CAN SAE J1939® – jeden standard dla terenowych maszyn jezdnych
Dzięki opcji sterowania ruchem za pośrednictwem magistrali CAN SAE J1939 klienci otrzymują wszystko w jednym pakiecie. Siłowniki LINAK® z obsługą magistrali CAN zapewniają prosty montaż i konfigurację w wielu ciężkich maszynach, np. rolniczych czy budowlanych.
Co to jest CAN SAE J1939?
Magistrala CAN SAE J1939 jest znormalizowaną metodą komunikacji dla jednostek sterowania elektronicznego ECU (ang. Electronic Control Units), opracowaną przez Amerykańskie Stowarzyszenie Inżynierów Samochodowych (Society of Automotive Engineers, SAE) i zapewnia wspólny język wszystkim producentom CAN SAE J1939 wykorzystuje protokół wyższej warstwy (HLP), który bazuje się na warstwie fizycznej sieci CAN.
Ten protokół jest obecny na rynku od kilkudziesięciu lat i jest powszechnie stosowany w terenowych maszynach jezdnych do automatyzacji procesów budowy, transportu materiałów i prac leśnych.
Siłowniki LINAK ze zintegrowaną magistralą CAN SAE J1939
We współczesnych maszynach rolniczych i budowlanych oraz mobilnych urządzeniach eksploatowanych na zewnątrz Istnieje ogromne zapotrzebowanie na regulację i kontrolę.
Rozwiązanie jest zasilane elektrycznie i obsługuje zaawansowaną komunikację w ramach magistrali. To z tego powodu w LINAK obraliśmy kurs na bardziej zautomatyzowane i autonomiczne obszary, wprowadzając kilka siłowników ze zintegrowaną magistralą CAN w standardzie SAE J1939, które zaspokajają szerokie spektrum potrzeb w zakresie wielkości i moc.
Magistrala CAN SAE J1939 jest częścią asortymentu rozwiązań LINAK ze zintegrowanym sterownikiem (IC™) . Dzięki zastosowaniu tego popularnego standardu komunikacji możliwe jest włączenie siłownika liniowego do systemu CAN bez modyfikacji elektroniki.
Siłowniki z obsługą magistrali CAN zapewniają prosty montaż i konfigurację w wielu ciężkich maszynach, np. rolniczych czy budowlanych. Dzięki magistrali CAN zachodzi komunikacja i wymiana danych w czasie rzeczywistym między układem sterującym a siłownikiem.
Łatwa integracja i szerokie możliwości regulacji
Dzięki niewielkiej liczbie podzespołów i prostemu okablowaniu siłowniki z magistralą CAN SAE J1939 zapewniają mniej skomplikowany montaż i łatwiejsze podłączanie do magistrali CAN maszyny nadrzędnej. Ponadto każdy rodzaj siłownika może zostać skonfigurowany do innych zadań w obrębie tej samej maszyny bez większych zmian programu.
Funkcje i zalety
Dzięki zastosowaniu tego standardu siłownik dostarcza informacji zwrotnych, które umożliwiają opłacalne pod względem kosztów planowanie czynności serwisowych, diagnostykę i rozwiązywanie problemów.
Oprócz kompleksowego sterowania położeniem, siłowniki z magistralą CAN oferują także dostęp do sygnałów zwrotnych położenia tłoka, danych serwisowych i pełnej diagnostyki.