Podnoszenie wydajności energetycznej dzięki rozwiązaniom na bazie siłowników
Od czasu Konferencji Klimatycznej w Paryżu COP21 nastąpiła intensyfikacja działań zmierzających do likwidacji źródeł emisji gazów cieplarnianych. Ludzie, organizacje i rządy na całym świecie dokładają starań, aby zwiększyć wykorzystanie odnawialnych zasobów energii i ograniczyć do minimum poziomy emisji CO₂ z istniejących źródeł. Poprzez zastosowanie siłownika elektrycznego LINAK można usprawnić działanie urządzeń energetycznych i czerpać korzyści w postaci:
- elastycznych, energooszczędnych i prostych w montażu rozwiązań,
- ekologicznych siłowników niewymagających konserwacji,
- sprawdzonych i trwałych produktów z gwarancją jakości.
Urządzenia energetyczne funkcjonujące na otwartym morzu, w promieniach palącego słońca lub w miejscach o dużym stopniu zapylenia są nieustannie poddawane ciężkim próbom. W obliczu wzrostu zapotrzebowania na energię pochodzącą z czystszych i bardziej neutralnych pod względem emisji CO₂ źródeł rozwiązania technologiczne stają się coraz bardziej wyrafinowane i odgrywają ważną rolę w każdym elemencie. Rozwiązania oparte na siłownikach LINAK pozwalają ograniczyć do minimum straty energii podczas takich czynności, jak np. otwieranie pokryw i blokowanie hamulców w turbinach wiatrowych, generowanie ruchu w systemach nadążnych i usuwanie popiołu z pieców na granulat.
Poprawa wydajności energetycznej w każdym zastosowaniu
Elektryczne siłowniki liniowe są pozbawione takich elementów jak pompy i sprężarki, co sprawia, że są z natury bardziej energooszczędne. Zużycie energii w trybie gotowości jest wyjątkowo niskie, a kompaktowa konstrukcja siłownika zapewnia rozwiązaniom większą elastyczność i możliwość adaptacji do niemal każdego zastosowania. Z tych samych względów rozwiązania LINAK są także bardzo proste w montażu.
Łatwy sposób na ochronę środowiska
Nie ulega wątpliwości, że niskie zużycie energii przyczynia się do zmniejszenia poziomów emisji CO₂. Dodatkowym atutem jak brak ryzyka wystąpienia wycieków oleju, co niekiedy ma miejsce w siłownikach innego typu. Z uwagi na brak węży, pomp i sprężarek, rozwiązania LINAK praktycznie nie wymagają konserwacji, co przekłada się na znaczne zmniejszenie ryzyka nieplanowanych przestojów.
Trwałe rozwiązania o długim okresie eksploatacji
Wszystkie siłowniki LINAK są poddawane rygorystycznym testom, zanim trafią na rynek. W centrum badawczo-rozwojowym LINAK przeprowadzane są próby odporności na udary, wstrząsy, drgania oraz na działanie wilgoci, wody i zmiany temperatury, a także na promieniowanie elektromagnetyczne w celu potwierdzenia wysokiego poziomu niezawodności i uzyskania gwarancji długoterminowej trwałości.