Skontaktuj się z Nami Tutaj
Rolnictwo

Systemy regulacji klimatu

Rozwiązania oparte na wykorzystaniu inteligentnych siłowników elektrycznych umożliwiają integrację z systemami regulacji klimatu w budynkach inwentarskich, zapewniając idealne parametry temperatury, wilgotności i dopływu świeżego powietrza z punktu widzenia dobra i zdrowia zwierząt hodowlanych.

Regulacja klimatu w budynkach inwentarskich

Inteligentne siłowniki zapewniają optymalizację pracy systemów regulacji klimatu

Ogromnie ważnym zagadnieniem dla nowoczesnej hodowli jest zapewnienie w budynkach, w których przebywają zwierzęta, dyskretnej wentylacji i efektywnej klimatyzacji. Podczas gdy konsumenci oczekują, że zwierzęta będą hodowane w warunkach zapewniających poprawę ich dobrostanu, niesprzyjająca sytuacja gospodarcza wymusza zwiększanie wydajności hodowli. Inteligentne siłowniki elektryczne przeznaczone do układów regulacji klimatu mogą pomóc hodowcom spełnić te oczekiwania poprzez:

  • dostęp do stałej informacji zwrotnej w obrębie systemu w celu zapewnienia stabilnych warunków klimatycznych w trybie 24-7;
  • możliwość zdalnej regulacji klimatu w różnych częściach budynku;
  • poprawę wydajności dzięki zastosowaniu niskoenergetycznych i bezobsługowych rozwiązań.

Warunki atmosferyczne ulegają ciągłym zmianom w ciągu roku – niekiedy nawet w ciągu jednego dnia. Z punktu widzenia optymalizacji produkcji i dobrostanu zwierząt kluczowe znaczenie ma efektywna regulacja klimatu w budynkach hodowlanych. Rozwiązania oparte na zastosowaniu siłowników elektrycznych zapewniają regulację zaworów wlotowych oraz klap wentylacyjnych i pozwalają uzyskać stały sygnał zwrotny przekazywany do układu regulacji w celu zapewnienia optymalnych warunków w boksach przeznaczonych dla zwierząt.

Stały sygnał zwrotny z myślą o optymalnej regulacji klimatu
Siłowniki LINAK umożliwiają pełną integrację z niemal każdym układem regulacji klimatu. Rozwiązania pozwalają uzyskać stały sygnał zwrotny, który umożliwia zautomatyzowaną regulację poziomu przepływu świeżego powietrza, wilgotności i temperatury oraz zapewnia odprowadzenie oparów i gazów.

Selektywna regulacja klimatu przy pomocy siłowników
Młode osobniki często funkcjonują w temperaturach, które odbiegają od poziomu przyjętego dla reszty hodowli. Siłowniki odpowiadające za podnoszenie pokryw można również wykorzystać do zasłaniania otworów wentylacji bezpośredniej. Po zintegrowaniu z układem regulacji klimatu pozwalają one uzyskać dokładną informację zwrotną z boksów oraz wprowadzić zautomatyzowaną i zdalną regulację warunków klimatycznych w boksach przeznaczonych dla młodych osobników.

Rozwiązania zapewniające oszczędność kosztów i energii
Siłowniki elektryczne są niezwykle proste w montażu i nie mają słabych punktów, takich jak węże i zawory. Są także bardzo ekologiczne ze względu na niski pobór energii, brak ryzyka wycieków oleju i bardzo cichą pracę. Siłowniki LINAK są gruntownie testowane i posiadają świadectwa dopuszczające je do pracy nawet w najbardziej niekorzystnych warunkach, a przy tym prawie nie wymagają konserwacji.

Czytaj więcej
Siłownik liniowy LA14
Siłowniki elektryczne LINAK – zautomatyzowane pokrywy do regulacji temperatury w budynkach inwentarskich play-icon

Siłowniki elektryczne LINAK – zautomatyzowane pokrywy do regulacji temperatury w budynkach inwentarskich

Rozwiązania na bazie siłowników elektrycznych – bezstopniowa regulacja układów wentylacji w w budynkach inwentarskich play-icon

Rozwiązania na bazie siłowników elektrycznych — bezstopniowa regulacja układów wentylacji w w budynkach inwentarskich

Niezniszczalne play-icon

Niezniszczalne

Pliki

Więcej o wentylacji w budynkach hodowlanych

Siłownik elektryczny LINAK nadaje się do eksploatacji w trudnych warunkach, tj. w obecności wilgoci i pyłów oraz w warunkach częstych zmian temperatury. W LINAK wiemy, jak ważne jest prawidłowe działanie układu wentylacyjnego w budynkach hodowlanych.

Przegląd produktów TECHLINE

Odkryj szeroki wybór wytrzymałych produktów o dużej mocy z segmentu TECHLINE. Produkty te zapewniają najwyższą trwałość i niezawodność na potrzeby eksploatacji w trudnych warunkach.

Broszura poświęcona testom w LINAK

Każdy podzespół siłownika poddawany jest serii testów przeprowadzanych w centrum badawczym LINAK. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w folderze.

Rozwiązania dla rolnictwa

Siłowniki elektryczne umożliwiają regulację klimatu, optymalizację zautomatyzowanego procesu podawania paszy i inteligentne sterowanie pracą układów wentylacji w budynkach inwentarskich na całym świecie.

Czytaj więcej

Filmy poświęcone regulacji klimatu w budynkach inwentarskich

Dowiedz się więcej o technologii siłowników elektrycznych do zastosowań w regulacji klimatu w budynkach inwentarskich. Obejrzyj nasze filmy i zaczerpnij inspiracji.

Niezniszczalne play-icon

Niezniszczalne

Zintegrowany sterownik i magistrala komunikacyjna oferują możliwość monitorowania pracy siłowników od momentu ich podłączenia play-icon

Zintegrowany sterownik i magistrala komunikacyjna oferują możliwość monitorowania pracy siłowników od momentu ich podłączenia

Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.

Kontakt