Referencje klientów

Optymalne pielenie przy zastosowaniu robota o napędzie elektrycznym

Nowy, wydajny robot do pielenia upraw firmy Naïo Technologies pozwala rolnikom oszczędzić czas na usuwaniu chwastów.

Mobilny robot o nazwie Dino jest lżejszy i wydajniejszy niż ciągnik. Zużywa także znacząco mniej energii, przez co jest bardziej przyjazny dla środowiska. W ten sposób robot Dino uwalnia rolników od konieczności ręcznego prowadzenia prac oraz zapewnia optymalne pielenie bez nadmiernego ubijania gleby.

Od chwili powstania w 2011 r. firma Naïo Technologies skupia się na tworzeniu narzędzi, które zaspokajają potrzeby współczesnego rolnika – narzędzi, które w ostatecznym rozrachunku zwracają rolnikowi jego czas.

Celem działalności firmy jest poprawianie warunków pracy rolników, ograniczenie użycia chemicznych dodatków, ochrona gleby i upraw, a także zwiększanie wydajności oraz wykorzystania do celów rolnych.

Bardziej precyzyjne autonomiczne pielenie
Projekt Naïo Technologies polegał na opracowaniu w pełni autonomicznego, bardzo lekkiego i zasilanego elektrycznie robota. Firma Naïo nawiązała kontakt z LINAK z konkretnego powodu: otóż rozwiązania na bazie elektrycznych siłowników liniowych LINAK doskonale nadawały się do wykorzystania w tym zasilanym elektrycznie robocie – szczególnie w dwóch zastosowaniach.

Jednym z nich jest sterowanie prowadzeniem maszyny, za co odpowiadają cztery wytrzymałe siłowniki LA36. Drugim jest unoszenie narzędzi pielących na czas przerwy w prowadzeniu prac.
Umożliwiają to siłowniki LA25 i LA36.
Optymalne pielenie przy zastosowaniu robota o napędzie elektrycznym
 
Za sterowanie pracą siłowników odpowiada technologia precyzyjnego prowadzenia obejmująca laser i kamerę. Cały system jest zautomatyzowany i pracuje w oparciu o wbudowane czujniki położenia, co przekłada się na zdolność do wydajnej regulacji poszczególnych funkcji.
 
Skontaktuj się z segmentem LINAK TECHLINE®, aby dowiedzieć się więcej o rozwiązaniach z zastosowaniem siłowników do mobilnych maszyn rolniczych.
Rozwiązania na bazie elektrycznych siłowników liniowych segmentu LINAK TECHLINE do maszyn rolniczych play-icon

Rozwiązania na bazie elektrycznych siłowników liniowych segmentu LINAK TECHLINE do maszyn rolniczych

Niezniszczalne play-icon

Niezniszczalne

Krok w przyszłość – siłowniki ze zintegrowanym sterownikiem play-icon

Krok w przyszłość – siłowniki ze zintegrowanym sterownikiem

Pliki

Więcej o maszynach rolniczych

W folderze opisano rozwiązania, jakie od ponad 25 lat powstają w LINAK na potrzeby wielu zastosowań w rolnictwie.

Broszura poświęcona testom w LINAK

Każdy podzespół siłownika poddawany jest serii testów przeprowadzanych w centrum badawczym LINAK. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w folderze.

Krok w przyszłość

Dowiedz się więcej na temat przyszłości napędów na bazie siłowników IC.

Przegląd produktów TECHLINE

Odkryj szeroki wybór wytrzymałych produktów o dużej mocy z segmentu TECHLINE. Produkty te zapewniają najwyższą trwałość i niezawodność na potrzeby eksploatacji w trudnych warunkach.

Masz pytanie dotyczące technologii siłowników elektrycznych?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.