Skontaktuj się z Nami Tutaj
Pojazdy ogrodnicze

Pojazdy ogrodnicze

Siłowniki LINAK zapewniają precyzyjną kontrolę ruchu wszystkich podzespołów maszyn ogrodniczych, od talerzy w kosiarkach ogrodowych po elementy pojazdów użytkowych typu ciągnionego.

Rozwiązania z zastosowaniem siłowników do pojazdów ogrodniczych

Nadchodzi czas maszyn z napędem elektrycznym. W coraz większej liczbie pojazdów silnik spalinowy zostaje zastąpiony lub uzupełniony przez silnik elektryczny. Dotyczy to także pojazdów ogrodniczych. W obliczu rosnącego zapotrzebowania na bardziej inteligentne i elastyczne rozwiązania oraz potrzeby bardziej precyzyjnej regulacji sprzętu elektrycznego warto zwrócić uwagę na siłowniki elektryczne, które są:

  • proste w montażu, gotowe do użytku i bezobsługowe,
  • wytrzymałe i skonstruowane pod kątem inteligentnej obsługi, 
  • zaprojektowane z myślą o poprawie ergonomii i ochronie środowiska naturalnego.

Zasadniczą kwestią z punktu widzenia potrzeby zapewnienia precyzyjnej kontroli ruchu maszyn ogrodniczych jest elastyczność. Spektrum zastosowań nieustannie rośnie, a nowe napędy elektryczne wymagają coraz bardziej zaawansowanej komunikacji w ramach magistrali. Siłowniki LINAK idealnie wpisują się w te ramy, umożliwiając zarówno precyzyjną regulację ostrzy tnących w kosiarkach ogrodowych, jak i inteligentną automatyzację procesu dozowania nawozu w zależności od warunków glebowych.

Elastyczne, gotowe do użytku i proste w montażu rozwiązania
Rozwiązania z zastosowaniem siłowników elektrycznych są pozbawione takich elementów jak węże, pompy i sprężarki. Wymagają jedynie podłączenia przewodu zasilającego i kabla danych do układu sterowania. To sprawia, że rozwiązania firmy LINAK są proste w montażu, nie mają słabych punktów i nie wymagają konserwacji.

Solidne siłowniki do integracji z istniejącym układem sterowania
Nowoczesne siłowniki prowadzą wymianę danych z układem sterującym za pomocą magistrali komunikacyjnej. Dzięki temu operator pojazdu może w czasie rzeczywistym monitorować i regulować funkcje urządzenia dla uzyskania optymalnych osiągów. Na pozór delikatne i wrażliwe, ale to tylko złudzenie – wszystkie rozwiązania LINAK są poddawane rygorystycznym testom pod kątem niezawodności w trudnych warunkach i przy dużych obciążeniach.

Poprawa ergonomii i wzrost wydajności energetycznej
Ogrodnicy i architekci krajobrazu często spędzają wiele godzin na pracy z kosiarką lub innym pojazdem użytkowym. Tym większa zachodzi więc potrzeba zapewnienia im możliwości regulacji fotela i kierownicy poprzez zastosowanie bardziej ergonomicznych rozwiązań. Siłowniki LINAK są ponadto energooszczędne i w odróżnieniu od urządzeń hydraulicznych, nie stwarzają ryzyka wystąpienia wycieków oleju. To sprawia, że są najbardziej ekologicznym rozwiązaniem dla pojazdów ogrodniczych.

Niezniszczalne play-icon

Niezniszczalne

Jak wykorzystać napędy w technologii Plug & Play™ w zastosowaniach przemysłowych play-icon

Jak wykorzystać napędy w technologii Plug & Play™ w zastosowaniach przemysłowych

Pliki

Więcej o pojazdach ogrodniczych

Folder skierowany jest do producentów urządzeń do pielęgnacji trawników i ogrodów, w tym producentów podzespołów i akcesoriów.

Przegląd produktów TECHLINE

Odkryj szeroki wybór wytrzymałych produktów o dużej mocy z segmentu TECHLINE. Produkty te zapewniają najwyższą trwałość i niezawodność na potrzeby eksploatacji w trudnych warunkach.

Broszura poświęcona testom w LINAK

Każdy podzespół siłownika poddawany jest serii testów przeprowadzanych w centrum badawczym LINAK. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w folderze.

Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.

Kontakt