Technologie i trendy

Wymagające zadania zasługują na wytrzymałe rozwiązania

Podczas gdy pojazdy AGV i roboty AMR przejmują coraz więcej zadań w rolnictwie i przemyśle, łączy je jedno: bezawaryjne siłowniki, których niezawodność i trwałość w zasadniczy sposób przekładają się na wydajność i korzyści ekonomiczne. Zaprojektowany pod tym kątem siłownik Long Life spełnia oba kryteria. I nie tylko te.

Niezawodny w najtrudniejszych warunkach

Sprzęt, który jest niezawodny i długotrwały, zasługuje na rozwiązania, które wykraczają ponad przeciętność. Zaprojektowany z myślą o maksymalnej wytrzymałości, siłownik LA36 Long Life przewyższa pozostałe. Z wydłużonym okresem eksploatacji potwierdzonym badaniami, gdy inne zawodzą, ten działa nieprzerwanie.

 

Elastyczny i inteligentny

Wytrzymałość to nie jedyna zaleta siłownika LA36 – jest on również niezwykle funkcjonalny i inteligentny. Dzięki dwóm wariantom zasilania, 24 V lub 48 V, zintegrowanemu sterownikowi oraz komunikacji w standardach CANopen i J1939, do wyboru jest jeszcze więcej opcji. W przypadku nowoczesnych aplikacji przetwarzających duże ilości danych, siłownik dostarcza informacji zwrotnych, które umożliwiają opłacalne pod względem kosztów planowanie czynności serwisowych, diagnostykę i rozwiązywanie problemów.

 

Więcej cykli, mniej wydatków

Niełatwo jest znaleźć elektryczny napęd liniowy, który spełnia kryterium długiej żywotności i równocześnie jest niedrogi; powszechnie dostępne są serwonapędy i standardowe siłowniki, których koszt jest już na samym początku ekspoloatacji wysoki lub wzrasta wskutek koniecznej wymiany podzespołów. Siłownik LA36 Long Life pomaga zarówno utrzymać koszty na niskim poziomie, jak i wydłużyć okres eksploatacji aplikacji.

„Siłownik Long Life został przetestowany w celu wykonania co najmniej 200 000 cykli przy maksymalnym obciążeniu i maksymalnym poziomie cyklu pracy. Są to warunki najtrudniejsze z możliwych. Okres użytkowania siłownika jest około 20-krotnie dłuższy w porównaniu z tradycyjnymi siłownikami dostępnymi na rynku. Wynika to przede wszystkim z zastosowania silnika bezszczotkowego, który umożliwia osiągnięcie i utrzymanie niespotykanej dotąd niezawodności i wydajności przez tak długi okres czasu,” wyjaśnia Soren Buck, kierownik ds. rozwoju działalności w LINAK.

W przypadku większości zastosowań jest to aż nadto, aby zapewnić nieprzerwane działanie przez cały okres użytkowania przy rzadszym serwisowaniu i krótszych przestojach.

Elektryczny siłownik liniowy LINAK® LA36 Long Life
 
 

Technologia Plug and Play oszczędza cenny czas

W przypadku zastosowań z zasilaniem 48 V, których jest coraz więcej, montaż i integracja tradycyjnych napędów siłownikowych nie należą do najprostszych. Siłownik 24 V będzie wymagał dodatkowo zastosowania przetwornika obniżającego napięcie z 48 V na 24 V. Wariant LA36 Long Life jest przygotowany do pracy w warunkach napięcia 48 V i nie wymaga przetwornika, co pozwala skrócić czas jego montażu. Z kolei wbudowane interfejsy CANopen i J1939 ułatwiają konfigurację siłownika pod kątem konkretnej aplikacji bez konieczności wprowadzania przetwornika.

„Skrócenie kosztownego czasu, jaki klienci musieli poświęcić na zintegrowanie napędu z aplikacją, również miało znaczenie na etapie projektowania siłownika Long Life. To rozwiązanie wykorzystuje technologię Plug and Play z mniejszą liczbą podzespołów, co dodatkowo oznacza mniejszą ilość kosztownych czynności serwisowych i rzadsze przestoje,” mówi Soren Buck.

 

Zintegrowany sterownik do obsługi danych i rozwiązywania problemów

Standardowe siłowniki nie umożliwiają zaawansowanego przetwarzania danych, takich jak liczba cykli, komunikaty o błędach, pobór prądu czy prędkość, co może komplikować rozwiązywanie problemów. Siłownik LA36 Long Life jest wyposażony w zintegrowany sterownik i magistralę CAN, dzięki czemu zapewnia dostęp do wszystkich istotnych danych, więc rozwiązywanie ewentualnych problemów jest znacznie łatwiejsze.

 

Precyzyjna regulacja - bez czujników zewnętrznych

Uzyskanie precyzyjnej regulacji urządzenia za pomocą tradycyjnego siłownika jest czasochłonne i generuje koszty związane z montażem i integracją w systemie zewnętrznych czujników położenia. Zabudowanie w LA36 zintegrowanego sterownika i magistrali CAN umożliwia zaprojektowanie systemu z precyzyjnym układem regulacji położenia bez konieczności stosowania czujników zewnętrznych.

 

Nadzwyczajna trwałość

Siłownik Long Life zapewnia długotrwałe i bezawaryjne działanie, które wydłuża okres eksploatacji nawet w najtrudniejszych warunkach. Dzięki mniejszej liczbie elementów siłownik jest prosty w montażu i niekłopotliwy w obsłudze. Szeroki wybór interfejsów i wariantów zasilania silnika zapewnia większą funkcjonalność, a zintegrowany sterownik dostarcza danych niezbędnych do sprawnego rozwiązywania problemów.

Aby dowiedzieć się więcej na temat siłownika LA36 Long Life, przejdź do strony produktu lub skontaktuj się z nami bezpośrednio.

 

 

Interesują Cię silniki bezszczotkowe?

Chcesz dowiedzieć się więcej o technologii silników bezszczotkowych, którym siłownik Long Life zawdzięcza wydłużoną żywotność? Obejrzyj poniższy film z Actuator Academy.


 
Logo Actuator Academy

Chcesz dowiedzieć się więcej o siłownikach elektrycznych?
Poznaj aspekty, które sprawiają, że siłownik idealnie nadaje się do stosowania w maszynach przemysłowych, i zapoznaj się z technologią, która się za tym kryje.

Odwiedź LINAK Actuator Academy™

 

Gospodarka magazynowa 101 – Wyjątkowy robot mobilny przy pracy w LINAK® Machining play-icon

Gospodarka magazynowa 101 – Wyjątkowy robot mobilny przy pracy w LINAK Machining

Pliki

Przegląd produktów TECHLINE

Odkryj szeroki wybór wytrzymałych produktów o dużej mocy z segmentu TECHLINE. Produkty te zapewniają najwyższą trwałość i niezawodność na potrzeby eksploatacji w trudnych warunkach.

Broszura poświęcona testom w LINAK

Każdy podzespół siłownika poddawany jest serii testów przeprowadzanych w centrum badawczym LINAK. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w folderze.

Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.