Skontaktuj się z Nami Tutaj
System

Systemy kolumn z obudową silnika

W projektach wymagających zastosowania kolumn podnoszących, które można w wyjątkowo prosty sposób zintegrować z różnymi konstrukcjami biurek, idealnie sprawdzi się system kolumn LINAK® z obudową silnika.

Systemy kolumn z obudową silnika

Liczne zalety rozwiązań do biurek
Każdy system LINAK® w swojej istocie składa się z połączonych ze sobą nawzajem: jednej lub kilku kolumn podnoszących, skrzynki kontrolnej sterującej ich pracą oraz panelu obsługowego.

Wybór konkretnego rozwiązania jest kwestią indywidualną - od stóp przez ramy górne po rozmaite opcje personalizacji. Decydując się na system LINAK i łącząc go z akcesoriami z oferty LINAK zawsze masz pewność, że wszystkie elementy będą do siebie doskonale dopasowane. To właśnie określamy mianem technologii Plug & Play™.

Kolumny z obudową silnika
Wszystkie produkty z szerokiej oferty kolumn LINAK® z obudową silnika pasują do tej samej konstrukcji ramy i zostały zaprojektowane w sposób umożliwiający bardzo prosty montaż w konstrukcji mebla.

Nasze kolumny z obudową silnika słyną z wysokiej jakości, stabilności i elastyczności. Niezależnie do preferencji i potrzeb co do przekroju nóg (prostokątny, kwadratowy czy okrągły – z opcją minimalistycznego wykończenia), koloru obudowy (czarny, szary, biały lub inny na zamówienie), konfiguracji (standardowa lub odwrócona), wysokości kolumny (dwu- lub trzyczęściowa), docelowego obciążenia (standardowe lub duże), integracji rozwiązań zapobiegających uszkodzeniom lub optymalizacji wybranych elementów wyposażenia (np. biurka typu bench) - mamy to w LINAK!

DL6, DL19 i DL11
 

Skrzynka kontrolna lub zintegrowany sterownik
Standardowe systemy kolumn z obudową silnika wymagają skrzynki kontrolnej, która będzie sterować ich pracą i równocześnie umożliwi pewne modyfikacje systemu. Mózgiem standardowego systemu na bazie kolumn z obudową silnika jest skrzynka kontrolna CBD6S . Do jednej skrzynki kontrolnej, w zależności od wariantu, można podłączyć do czterech kolumn podnoszących. Aby wprowadzić więcej kolumn, wystarczy doposażyć system o kolejną skrzynkę kontrolną. Skrzynki kontrolne LINAK są rozwiązaniami, które nie wymagają instalacji – ich montaż odbywa się na zasadzie Plug & Play . Ponadto są lekkie, zgrabne i eleganckie oraz wyjątkowo proste w montażu.

CBD6S
 

Proste systemy biurkowe z 2 kolumnami mogą być wyposażone w kolumny z obudową silnika ze zintegrowanym sterownikiem (IC). W tym systemie skrzynka kontrolna jest zabudowana w kolumnie, a zasilanie zapewnia zewnętrzny zasilacz impulsowy (SMPS, Switch Mode Power Supply).

Panel biurkowy
Wszystkie panele biurkowe LINAK®  są z założenia proste w obsłudze i integracji. Zarówno te podstawowe, jak i zaawansowane, z elementami cyfrowymi, takimi jak wbudowane wyświetlacze, pamięć ustawień i łączność w technologii Bluetooth®. Wystarczy wybrać odpowiedni panel, podpiąć go do systemu i rozwiązanie jest gotowe do pracy.

DPG1C, DPG1K, DPF i DPA
 

Elementy uzupełniające do systemu biurkowego
Gdy wybór systemu został dokonany, można przystąpić do zintegrowania go z konstrukcją biurka. Można dodać ramę górną w technologii Kick & Click, która jest dostępna w kilku wariantach zależnie od szerokości biurka i zoptymalizowana pod kątem montażu kolumn z obudową silnika do blatu biurka.

Innym przydatnym rozwiązaniem jest zestaw stóp DL Feet. Stopy odznaczają się neutralnym wyglądem i są dostępne w kilku wariantach. Wystarczy zaledwie kilka śrub, aby powstał elegancki i stabilny system.

Warto pomyśleć o doposażeniu systemu w np. rozwiązanie antykolizyjne o nazwie Desk Sensor 1  , które zabezpiecza system przed uszkodzeniem w przypadku kolizji ruchomego blatu biurka z innymi przedmiotami. Biurka przenośne można dodatkowo wyposażyć w akumulator BA001 .

Najszersza na rynku oferta produktów i opcji personalizacji
Oferta kolumn o różnych profilach i rozmaitych rozwiązań systemowych jest prawdopodobnie najszerszą na rynku ofertą produktów dla biurek i stanowisk roboczych. Bez względu na rodzaj produktu lub systemu, wszystkie elementy doskonale do siebie pasują, sprawiając, że rozwiązania LINAK® są najbardziej intuicyjne i oferują najwięcej możliwości dostosowania ich do indywidualnych potrzeb.

Aby dowiedzieć się więcej na ten temat rozwiązań systemowych do biurek i stanowisk roboczych, zapraszamy do kontaktu z lokalnym oddziałem firmy LINAK.

Znak słowny i logotypy Bluetooth® są zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy Bluetooth SIG Inc., a każde użycie tych znaków i logotypów przez firmę LINAK® jest objęte licencją.

Kick & Click play-icon

Kick & Click – innowacyjny sposób montażu biurka

Desk Frame 1: Jak przeprowadzić montaż biurka play-icon

Desk Frame 1: Jak przeprowadzić montaż biurka

Przedstawiamy rozwiązanie Desk Frame 1 play-icon

Przedstawiamy rozwiązanie Desk Frame 1

Seria kompaktowych skrzynek kontrolnych LINAK DESKLINE wyznacza nowe standardy play-icon

Seria kompaktowych skrzynek kontrolnych LINAK DESKLINE wyznacza nowe standardy

Pliki

Przegląd produktów DESKLINE

System regulacji wysokości z wykorzystaniem siłownika elektrycznego to najlepszy sposób na uzyskanie przewagi konkurencyjnej oraz korzyści biznesowych dla każdego producenta biurek, stołów lub blatów roboczych.

Broszura poświęcona rozwiązaniu Desk Frame 1

Poznaj rozwiązanie LINAK Desk Frame 1 obejmujące wszystkie elementy potrzebne do zbudowania kompletnej ramy biurka z elektryczną regulacją wysokości do pracy stojąco-siedzącej. Rozwiązanie składa się z trzech zestawów: ramy górnej w technologii Kick & Click™, zestawu DL SetPack (zawierającego dwie kolumny podnoszące, skrzynkę kontrolną, panel biurkowy i kable) oraz zestawu DL Feet.

Jakość segmentu DESKLINE

Najwyższą jakość swoich produktów zawdzięczamy wysokiej jakości podzespołów, na wpół zautomatyzowanej produkcji, wykwalifikowanym pracownikom oraz rygorystycznym procedurom testowym.

Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.

Kontakt