Skontaktuj się z Nami Tutaj

Danfoss PLUS+1® – szybka integracja siłowników elektrycznych w maszynach ciężkich

Współpraca firm LINAK® i Danfoss® doprowadziła do powstania rozwiązania, które ułatwia inżynierom tworzenie inteligentnych pojazdów i maszyn przeznaczonych do pracy w trudnych warunkach poprzez możliwość dodania siłowników elektrycznych już na etapie projektowania.

 

Czym jest Danfoss PLUS+1?

PLUS+1 to wyjątkowa platforma programowa i narzędzie do projektowania inteligentnych pojazdów i maszyn przeznaczonych do pracy w trudnych warunkach. Intuicyjny interfejs programu nazwany PLUS+1® GUIDE ułatwia projektantowi tworzenie nowoczesnych pojazdów dzięki dostępności wszystkich programowalnych elementów i części pojazdu oraz funkcjom, takim jak dodaj, przenieś, przeciągnij i upuść.

Rozszerzenie platformy Danfoss PLUS+1 o specjalny, zgodny z jej środowiskiem blok LINAK pozwala inżynierom projektującym różnego rodzaju sprzęt ciężki włączyć do niego siłowniki elektryczne już na etapie projektowania.

 

Oszczędność czasu na etapie projektowania

Dzięki ścisłej współpracy dwóch segmentów przemysłowych LINAK TECHLINE® i Danfoss Power Solutions powstała nowa, szersza wersja oprogramowania pod nazwą PLUS+1, która pozwala na wprowadzenie do projektu inteligentnych pojazdów i maszyn terenowych siłowników elektrycznych.

Wielu inżynierów podczas projektowania sprzętu ciężkiego do zastosowań w budownictwie, rolnictwie i pracy w terenie korzysta z platformy Danfoss PLUS+1.

Oferuje ona dostęp do różnych bloków funkcjonalnych, przy pomocy których również inżynierowie bez wykształcenia programistycznego mogą definiować poszczególne elementy nowej maszyny i dodawać je do projektu korzystając z funkcji, takich jak wybierz, przeciągnij i upuść.

Logo PLUS+1
 
 

Wystarczy wybrać i dodać

PLUS+1 GUIDE to interfejs, który tworzy zestaw wszystkich programowalnych komponentów. Jest to narzędzie programistyczne firmy Danfoss Power Solutions, które umożliwia użytkownikowi połączenie graficznych symboli i komponentów w kompletny pakiet programowy systemu sterowania maszyny. Ten rodzaj modułowego programowania oferuje projektantom systemów znacznie więcej opcji i umożliwia tworzenie lepszych rozwiązań z czasie krótszym niż zazwyczaj.

 

Szybkie dodawanie siłowników elektrycznych

Całkowicie zintegrowane z systemami opartymi na magistrali CAN ( CAN SAE J1939), siłowniki LINAK można w prosty sposób włączyć do konstrukcji nowoczesnych pojazdów, które wymagają trwałego rozwiązania w zakresie ruchu lub regulacji położenia. Wraz z dekadami doświadczenia w zakresie tworzenia rozwiązań dla systemów przeznaczonych do pracy w trudnych warunkach, firma LINAK wprowadziła do platformy Danfoss PLUS+1 swoją najbardziej sprawdzoną i przetestowaną technologię.

 

Chcesz wiedzieć więcej?

Ikona kontaktu

Więcej informacji na temat rozwiązań PLUS+1 i PLUS+1 GUIDE jest dostępnych na stronie internetowej firmy Danfoss. Szczegółowe informacje na temat siłowników elektrycznych zgodnych z PLUS+1 można znaleźć w podanych poniżej materiałach. Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt z naszymi specjalistami segmentu LINAK TECHLINE.

Skontaktuj się z nami

 
 
„Napędy elektryczne znajdują coraz szersze zastosowanie w maszynach rolniczych, automatyce przemysłowej, gospodarce materiałowej i budownictwie. „Zapewnienie projektantom prostego sposobu wybierania i dodawania siłowników elektrycznych z biblioteki elementów Danfoss PLUS+1 jest sensowne, nie tylko z punktu widzenia firm LINAK i Danfoss, ale przede wszystkim klientów i inżynierów korzystających z tego narzędzia.”
Thomas Møller, inżynier ds. zastosowań w LINAK, TECHLINE

Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.

Kontakt