Skontaktuj się z Nami Tutaj
Wiadomości 18 marca 2016

Kuchnia, w której gotowanie to czysta przyjemność

Meble kuchenne z regulacją wysokości firmy Sachsenküchen trafiły do prywatnego domu na terenie Niemiec. Wniosły do niego ergonomię, komfort i przyjemność z gotowania.

Andreas Martin uwielbia gotować. Przyrządzanie posiłków jest dla niego sposobem na relaks po stresującym dniu w gabinecie lekarskim, w którym pracuje. Po przeprowadzce do nowego mieszkania zorientował się, że oprócz funkcji użytkowych kuchnia pełni również funkcje społeczne jako miejsce spotkań. Dlatego też wybrał meble ERGOmatic niemieckiego producenta, firmy Sachsenküchen.

Przekonała go możliwość regulacji wysokości blatu zestawu. „To naprawdę wspaniała funkcja. Wysokość można dostosować każdorazowo do wykonywanej pracy” – wyjaśnia Andreas Martin. 

Jak wiele innych kuchni także ta pełni rolę miejsca spotkań. Oddzielająca kuchnię od salonu wyspa jednocześnie łączy oba te pomieszczenia.

Każde przyjęcie kończy się w kuchni. U nas tam się zaczyna” – podkreśla Andreas Martin. „Gdy przychodzą do nas goście, ustawiam blat w najwyższym położeniu. Stojące przy nim osoby mogą łatwiej sięgać po kieliszki i talerze. Goście z zainteresowaniem obserwują unoszenie blatu. Dla wielu osób ruchomość mebli kuchennych to wciąż nowość” – wyjaśnia Andreas Martin. 

Montaż zestawu ERGOmatic miał miejsce w grudniu 2013 r. Od tamtej pory funkcja regulacji wysokości pozostaje w ciągłym użyciu. Napędy pracują płynnie i cicho. Jak wyjaśnia Elko Beeg, dyrektor zarządzający w Sachsenküchen, „systemy napędowe LINAK odznaczają się najwyższą niezawodnością i prostą obsługą. Nawet bardzo ciężkie zestawy meblowe można z łatwością unosić i opuszczać”. 

Korzystając z panelu dotykowego, można na stałe zaprogramować trzy różne ustawienia wysokości. Dzięki temu korzystanie z kuchni jest znacznie bardziej komfortowe. Andreas Martin jest bardzo zadowolony z kuchni ERGOmatic. „Kuchnia przeprowadzi się razem z nami. Jestem o tym przekonany” – dodaje.

Za naciśnięciem przycisku na panelu dotykowym osiem kolumn podnoszących unosi szeroki na trzy metry zestaw kuchenny o 20 centymetrów. System ERGOmatic firmy Sachsenküchen pozwala na regulację wysokości w zakresie od 855 do 1055 mm.

Domownicy zwykle różnią się od siebie wzrostem, ale wszyscy korzystają z kuchni. Statyczna kuchnia nie oferuje żadnemu z nich optymalnej wysokości roboczej blatów. Blat ustawiony dla jednej osoby zbyt wysoko może być blatem ustawionym zbyt nisko dla innej.

Elektryczna regulacja pozwala na zniwelowanie różnic wzrostu między użytkownikami. Nie jest to jednak jedyna zaleta. Andreas Martin i jego partnerka Romy Eckert są podobnego wzrostu, ale oboje podkreślają przydatność rozwiązania.

Romy Eckert i Andreas Martin są bardzo zadowoleni ze swoich mebli kuchennych z regulacją wysokości.

Podczas płukania warzyw czy krojenia cebuli sprawdza się inna wysokość niż w przypadku mieszania potrawy w dużym garnku. Potwierdziło to badanie przeprowadzone przez Uniwersytet Techniczny w Darmstadt.  Ruchomość blatu doceni przede wszystkim ktoś, kto często gotuje. Jak wyjaśnia Andreas Martin: „po ustawieniu garnka na kuchence ustalam wysokość zestawu. Wówczas gotowanie staje się czystą przyjemnością”.

Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.