Skontaktuj się z Nami Tutaj
Energia

Rozwiązania do systemów nadążnych

Inteligentne siłowniki LINAK umożliwiają panelom solarnym śledzenie ruchu słońca i zapewniają sprzężenie zwrotne pozwalające uzyskać wiarygodny pomiar.

Systemy nadążne

Rozwiązania na bazie siłowników poprawiają wydajność energetyczną farm paneli solarnych

Stopniowe odchodzenie od konwencjonalnych paliw kopalnych powoduje wzrost zainteresowania wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii. W przypadku farm paneli solarnych z koncentratorami możliwość dokładnego i optymalnego pozycjonowania ma zasadnicze znaczenie dla zapewnienia precyzyjnego ustawienia paneli pod optymalnym kątem względem słońca.

Personalizowane, inteligentne rozwiązania oparte siłownikach – w systemach z jedną lub z dwiema osiami obrotu – stanowią gwarancję:

  • wytrzymałości i trwałości siłowników z certyfikatem do pracy w trudnych warunkach;
  • wykorzystania czystych i lekkich rozwiązań niewymagających kłopotliwej konserwacji; 
  • dostępności inteligentnych technologii umożliwiających pełną integrację z innymi układami sterowania.

Z punktu widzenia producentów paneli solarnych jednymi z najważniejszych kryteriów przydatności są rentowność i niezawodność. Duże farmy solarne wymagają dużych inwestycji. Zatem to czynniki takie jak zwrot z inwestycji (ROI), wzrost wydajności i skrócenie czasu przestojów będą odgrywać istotną rolę dla klientów i instytucji finansowych. W nowoczesnych farmach paneli solarnych odpowiedzią na wszystkie te potrzeby są inteligentne siłowniki. Rozwiązania na bazie siłowników z powodzeniem obsługują kilka systemów – Photovoltaic (PV), Concentrated Photovoltaic (CPV) oraz Concentrated Solar Power (CSP).

Rozwiązania na bazie siłowników do pracy w ciężkich warunkach
Siłowniki LINAK do zastosowań w farmach solarnych są wnikliwie testowane, aby uzyskać pewność ich niezawodności w nawet najtrudniejszych warunkach. Przy doborze materiałów i projektowaniu bierze się pod uwagę obfite opady, silne wiatry, wysokie lub niskie temperatury oraz duże obciążenia.

Proste w montażu i niemal bezobsługowe rozwiązanie
Rozwiązania na bazie siłowników elektrycznych są pozbawione takich elementów jak węże, pompy i sprężarki. Nie stwarzają zatem ryzyka wycieku oleju. Dzięki temu są one czyste i prostsze w montażu. Po zamontowaniu siłowniki LINAK zajmują mniej miejsca niż inne rozwiązania i nie wymagają prawie żadnej konserwacji w trakcie całego okresu eksploatacji.

Stała kontrola wydajności i wsparcie techniczne
Rozwiązania z zastosowaniem siłowników LINAK oferują możliwość personalizacji i są kompatybilne z innymi układami sterowania. Pozwala to na wysyłanie informacji zwrotnej i alarmów personelowi obsługi technicznej farmy solarnej. Dostęp do szczegółowych danych zapewnia także personelowi możliwość przeprowadzenia precyzyjnej regulacji urządzeń, a w konsekwencji jeszcze większy wzrost wydajności produkcji.

Czytaj więcej
Siłownik liniowy LA37

Pliki

Więcej o systemach nadążnych

Katalog produktów LINAK stworzonych na potrzeby najróżniejszych zastosowań w farmach solarnych.

Przegląd produktów TECHLINE

Odkryj szeroki wybór wytrzymałych produktów o dużej mocy z segmentu TECHLINE. Produkty te zapewniają najwyższą trwałość i niezawodność na potrzeby eksploatacji w trudnych warunkach.

Broszura poświęcona testom w LINAK

Każdy podzespół siłownika poddawany jest serii testów przeprowadzanych w centrum badawczym LINAK. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w folderze.

Rozwiązania dla sektora produkcji energii

Siłowniki LINAK przyczyniają się do poprawy wydajności energetycznej, znajdując zastosowanie w klapach i pokrywach turbin wiatrowych, automatyzacji pieców na granulat oraz pozycjonowaniu systemów nadążnych.

Czytaj więcej

Filmy poświęcone rozwiązaniom do systemów nadążnych

Dowiedz się więcej o technologii siłowników elektrycznych do zastosowań w systemach nadążnych. Obejrzyj nasze filmy i zaczerpnij inspiracji.

Niezniszczalne play-icon

Niezniszczalne

Zintegrowany sterownik i magistrala komunikacyjna oferują możliwość monitorowania pracy siłowników od momentu ich podłączenia play-icon

Zintegrowany sterownik i magistrala komunikacyjna oferują możliwość monitorowania pracy siłowników od momentu ich podłączenia

Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.

Kontakt