Wiadomości 24 września 2019

Badanie siłowników przemysłowych pod kątem przedostawania się soli i substancji chemicznych do wnętrza urządzenia

W Centrum testowym LINAK® testowane są liniowe siłowniki elektryczne do zastosowań przemysłowych — często aż do granic możliwości. Sól i chemikalia to jedne z najbardziej szkodliwych związków chemicznych, na jakie narażony jest siłownik. Zobacz, jak testujemy poziom ochrony przed tymi substancjami, i dowiedz się, dlaczego ma to znaczenie.

LINAK ma jedne z najbardziej zaawansowanych centrów testowych siłowników elektrycznych na świecie. Każdy siłownik przed opuszczeniem fabryki musi przejść szeroko zakrojone testy. Co najmniej takie, jak w przypadku zastosowań przemysłowych i rolniczych.


Narażenie na działanie soli i substancji chemicznych
W przypadku siłowników działających w maszynach rolniczych, takich jak siewniki i opryskiwacze, jest prawie nieuniknione, że będą one narażone na działanie różnych związków chemicznych. Natomiast dla siłowników pracujących na pokładzie jachtów morskich ekspozycja na sól jest pewna jak podatki. LINAK produkuje rozwiązania dla obu tych zastosowań. Aby zapewnić ich bezproblemowe i niezawodne działanie, siłowniki są dokładnie testowane.

Siłowniki przemysłowe LINAK spędziły 500 godzin w komorze solnej w temperaturze 40°C i wilgotności względnej (RH) na poziomie 93%. Były one wielokrotnie szczotkowane różnymi środkami chemicznymi, za każdym razem z pozostawieniem mieszanki na siłowniku na co najmniej 100 godzin.

Dlatego właśnie możesz polegać na siłowniku LINAK!


Dlaczego testy pod kątem odporności na korozję są ważne
Jeśli chodzi o korozję spowodowaną przez sól lub silne chemikalia, awaria sprzętu jest nie tylko kosztowna. W najgorszym przypadku, jeśli siłownik przestanie działać prawidłowo, może to być niebezpieczne dla osoby obsługującej daną maszynę.

Badanie siłowników przemysłowych pod kątem przedostawania się soli i substancji chemicznych do wnętrza urządzenia — siewnik

Radzenie sobie ze składnikami powodującymi korozję — rolnictwo
Dla rolników stosujących nawozy niezawodność jest priorytetem. Siłowniki na przykład na siewnikach lub opryskiwaczach są często narażone na działanie niektórych bardzo agresywnych substancji. Ich obudowy i uszczelnienia muszą być w stanie wytrzymać działanie tych substancji, pozwalając siłownikowi pracować bez przeszkód przez wiele lat.

 

Aby zapewnić niezbędną ochronę przed przedostawaniem się zanieczyszczeń, nasze siłowniki przemysłowe są testowane z chemikaliami, takimi jak olej napędowy, olej hydrauliczny, glikol etylenowy, azot mocznikowy i nawóz NPK. Po tych próbach siłowniki muszą przejść pełny test wydajności.

Zużycie spowodowane działaniem soli morskiej
Siłowniki elektryczne są stosowane w celu zwiększenia komfortu na jachtach na całym świecie. Jednak, jak wie każdy doświadczony żeglarz, nic nie niszczy jachtu i jego osprzętu tak, jak połączenie soli i słońca. Zmiany temperatury i wilgotności również nie pomagają.

Szeroko zakrojone testy na obecność skoncentrowanych oparów soli pomagają zagwarantować, że siłowniki zachowują pełną sprawność przez cały okres eksploatacji, pracując w jednym z najsurowszych i najbardziej wymagających środowisk na Ziemi.

Badanie siłowników przemysłowych pod kątem przedostawania się soli i substancji chemicznych do wnętrza urządzenia — jacht
 

Logo LINAK Actuator Academy
Odwiedź akademię Actuator Academy™, aby obejrzeć więcej filmów o siłownikach elektrycznych.
 

Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.