Skontaktuj się z Nami Tutaj
Energia

Rozwiązania dla energetyki wiatrowej

Inteligentne siłowniki LINAK odpowiadają za automatyzację otwierania drzwi, włazów i systemów smarowania w turbinach wiatrowych oraz zapewniają bezpieczeństwo hamulców, blokad i układów wentylacji.

Energetyka wiatrowa

Rozwiązania na bazie siłowników zwiększają bezpieczeństwo turbin wiatrowych

Równocześnie wraz ze wzrostem zapotrzebowania na energię wiatrową i rozbudową farm wiatrowych do rozmiarów potężnych elektrowni kwestie bezpieczeństwa personelu i trwałości materiałów nabierają coraz większego znaczenia. Jest to szczególnie istotne w przypadku elektrowni morskich, gdzie wymagane jest stosowanie materiałów odpornych na działanie soli, wody i ogromnych obciążeń – przy jednoczesnym zapewnieniu personelowi bezpiecznego środowiska pracy. Personalizowane, inteligentne rozwiązania oparte na siłownikach stanowią gwarancję:

  • wytrzymałości i trwałości siłowników przeznaczonych do pracy w trudnych warunkach;
  • czystych i bezobsługowych rozwiązań odznaczających się niewielkim ciężarem i kompaktowymi rozmiarami;
  • dostępności inteligentnych technologii umożliwiających pełną integrację z innymi układami sterowania.

Dla producentów turbin wiatrowych bezpieczeństwo musi stanowić bezwzględny priorytet. Duże elektrownie wiatrowe wymagają jednak dużych inwestycji. Zatem to czynniki takie jak zwrot z inwestycji (ROI) i skrócenie czasu przestojów będą odgrywać istotną rolę dla klientów i instytucji finansowych. Inteligentne siłowniki stosowane w nowoczesnych turbinach wiatrowych pozwalają zaspokoić wszystkie trzy potrzeby. Odpowiadają one za automatyzację pracy drzwi, włazów i systemów smarowania oraz zapewniają bezpieczeństwo blokad, hamulców i układów wentylacji.

Rozwiązania na bazie siłowników do pracy w ciężkich warunkach
Siłowniki LINAK do zastosowań w elektrowniach wiatrowych są wnikliwie testowane, aby uzyskać pewność ich niezawodności w nawet najtrudniejszych warunkach. Przy doborze materiałów i projektowaniu bierze się pod uwagę działanie czynników zewnętrznych, takich jak sól, woda, wysokie lub niskie temperatury oraz obciążenia.

Proste w montażu i niemal bezobsługowe rozwiązanie
Rozwiązania na bazie siłowników elektrycznych są pozbawione takich elementów jak węże, pompy i sprężarki. Nie stwarzają zatem ryzyka wycieku oleju. Dzięki temu są one czyste i proste w montażu. Po zamontowaniu siłowniki LINAK zajmują mniej miejsca niż inne rozwiązania i nie wymagają prawie żadnej konserwacji w trakcie całego okresu eksploatacji.

Stała kontrola wydajności i wsparcie techniczne
Rozwiązania z zastosowaniem siłowników LINAK oferują możliwość personalizacji i są kompatybilne z innymi układami sterowania. Pozwala to na wysyłanie informacji zwrotnej i alarmów personelowi obsługi technicznej turbiny. Możliwość obsługi zdalnej oznacza jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa.

Czytaj więcej
Siłownik liniowy LA36
Niezniszczalne play-icon

Niezniszczalne

Zintegrowany sterownik i magistrala komunikacyjna oferują możliwość monitorowania pracy siłowników od momentu ich podłączenia play-icon

Zintegrowany sterownik i magistrala komunikacyjna oferują możliwość monitorowania pracy siłowników od momentu ich podłączenia

Pliki

Więcej o turbinach wiatrowych

Ogromne możliwości w zakresie regulacji w obrębie turbin wiatrowych – LINAK od ponad 15 lat dostarcza wysokiej jakości rozwiązania wykorzystujące siłowniki na potrzeby producentów z branży elektrowni wiatrowych.

Przegląd produktów TECHLINE

Odkryj szeroki wybór wytrzymałych produktów o dużej mocy z segmentu TECHLINE. Produkty te zapewniają najwyższą trwałość i niezawodność na potrzeby eksploatacji w trudnych warunkach.

Broszura poświęcona testom w LINAK

Każdy podzespół siłownika poddawany jest serii testów przeprowadzanych w centrum badawczym LINAK. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w folderze.

Rozwiązania dla sektora produkcji energii

Siłowniki LINAK przyczyniają się do poprawy wydajności energetycznej, znajdując zastosowanie w klapach i pokrywach turbin wiatrowych, automatyzacji pieców na granulat oraz pozycjonowaniu systemów nadążnych.

Czytaj więcej

Filmy poświęcone energetyce wiatrowej

Dowiedz się więcej o technologii siłowników elektrycznych do zastosowań w elektrowniach wiatrowych. Obejrzyj nasze filmy i zaczerpnij inspiracji.

Niezniszczalne play-icon

Niezniszczalne

Zintegrowany sterownik i magistrala komunikacyjna oferują możliwość monitorowania pracy siłowników od momentu ich podłączenia play-icon

Zintegrowany sterownik i magistrala komunikacyjna oferują możliwość monitorowania pracy siłowników od momentu ich podłączenia

Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.

Kontakt