Skontaktuj się z Nami Tutaj
Siłowniki do zastosowań w gospodarce materiałowej: autonomiczny robot mobilny, wózek holowniczy, wózek paletowy i kobot paletyzujący

Rozwiązania dla gospodarki magazynowej

Siłowniki i kolumny elektryczne LINAK zapewniają inteligentny i niezawodny napęd dla zautomatyzowanych systemów magazynowych.

Praca w trybie ciągłym

W przypadku pojazdów z zasilaniem akumulatorowym, takich jak autonomiczne roboty mobilne (AMR), wózki paletowe, wózki holownicze i inne urządzenia przeznaczone do zastosowań w obszarach produkcji i magazynu, wymagane są możliwość ciągłej pracy w trybie 24/7 i wysoka wydajność.

Przerwy są akceptowane jedynie w celu naładowania akumulatora lub przeprowadzenia planowej konserwacji. W utrzymaniu wysokiej sprawności zautomatyzowanych systemów duże znaczenie ma możliwość monitorowania i prowadzenia diagnostyki w czasie rzeczywistym.

Siłowniki i kolumny podnoszące LINAK® pomagają urządzeniom transportowym odpowiednio przemieścić znajdujące się na nich ładunki i spełniają wymagania stawiane współczesnym rozwiązaniom:

  • Kompaktowa konstrukcja
  • Monitorowanie stanu i precyzyjne sterowanie
  • Długi okres eksploatacji

W naszej ofercie dostępne są produkty modułowe, które pozwalają skonfigurować wybrane rozwiązanie odpowiednio do potrzeb danego zastosowania, takiego jak platformy ładunkowe z mechanizmem przypinania i odpinania, dodatkowe moduły podnoszące do wózków, regałów i palet, wózki holownicze i koboty paletyzujące.

Więcej informacji o naszych rozwiązaniach do zastosowań w obszarach gospodarki magazynowej i produkcji można znaleźć tutaj.

 

Więcej miejsca dzięki kompaktowej konstrukcji

Siłowniki LINAK IC™ mają określone właściwości, którym zawdzięczają swoje niewielkie rozmiary. Zintegrowany sterownik oferuje napięcie zasilania do 48V i wbudowane interfejsy przemysłowe, które zapewniają możliwość komunikacji w standardach CANopen, IO-link, standardzie przemysłowym Ethernet lub I/O. Podzespoły, takie jak konwerter czy układ sterowania silnika, dodatkowe moduły komunikacyjne i zewnętrzne czujniki sterowania położeniem, są zbędne, co również umożliwia ograniczenie wymiarów konstrukcji.

 

Długi czas pracy, monitorowanie stanu i precyzyjne sterowanie

Sygnały zwrotne przesyłane za pośrednictwem standardowych protokołów komunikacyjnych umożliwiają zdalne monitorowanie danych i prowadzenie diagnostyki. Pozwala to przewidywać i planować cykle konserwacji urządzenia, analizować usterki i prowadzić obsługę serwisową w miejscu instalacji. Siłownik lub kolumnę można także wykorzystać do stworzenia cyfrowego bliźniaka urządzenia transportowego. Pozwala to utrzymać wysoką sprawność i ograniczyć przestoje do niezbędnego minimum. Dzięki wysokiej precyzji sterowania można uzyskać wzrost sprawności operacyjnej i możliwość pracy w układzie równoległym.

 

Długotrwałe działanie

Siłowniki o długim okresie użytkowania LINAK Long Life pozwalają dostosować możliwości napędu do parametrów eksploatacyjnych innych podzespołów, takich jak koła napędowe czy akumulatory, z korzyścią dla realizacji założonych harmonogramów konserwacyjnych i w celu uniknięcia zbędnych przestojów. Jednocześnie kalkulator trwałości nominalnej B10 pozwala w sposób wiarygodny oszacować trwałość siłownika w danym zastosowaniu.

 
Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z nami
Gospodarka magazynowa 101 – Wyjątkowy robot mobilny przy pracy w LINAK® Machining play-icon

Gospodarka magazynowa 101 – Wyjątkowy robot mobilny przy pracy w LINAK Machining

Pliki

Broszura poświęcona testom w LINAK

Każdy podzespół siłownika poddawany jest serii testów przeprowadzanych w centrum badawczym LINAK. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w folderze.

Przegląd produktów TECHLINE

Odkryj szeroki wybór wytrzymałych produktów o dużej mocy z segmentu TECHLINE. Produkty te zapewniają najwyższą trwałość i niezawodność na potrzeby eksploatacji w trudnych warunkach.

Siłowniki do robotów mobilnych stosowanych w gospodarce magazynowej

Jesteśmy dostawcą rozwiązań do maszyn przenoszących do zastosowań w obszarze gospodarki magazynowej. Sprawdź, co sprawia, że nasze rozwiązania na bazie siłowników elektrycznych są idealnym doposażeniem robotów mobilnych i wózków przemysłowych.

Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.

Kontakt