Skontaktuj się z Nami Tutaj
System

Systemy kolumn liniowych

Jeżeli projekt zakłada montaż kolumn podnoszących o dyskretnej sylwetce pozbawionej obudowy silnika, doskonałym rozwiązaniem będzie w tym przypadku system kolumn liniowych LINAK®.

Systemy kolumn liniowych

Liczne zalety rozwiązań do biurek
Każdy system LINAK® w swojej istocie składa się z połączonych ze sobą nawzajem: jednej lub kilku kolumn podnoszących, skrzynki kontrolnej sterującej ich pracą oraz panelu obsługowego.

Wybór konkretnego rozwiązania jest kwestią indywidualną - od stóp przez ramy górne po rozmaite opcje personalizacji. Decydując się na system LINAK i łącząc go z akcesoriami z oferty LINAK zawsze masz pewność, że wszystkie elementy będą do siebie doskonale dopasowane. To właśnie określamy mianem technologii Plug & Play™.

Kolumny liniowe
Kolumny liniowe LINAK® nadają się do montażu w biurkach bez belki poprzecznej, co przekłada się na więcej miejsca na nogi i większą swobodę projektowania. Nasze kolumny słyną z wysokiej jakości, stabilności i elastyczności.

Do wyboru są kolumny o przekroju prostokątnym, kwadratowym, owalnym lub okrągłym w dowolnym kolorze wykończenia – standardowo jest to kolor czarny, szary lub biały, natomiast istnieje również możliwość wykonania wybranego koloru na indywidualne zamówienie.

DESKLINE – System kolumn liniowych
 

Skrzynka kontrolna
Systemy kolumn liniowych wymagają skrzynki kontrolnej, która będzie sterować ich pracą i równocześnie umożliwi pewne modyfikacje systemu. Mózgiem standardowego systemu na bazie kolumn liniowych jest skrzynka kontrolna CBD6S . Do jednej skrzynki kontrolnej, w zależności od wariantu, można podłączyć do czterech kolumn podnoszących. Aby wprowadzić więcej kolumn, wystarczy doposażyć system o kolejną skrzynkę kontrolną. Skrzynki kontrolne LINAK są rozwiązaniami, które nie wymagają instalacji – ich montaż odbywa się na zasadzie Plug & Play. Ponadto są lekkie, zgrabne i eleganckie oraz wyjątkowo proste w montażu przy pomocy jednego wkrętu. Podłączenie kabli i wtyczek odbywa się szybko i intuicyjnie.

DESKLINE – System kolumn liniowych CBD6S
 

Panel biurkowy
Wszystkie panele biurkowe LINAK®  są z założenia proste w obsłudze i integracji. Zarówno panele w wersji podstawowej , jak i zaawansowanej z elementami cyfrowymi, takimi jak wbudowane wyświetlacze, pamięć ustawień i łączność w technologii Bluetooth®, dzięki której możliwe jest nawiązanie połączenia z aplikacją Desk Control™.

Wystarczy wybrać odpowiedni panel, podpiąć go do systemu i rozwiązanie jest gotowe do pracy.

DESKLINE – System kolumn liniowych DPG1C
 

Elementy uzupełniające do systemu biurkowego
Gdy wybór systemu został dokonany, można przystąpić do zintegrowania go z konstrukcją biurka. Przydatnym rozwiązaniem jest połączenie napędu z zestawem stóp DL Feet, pasujących do wybranych kolumn. Stopy odznaczają się neutralnym wyglądem i są dostępne w kilku wariantach. Wystarczy zaledwie kilka śrub, aby powstał elegancki i stabilny system.

Warto pomyśleć o doposażeniu systemu np. w rozwiązanie technologii Anti-Collision™, które zabezpiecza system przed uszkodzeniem w przypadku kolizji ruchomego blatu biurka z innymi przedmiotami. Większość kolumn liniowych posiada w standardzie zintegrowany czujnik mechanizmu antykolizyjnego PIEZO™ Anti-Collision . Można go połączyć z opartym na żyroskopie urządzeniem Desk Sensor 1 wykonanym w technologii Anti-Collision, dzięki czemu system będzie jeszcze bardziej czuły na potencjalne przeszkody. Biurka przenośne można dodatkowo wyposażyć w akumulator BA001 .

Najszersza na rynku oferta produktów i opcji personalizacji
Oferta kolumn o różnych profilach i rozmaitych rozwiązań systemowych jest prawdopodobnie najszerszą na rynku ofertą produktów dla biurek i stanowisk roboczych. Bez względu na rodzaj produktu lub systemu, wszystkie elementy doskonale do siebie pasują, sprawiając, że rozwiązania LINAK® są najbardziej intuicyjne i oferują najwięcej możliwości dostosowania ich do indywidualnych potrzeb.

Aby dowiedzieć się więcej na ten temat rozwiązań systemowych do biurek i stanowisk roboczych, zapraszamy do kontaktu z lokalnym oddziałem firmy LINAK.

 

Znak słowny i logotypy Bluetooth® są zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy Bluetooth SIG Inc., a każde użycie tych znaków i logotypów przez firmę LINAK® jest objęte licencją.

Kolumna liniowa LINAK DL17 play-icon

Kolumna liniowa LINAK DL17

Seria kompaktowych skrzynek kontrolnych LINAK DESKLINE wyznacza nowe standardy play-icon

Seria kompaktowych skrzynek kontrolnych LINAK DESKLINE wyznacza nowe standardy

Pliki

Przegląd produktów DESKLINE

System regulacji wysokości z wykorzystaniem siłownika elektrycznego to najlepszy sposób na uzyskanie przewagi konkurencyjnej oraz korzyści biznesowych dla każdego producenta biurek, stołów lub blatów roboczych.

Jakość segmentu DESKLINE

Najwyższą jakość swoich produktów zawdzięczamy wysokiej jakości podzespołów, na wpół zautomatyzowanej produkcji, wykwalifikowanym pracownikom oraz rygorystycznym procedurom testowym.

DL2 – karta danych produktu

Zobacz kartę danych produktu w wersji online lub pobierz dokument w formacie PDF.

DL4S – karta danych produktu

Zobacz kartę danych produktu w wersji online lub pobierz dokument w formacie PDF.

DL12 – karta danych produktu

Zobacz kartę danych produktu w wersji online lub pobierz dokument w formacie PDF.

DL14 – karta danych produktu

Zobacz kartę danych produktu w wersji online lub pobierz dokument w formacie PDF.

DL17 – karta danych produktu

Zobacz kartę danych produktu w wersji online lub pobierz dokument w formacie PDF.

Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.

Kontakt