Skontaktuj się z Nami Tutaj
Sofy leżanki

Sofy i leżanki

 
 

Jednym z centralnych punktów w domu jest sofa. Siadamy na niej z przyjaciółmi i rodziną, aby pooglądać film lub porozmawiać przy kawie. Właśnie dlatego sofa jest często uważana za absolutnie niezbędny mebel w każdym domu – nawet najmniejszym. W przypadku mikroapartamentów wielofunkcjonalność poszerza spektrum możliwości dostępnych dla domowników. Zachęcamy do zapoznania się z wybranymi przykładami, które dobrze to ilustrują.

 

Twinny od Proteas

Twinny: sofa i łóżko piętrowe w jednym© PROTEAS – PAPAIOANNOU BROS SA. Wszelkie prawa zastrzeżone.
 

Mówiąc o sofach wielofunkcyjnych, nie sposób pominąć sofy Twinny. Autorami projektu są projektanci z greckiej pracowni Proteas, którzy wyznają dość niekonwencjonalne podejście do mebli sypialnianych. W kilka sekund sofę można zmienić w dwuosobowe łóżko piętrowe. Bardzo pomysłowe!

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie internetowej w języku angielskim.

 

Slot od Matthew Pauka

Sofa Slot© Matthew Pauk. Wszelkie prawa zastrzeżone.
 

Sofę Slot stworzył Matthew Pauk, słynny amerykański projektant butów sportowych, który wiele uwagi przykłada do formy, wyglądu i komfortu użytkowania. Projektując sofę, zawarł w niej wszystko to, co dla użytkowników jest najważniejsze. 3-osobowa sofa składa się z kanapy, stolika kawowego i dwóch dodatkowych wysuwanych siedzisk. Sofa Slot nadaje się idealnie zarówno do wypoczynku, oglądania telewizji i spotkań towarzyskich, jak i imprez połączonych z degustacją wina.

 

Sosia od Emanuele Maginiego

Rozkładana sofa Sosia© Emanuele Magini. Wszelkie prawa zastrzeżone.
 

Włoski projektant Emanuele Magini zaprojektował 2-osobową sofę owiniętą jednym kawałkiem materiału, którego końce są połączone zamkiem błyskawicznym. Po rozpięciu zamka Sosia zmienia się w dwa fotele, łóżko, a nawet w małą przebieralnię. Jest to najlepszy przykład kreatywności i możliwości zastosowania dynamiki w projektowaniu mebli, których efektem są nieprzeciętne elementy wyposażenia przydatne w rozmaitych sytuacjach codziennego życia, a nie zajmujące niepotrzebnie cennego miejsca na małym metrażu.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie internetowej w języku włoskim/angielskim.

 

Opcja z napędem elektrycznym

Wyobraźmy sobie te (bądź inne) pomysłowe projekty mebli wielofunkcyjnych z napędem na bazie siłowników elektrycznych. Dla użytkowników oznaczałby to prostszą i szybszą zmianę funkcji mebla z jednej w drugą – wystarczyłoby nacisnąć przycisk.

Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.

Kontakt