Łóżka wypoczynkowe

Łóżka wypoczynkowe

 
 

Dla większości osób łóżko to mebel , który zapewnia im najwięcej godzin nieprzerwanego odpoczynku każdego dnia. Prawdopodobnie dlatego jest ono jednym z najważniejszych elementów wyposażenia każdego domu bez względu na jego wielkość i zarazem częstym obiektem prac architektów i projektantów, którzy urządzając wnętrze stawiają na trend wielofunkcyjności mebli. Łóżko, które pełni równocześnie funkcję sofy wypoczynkowej, nie jest niczym nowym. To jednak dopiero początek możliwości.

 

Biurko-tapczan od Manaya

Biurko-tapczan Manaya © Manaya. Wszelkie prawa zastrzeżone.
 

Duński producent Manaya zaprojektował mebel, który stanowi połączenie eleganckiego łóżka z oryginalnym biurkiem. O ile w Danii półkotapczany są powszechnie znane, to biurko-tapczan nadaje tej koncepcji nowy wymiar. Z powodzeniem może służyć jako dodatkowe łóżko dla niespodziewanych gości. Blat biurka ma szerokość 2 metrów i po zmianie biurka w łóżko pozostaje w pozycji poziomej. Oznacza to, że mimo zmiany funkcji mebla, wszystkie przedmioty ustawione na blacie mogą pozostać na swoim miejscu. Rozwiązanie firmy Manaya sprawdzi się idealnie zarówno w domowym gabinecie, pokoju dla gości czy akademiku, jak i w każdym innym miejscu o ograniczonej ilości wolnej przestrzeni.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie internetowej producenta w języku duńskim.

 

Łóżko z garderobą od Dielle Modus

Łóżko z garderobą Dielle Modus© Dielle Modus. Wszelkie prawa zastrzeżone.
 

Kolejną propozycją jest projekt włoskiej firmy Dielle Modus, która specjalizuje się w projektowaniu pomieszczeń sypialnianych. „Container” stanowi połączenie tradycyjnego łóżka dwuosobowego z otwartą garderobą o powierzchni 4 m2. Aby uzyskać dostęp do garderoby, wystarczy podnieść stelaż z materacem, który spoczywa na dyskretnie schowanych podnośnikach gazowych. Rama łóżka może służyć np. jako półka na książki.

W schodach prowadzących do łóżka zostały zamontowane eleganckie półki, które tworzą dodatkowe miejsce do przechowywania. „Container”, czyli łóżko z garderobą, jest kwintesencją wielofunkcyjności. Pozwala maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń i wpisuje się w potrzeby osób mieszkających w małych mieszkaniach.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie internetowej producenta w języku włoskim.

 

Łóżko w szafie od Asante

Łóżko w szafie Asante © Asante. Wszelkie prawa zastrzeżone
 

Łóżko w szafie jest przykładem klasycznego połączenia łóżka i szafy. Ten mebel jest dziełem szwedzkich projektantów z biura Asante, którzy jako napęd elementów ruchomych zastosowali siłowniki LINAK®. W skład konstrukcji z funkcją regulacji wysokości wchodzą tradycyjne łóżko z szafkami nocnymi, szafa oraz półki, na których można nawet ustawić telewizor. Jako że wystarczy jedno naciśnięcie przycisku, aby zmienić pokój dzienny w sypialnię, jest to idealne rozwiązanie do mikroapartamentów i wnętrz o stosunkowo małym metrażu. Gdy łóżko jest podniesione, pozostaje schowane w zabudowie ściennej i jest niemal niewidoczne.

Opcja z napędem elektrycznym

Na wzór łóżka Asante, do konstrukcji każdego z tych mebli z powodzeniem można by wprowadzić napędy LINAK. W większości przypadków ułatwiłoby to wręcz użytkownikowi zmianę jednej funkcji mebla w drugą.

Subskrybuj wiadomości firmy LINAK

Otrzymuj aktualne informacje o tym, w jaki sposób technologia siłowników podąża za współczesnymi megatrendami i stawia czoła wyzwaniom przyszłości.