Skontaktuj się z Nami Tutaj
Rolnictwo

Systemy do transportu zboża

Rozwiązania z zastosowaniem siłowników LINAK pozwalają na zdalne monitorowanie pracy i obsługę klap, zaworów oraz podajników, przyczyniając się do zachowania optymalnych warunków transportu zboża.

Transport zboża

Bezpieczne rozwiązania z zastosowaniem siłowników do transportu zboża

Coraz surowsze regulacje i ograniczenia w sektorze wytwórstwa spożywczego wymuszają wprowadzanie coraz bardziej elastycznych i precyzyjnych rozwiązań do transportu produktów rolnych. Równie ważnym zagadnieniem w tym kontekście jest bezpieczeństwo personelu. Specjalistyczne rozwiązania na bazie siłowników elektrycznych to źródło wielu korzyści, w tym:

  • możliwości uzyskania kompaktowego systemu o potwierdzonej przydatności do eksploatacji w obecności pyłów;
  • uproszczenia instalacji trwałych podzespołów bez ryzyka wystąpienia nieszczelności czy awarii;
  • możliwości uzyskania inteligentnego rozwiązania zapewniającego sprzężenie zwrotne i oszczędności energii.

Najważniejszym zagadnieniem w kontekście transportu zboża jest bezpieczeństwo. Chodzi tu nie tylko o pokaźne rozmiary wykorzystywanej do tego celu maszynerii, ale także o obecność pyłów zbożowych, które wykazują właściwości łatwopalne, a nawet wybuchowe. Elektryczne siłowniki liniowe mogą znaleźć zastosowanie w dowolnym miejscu w obrębie systemu do transportu zboża: przenośnikach, klapach, zaworach przekierowujących oraz podnośnikach magazynowych.

Zadbaj o bezpieczeństwo zakładu, sięgając po siłowniki z certyfikatem
Ruchome części urządzeń i maszyn w magazynach zboża muszą wykazywać odporność na oddziaływanie pyłów zbożowych, które gromadzą się w takich miejscach w ogromnych ilościach. Siłowniki LINAK są wnikliwie testowane pod kątem zgodności z najsurowszymi standardami bezpieczeństwa transportu i przechowywania zboża.

Wybierz proste, bezobsługowe rozwiązanie
Elektryczne siłowniki liniowe są pozbawione takich elementów jak węże, pompy czy sprężarki. Oznacza to brak ryzyka wystąpienia wycieków gazu czy oleju oraz brak konieczności prowadzenia ich konserwacji. Siłowniki odznaczają się ponadto prostym montażem i energooszczędną konstrukcją, co przekłada się na redukcję kosztów. Jednocześnie charakteryzuje je najwyższa trwałość i niezawodność pracy w nawet najbardziej niesprzyjających warunkach.

Bezpieczny i przemyślany transport
W transporcie zboża kluczowym elementem jest ruch: np. otwieranie/zamykanie klap, przekierowywanie, mieszanie i przenoszenie. Inteligentne rozwiązanie siłownikowe przystosowane do prostej integracji pozwala na zdalne monitorowanie pracy i obsługę zaworów czy klap, a także na sterowanie pracą podajników, precyzyjną regulację położenia i zapobieganie przeciążeniom.

Czytaj więcej
Siłownik liniowy LA36
Rozwiązania na bazie siłowników liniowych do automatyzacji transportu zboża play-icon

Rozwiązania na bazie siłowników liniowych do automatyzacji transportu zboża

Niezniszczalne play-icon

Niezniszczalne

Pliki

Więcej o transporcie zboża

Dowiedz się więcej o zaletach zautomatyzowanych rozwiązań z zastosowaniem siłowników w systemach do transportu i przechowywania zboża.

Przegląd produktów TECHLINE

Odkryj szeroki wybór wytrzymałych produktów o dużej mocy z segmentu TECHLINE. Produkty te zapewniają najwyższą trwałość i niezawodność na potrzeby eksploatacji w trudnych warunkach.

Broszura ATEX

Dowiedz się więcej na temat certyfikatów ATEX i IECEx zezwalających na eksploatację w przestrzeniach zagrożonych wybuchem.

Broszura poświęcona testom w LINAK

Każdy podzespół siłownika poddawany jest serii testów przeprowadzanych w centrum badawczym LINAK. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w folderze.

Rozwiązania dla rolnictwa

Siłowniki elektryczne umożliwiają regulację klimatu, optymalizację zautomatyzowanego procesu podawania paszy i inteligentne sterowanie pracą układów wentylacji w budynkach inwentarskich na całym świecie.

Czytaj więcej

Filmy poświęcone transportowi zboża

Dowiedz się więcej o technologii siłowników elektrycznych do zastosowań w transporcie zboża. Obejrzyj nasze filmy i zaczerpnij inspiracji.

Niezniszczalne play-icon

Niezniszczalne

Zintegrowany sterownik i magistrala komunikacyjna oferują możliwość monitorowania pracy siłowników od momentu ich podłączenia play-icon

Zintegrowany sterownik i magistrala komunikacyjna oferują możliwość monitorowania pracy siłowników od momentu ich podłączenia

Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.

Kontakt