Skontaktuj się z Nami Tutaj
Technologie i trendy

Systemy bench z myślą o efektywnym wykorzystaniu przestrzeni i eleganckim wzornictwie

Jednym z najszybciej zyskujących na popularności rozwiązań dla współczesnych środowisk biurowych są systemy bench. W odpowiedzi na malejącą ilość miejsca przypadającego na każdego pracownika biurka typu bench wprowadzają element elastyczności do sposobu organizacji przestrzeni biurowej.

Systemy ławowe z myślą o efektywnym wykorzystaniu przestrzeni i eleganckim wzornictwie

Wszechstronność jest czymś niezbędnym w przypadku projektowania biura, w którym próbuje się zmaksymalizować wykorzystanie przestrzeni. Ten trwający kilka dziesięcioleci trend wciąż stanowi wyzwanie dla przedsiębiorstw. Jak najlepiej wykorzystać przestrzeń biurową, która wydaje się coraz mniejsza? 

Według danych podanych przez stację CBS News w 2017 r. spodziewano się znaczącego spadku średniej powierzchni biurowej przypadającej na jednego pracownika w stosunku do 2010 r. – z 21 m2 do 14 m2.

To tutaj pojawia się miejsce dla systemów bench, które pozwalają na połączenie ze sobą co najmniej dwóch wolno stojących biurek oraz zmniejszają ilość miejsca zajmowanego przez okablowanie, pojedyncze stacje komputerowe, ścianki działowe czy też elementy poprawiające wygląd, komfort oraz czystość. 

Optymalizacja wykorzystania dostępnej przestrzeni biurowej
Łączenie ze sobą biurek w rzeczywistości zwiększa ilość miejsca dostępnego dla każdego pracownika. Na rynku dostępne są wyjątkowo atrakcyjne projekty systemów bench, które umożliwiają uwzględnienie indywidualnych preferencji, ułatwiając jednocześnie komunikację i współpracę. Stanowią one wyraz myślenia perspektywicznego oraz oferują często lepszą ochronę prywatności niż standardowe schematy organizacji otwartej przestrzeni biurowej.

Wprowadzenie dodatkowych opcji wykorzystania biurka
Umożliwiając wprowadzenie ruchu, systemy bench oferują zupełnie nowy poziom innowacyjności zorientowanej na pracownika. Tworzenie biurek typu bench do pracy siedząco-stojącej w oparciu o takie produkty, jak kolumny podnoszące LINAK® DESKLIFT™, które są opcjonalnie dostępne z uchwytem, jest teraz dużo prostsze.

Zastosowanie systemów bench przynosi poprawę nie tylko relacji z ludźmi wokół nas, ale także możliwości łączenia technologii. Korzyścią z takiego podejścia – oprócz uwolnienia przestrzeni – jest także rozszerzenie możliwości wspólnego prowadzenia kabli oraz koncentracji technologii. 

Jeżeli biurko ma być przemieszczane, kolumny podnoszące z zasilaniem akumulatorowym stanowią gwarancję pełnej swobody ustawienia, zapewniając jednocześnie stały dostęp do regulacji wysokości na potrzeby pracy siedząco-stojącej. 

Ogólnie rzecz biorąc, projektanci zyskują swobodę tworzenia bardziej otwartych i elastycznych rozwiązań w oparciu o systemy bench.

Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.

Kontakt