesów technologicznych w rolnictwie z zastosowaniem zautomatyzowanych systemów podajników

Niezniszczalne play-icon

Niezniszczalne

Pliki

Więcej o wentylacji w budynkach hodowlanych

Siłownik elektryczny LINAK nadaje się do eksploatacji w trudnych warunkach, tj. w obecności wilgoci i pyłów oraz w warunkach częstych zmian temperatury. W LINAK wiemy, jak ważne jest prawidłowe działanie układu wentylacyjnego w budynkach hodowlanych.

Przegląd produktów TECHLINE

Odkryj szeroki wybór wytrzymałych produktów o dużej mocy z segmentu TECHLINE. Produkty te zapewniają najwyższą trwałość i niezawodność na potrzeby eksploatacji w trudnych warunkach.

Broszura poświęcona testom w LINAK

Każdy podzespół siłownika poddawany jest serii testów przeprowadzanych w centrum badawczym LINAK. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w folderze.

Rozwiązania dla rolnictwa

Siłowniki elektryczne umożliwiają regulację klimatu, optymalizację zautomatyzowanego procesu podawania paszy i inteligentne sterowanie pracą układów wentylacji w budynkach inwentarskich na całym świecie.

Czytaj więcej

Filmy poświęcone automatyzacji karmienia

Dowiedz się więcej o technologii siłowników elektrycznych do zastosowań w automatyzacji karmienia. Obejrzyj nasze filmy i zaczerpnij inspiracji.

Niezniszczalne play-icon

Niezniszczalne

Zintegrowany sterownik i magistrala komunikacyjna oferują możliwość monitorowania pracy siłowników od momentu ich podłączenia play-icon

Zintegrowany sterownik i magistrala komunikacyjna oferują możliwość monitorowania pracy siłowników od momentu ich podłączenia

Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.

Kontakt