Stoły biurka

Stoły i biurka

 
 

Większość z nas ceni sobie możliwość biesiadowania ze wszystkimi gośćmi przy wspólnym stole. Dla wygody każdemu z nich staramy się zapewnić wystarczającą ilość miejsca. Niemniej w małych mieszkaniach często rezygnujemy z dużego stołu jadalnego na rzecz innych mebli. A co, jeśli istniałoby inne rozwiązanie?

 

Fiesta od Sedit

Stół Fiesta© Sedit Srl. Wszelkie prawa zastrzeżone.
 

Konsola przyścienna nie kojarzy się bezpośrednio ze stołem obiadowym na 12 osób. Chyba że jest to stół Fiesta, który został zaprojektowany przez włoskiego producenta mebli, firmę Sedit. Na pierwszy rzut oka stół Fiesta wygląda jak typowa konsola – stoi przy ścianie i odznacza się smukłym i eleganckim wyglądem. Ale Fiesta skrywa tajemnicę. Posiada trzy (lub cztery) dodatkowe blaty, które po rozłożeniu zmieniają konsolę w pełnowymiarowy stół dla 6-12 osób. Jest to idealne rozwiązanie do małych mieszkań, a nawet mikroapartamentów.

W wersji z jednym lub dwoma blatami może też pełnić funkcję biurka. A co, gdyby wprowadzić do konstrukcji stołu elektryczne kolumny podnoszące? Wtedy w domu można by mieć biurko z regulacją wysokości LUB stół konferencyjny, przy którym cały zespół mógłby pracować nad wspólnym projektem.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie internetowej producenta w języku angielskim.

 

Vengio od Resource Furniture

Stół z lustrem Vengio© Resource Furniture. Wszelkie prawa zastrzeżone.
 

Kolejnym przykładem jest stół Vengio zaprojektowany przez amerykańską firmę Resource Furniture. Vengio pozwala zaoszczędzić cenne miejsce jak żaden inny mebel. Jego wielofunkcyjność polega na tym, że w stanie złożonym pełni funkcję ściennego lustra, które za jednym pociągnięciem można przekształcić w stół jadalny lub biurowy. Sprawdzi się idealnie w małych mieszkaniach, w których ograniczona ilość miejsca utrudnia przyjmowanie wielu gości. Vengio może również pełnić funkcję biurka.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie internetowej producenta w języku angielskim.

 

#236 od Skovby

Stół Skovby #236© Skovby Møbelfabrik A/S. Wszelkie prawa zastrzeżone.
 

Skovby, duńska firma produkująca meble, zaprojektowała wielofunkcyjny mebel z zastosowaniem rozwiązania na bazie siłowników LINAK. Stolik kawowy Skovby # 236 ma pod blatem ukryty przełącznik. Za jednym naciśnięciem przycisku blat podnosi się i zmienia w stół jadalny z miejscem dla 6 osób. Stół jest wyposażony w napęd akumulatorowy bez kabli, dzięki czemu stół można dowolnie przestawiać w obrębie pomieszczenia.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie internetowej producenta w języku angielskim/duńskim.

 

Opcja z napędem elektrycznym

Bez wątpienia istnieje szereg innychmebli wielofunkcyjnych, w przypadku których wprowadzenie elektrycznego systemu regulacji położenia byłoby korzystne. Najbardziej oczywistą korzyścią jest poprawa ergonomii. Dodatkowo rozwiązania na bazie siłowników LINAK® są oparte na podzespołach niezawierających PCW i odznaczają się wyjątkowo niskim, bo zaledwie 0,1 W, poborem energii w trybie czuwania. Pracują bardzo cicho, bez jakiegokolwiek ryzyka wystąpienia irytujących i niepożądanych dźwięków. Zastosowanie rozwiązania LINAK stanowi gwarancję wyższego poziomu ergonomii, umożliwia zintegrowanie kilku funkcji w jednym elemencie i pozwala uzyskać praktyczne korzyści na etapie projektowania mebli bez uszczerbku dla ogólnej estetyki wykonania.

Subskrybuj wiadomości firmy LINAK

Otrzymuj aktualne informacje o tym, w jaki sposób technologia siłowników podąża za współczesnymi megatrendami i stawia czoła wyzwaniom przyszłości.