Skontaktuj się z Nami Tutaj
Wiadomości 26 marca 2019

Półautomatyczny robot do pielenia pokazuje, jak będzie wyglądać rolnictwo nowej ery

Na Uniwersytecie Hohenheim w Stuttgardzie zespół absolwentów zaprojektował i zbudował lekkiego robota polowego, który może zrewolucjonizować maszyny rolnicze i ogrodnicze.

Rozwiązania elektryczne nie są powszechnie stosowanym rodzajem napędu w tradycyjnych maszynach rolniczych. Ale wkrótce to może się zmienić. Wśród realizowanych obecnie projektów naukowych – głównie w Europie – są takie, które badają korzyści płynące z ograniczenia zastosowania maszyn przy jednoczesnym zwiększeniu zakresu automatyzacji, w tym także zastosowania rozwiązań elektrycznych.

Zespół absolwentów Instytutu Inżynierii Rolniczej Uniwersytetu Hohenheim podjął się tego wyzwania. Efektem ich prac jest mały, lecz mocny robot do pielenia Phoenix, który potrafi z wysoką precyzją ścinać chwasty i z dużą ostrożnością spulchniać glebę pomiędzy uprawianymi rzędowo delikatnymi roślinami.

Kopaczka z siłownikowym systemem regulacji położenia LINAK®
W odróżnieniu od większości projektów z zakresu rozwoju robotów rolniczych, Phoenix nie jest całkowicie autonomiczny. Sam proces pielenia odbywa się automatycznie. Niemniej nawigacja robota w obrębie pola nadal wymaga udziału operatora. Operator, który może stać lub siedzieć w dowolnym miejscu, steruje ruchem robota przy pomocy joysticka.

Półautomatyczny robot do pielenia pokazuje, jak będzie wyglądać rolnictwo nowej ery

LINAK GmbH rozmawiał niedawno z Davidem Reiserem, jednym z młodych inżynierów biorących udział w projekcie Phoenix.

David Reiser opowiedział nam o znaczeniu projektu Phoenix dla przyszłości branży rolniczej, niektórych cechach i funkcjach robota oraz o powodach, dla których konstruktorzy wybrali do projektu siłowniki LINAK ze zintegrowanym sterownikiem (IC).

 

Aby dowiedzieć się więcej na temat współpracy z firmą LINAK w zakresie automatyzacji maszyn rolniczych oraz poznać dalsze szczegóły projektu Phoenix, skontaktuj się z lokalnym oddziałem firmy LINAK lub przeczytaj wywiad z Davidem Reiserem: "Obok robota Phoenix z technologią LINAK® nie da się przejść obojętnie".

Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.