Trendy Mikroapartamenty - Hong Kong

Sim-plex – 30m², Hong Kong

 
 

Kolejnym miejscem, w którym małe mieszkania stają się coraz bardziej potrzebne, jest Hongkong. Ambitne plany rozwoju wyspy zakładają budowę kolejnych lokali mieszkalnych w przystępnych cenach. Zgodnie z planem, do roku 2027 zostanie zbudowanych 280 tysięcy nowych mieszkań socjalnych i co najmniej 180 tysięcy domów prywatnych.

Hongkong słynie z jednych z najwyższych cen nieruchomości na świecie i zarazem jednych z najmniejszych mieszkań. Idąc tym tropem i zarazem wychodząc naprzeciw nowoczesnym trendom, kilku nowatorskich projektantów podjęło się zaprojektowania małych apartamentów z różnymi pomieszczeniami i wielofunkcyjnym wyposażeniem.

Dobry przykładem jest apartament o powierzchni 30 m², który pełni funkcję zarówno galerii sztuki, jak i mieszkania dla kochającego sztukę właściciela. W apartamencie mieszczą się łóżka dla 4 osób, z czego dwa w osobnej sypialni, a także salon z jadalnią, kuchnia i łazienka. Jakby tego było mało, na tak małej przestrzeni przewidziano również miejsce na pianino.

Wprowadzenie kilku rozwiązań na bazie siłowników mogłoby jeszcze bardziej podnieść funkcjonalność apartamentu. Podłokietniki sofy z możliwością regulacji wysokości mogłyby wówczas służyć jako dodatkowy element oddzielający miejsce do pracy na podeście. Zamontowanie kolumny podnoszącej pod podestem w sypialni pozwoliłoby wykorzystać podest jako stół, szafkę nocną lub biurko do pracy stojącej. Możliwość schowania telewizora w zabudowie regałowej, gdy nie jest używany, pozwoliłaby uzyskać więcej wolnej przestrzeni wokół eksponowanych dzieł sztuki.

Dowiedz się więcej o apartamencie na Sim-plex-design.com.

Trendy Mikroapartamenty - Hong Kong

© 2018 LifeEdited. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Pliki

Przegląd produktów HOMELINE

Sprawdź różnorodność systemów TWINDRIVE, które charakteryzuje cicha praca oraz małe wymiary zabudowy i które znajdują zastosowanie zarówno w łóżkach ze stelażem listwowym, jak i w łóżkach materacem sprężynowym.

Masz pytanie dotyczące technologii siłowników elektrycznych?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.

Subskrybuj wiadomości firmy LINAK

Otrzymuj aktualne informacje o tym, w jaki sposób technologia siłowników podąża za współczesnymi megatrendami i stawia czoła wyzwaniom przyszłości.