Fotele rozkładane i wypoczynkowe

Fotele rozkładane i wypoczynkowe

 
 

Fotel bywa postrzegany jako jednoosobowy mebel do siedzenia. Niemniej kojarzy się on z przytulnością i odpoczynkiem przy dobrej książce i filiżance herbaty. Niezależnie od punktu widzenia i osobistych preferencji, mieszkańcy mikroapartamentów często rezygnują z kupna fotela. Nie mają po prostu na niego miejsca!

A gdyby można mieć wygodny fotel rozkładany, który pełni więcej funkcji? Czy posiadanie takiego fotela byłoby warte rozważenia? Zachęcamy do zapoznania się z ciekawymi projektami foteli i ich możliwościami.

 

Savion od Cortesi Home

Fotel Savion z funkcją kanapy© Cortesi Home. Wszelkie prawa zastrzeżone.
 

Fotel rozkładany Savion został zaprojektowany w pracowni Cortesi Home w stanie Illinios w USA. Jest świetnym przykładem na to, że meble mogą pełnić więcej niż jedną funkcję. Ten wygodny fotel można w prosty sposób zmienić w kanapę, a kanapę dodatkowo w łóżko. Rozwiązuje to problem dodatkowego miejsca do spania potrzebnego do przenocowania niezapowiedzialnch gości.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie internetowej producenta w języku angielskim.

 

Fotel Openbook od TILT

Fotel Openbook© Studio TILT, Wszelkie prawa zastrzeżone.
 

Kolejnym ciekawym meblem jest fotel Openbook. Został zaprojektowany i wykonany przez londyńskie biuro projektów TILT. Służy zarówno jako wygodne miejsce do siedzenia, jak i regał na książki. Ustawiony w pokoju dziennym, pozwala wyeksponować ulubione książki w widocznym i zarazem łatwo dostępnym miejscu. Ten pomysłowy mebel łączy w sobie wszystko, co potrzebne, aby miło spędzić czas pod przytulnym kocem z książką i kubkiem rozgrzewającej herbaty.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie internetowej producenta w języku angielskim.

 

'fLOP' projektu Eleny Sidorovej

Fotel Flop z funkcją łóżka© Elena Sidorova. Wszelkie prawa zastrzeżone.
 

Rosyjska projektantka Elena Sidorova znalazła sposób na zintegrowanie salonu z sypialnią, a co najmniej na dodatkowe miejsce do spania. Flop to elegancki fotel, który bardzo szybko można zmienić w wygodne łóżko. Fotel jest dodatkowo wyposażony w schowek do przechowywania pościeli, kołdry i poduszki. Wystarczy minuta, aby w miejscu wygodnego fotela stanęło pościelone łóżko.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć np. na stronie internetowej Archello.

 

Opcja z napędem elektrycznym

Połączenie wielofunkcyjności z praktycznym komfortem i optymalną ergonomią przy równoczesnym zachowaniu wysokich walorów estetycznych jest jak najbardziej możliwe.

Każdy z zaprezentowanych tutaj foteli może zostać wyposażony w napęd elektryczny, który ułatwi użytkownikowi zmianę jednej funkcji mebla w inną. Wystarczy nacisnąć przycisk, a zintegrowane ciche siłowniki wykonają całą pracę. Przy pomocy spersonalizowanego pilota do obsługi napędu, który wykorzystuje zalety nowoczesnej technologii bezprzewodowej Bluetooth ®, czynność ta będzie czystą przyjemnością.

Subskrybuj wiadomości firmy LINAK

Otrzymuj aktualne informacje o tym, w jaki sposób technologia siłowników podąża za współczesnymi megatrendami i stawia czoła wyzwaniom przyszłości.