Skontaktuj się z Nami Tutaj
Pojazdy ogrodnicze

Kosiarki

Siłowniki LINAK zapewniają precyzyjną automatyczną regulację modułów tnących, bębnów i przegród w nowoczesnych kosiarkach, zwiększając jednocześnie ergonomię pracy operatora.

Kosiarka

Trwałe rozwiązania z zastosowaniem siłowników do kosiarek

Ogrodnicy i architekci krajobrazu używają kosiarek często przez wiele godzin. Rozwiązania konstruowane z myślą o zapewnieniu wzrostu ergonomii i komfortu powinny także umożliwiać poprawę efektywności energetycznej i eliminację czasochłonnych czynności. Rozwiązania na bazie siłowników elektrycznych wychodzą naprzeciw tym potrzebom, zapewniając zarówno producentom oryginalnego sprzętu, jak i klientom szereg korzyści, takich jak:

  • trwałe rozwiązania, gotowe do wykorzystania i niewymagające konserwacji;
  • inteligentne siłowniki przystosowane do prostej integracji z układami sterowania pojazdów;
  • niezawodne i funkcjonalne rozwiązania o niskim zużyciu energii.

Dokładność i precyzja to kluczowe kryteria, jakie powinny spełniać kosiarki do pielęgnacji pól golfowych, parków i dużych terenów zielonych. Różne gatunki trawy wymagają innego rodzaju pielęgnacji i innych parametrów roboczych noży tnących. Inteligentne rozwiązania na bazie siłowników zapewniają optymalne ustawienie noży i poprawiają ergonomię pracy operatora dzięki możliwości regulacji położenia fotela i kół kosiarki.

Trwałe, sprawdzone i przetestowane rozwiązania
Firma LINAK tworzy rozwiązania gotowe do wykorzystania w ramach danego zastosowania. Brak awaryjnych elementów, takich jak węże, pompy czy sprężarki, sprawia, że są one znacznie prostsze w montażu niż inne systemy siłownikowe i nie wymagają konserwacji. Siłowniki LINAK są poddawane testom odporności na kurz, zanieczyszczenia i działanie wody. Działają niezawodnie nawet w najcięższych warunkach.

Monitorowanie położenia noży przez operatora
Rozwiązania z zastosowaniem siłowników LINAK można łatwo zintegrować z istniejącymi układami sterowania i dopasować do każdego zastosowania. Sygnał zwrotny położenia i możliwość pracy w układzie równoległym pozwalają monitorować pracę kosiarki z fotela operatora. Oprócz tego rozwiązania zasilane prądem stałym o niskim napięciu są bezpieczniejsze w użytkowaniu i bardziej przyjazne dla środowiska naturalnego.

Wzrost wydajności dzięki ekologicznym siłownikom
Siłowniki elektryczne nie emitują dwutlenku węgla i nie dochodzi w nich do wycieku oleju. Są energooszczędne i zużywają energię tylko podczas pracy. Oznacza to wolniejsze zużycie, dłuższą żywotność oraz bardziej zrównoważoną eksploatację w porównaniu z systemami hydraulicznymi. Mniejsza liczba komponentów w rozwiązaniu elektrycznym przekłada się na lepszy stosunek wartości do ceny i jeszcze większą różnorodność zastosowań, od podnośników o udźwigu 15 000 N po rozwiązania kompaktowe i lekkie.


Czytaj więcej
Siłownik liniowy LA36
Niezniszczalne play-icon

Niezniszczalne

Jak wykorzystać napędy w technologii Plug & Play™ w zastosowaniach przemysłowych play-icon

Jak wykorzystać napędy w technologii Plug & Play™ w zastosowaniach przemysłowych

Pliki

Więcej o pojazdach ogrodniczych

Folder skierowany jest do producentów urządzeń do pielęgnacji trawników i ogrodów, w tym producentów podzespołów i akcesoriów.

Przegląd produktów TECHLINE

Odkryj szeroki wybór wytrzymałych produktów o dużej mocy z segmentu TECHLINE. Produkty te zapewniają najwyższą trwałość i niezawodność na potrzeby eksploatacji w trudnych warunkach.

Broszura poświęcona testom w LINAK

Każdy podzespół siłownika poddawany jest serii testów przeprowadzanych w centrum badawczym LINAK. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w folderze.

Pojazdy ogrodnicze

Siłowniki LINAK zapewniają precyzyjną kontrolę ruchu wszystkich podzespołów maszyn ogrodniczych, od talerzy w kosiarkach ogrodowych po elementy pojazdów użytkowych typu ciągnionego.

Czytaj więcej

Filmy poświęcone kosiarkom

Dowiedz się więcej o technologii siłowników elektrycznych do zastosowań w kosiarkach. Obejrzyj nasze filmy i zaczerpnij inspiracji.

Jak wykorzystać napędy w technologii Plug & Play™ w zastosowaniach przemysłowych play-icon

Jak wykorzystać napędy w technologii Plug & Play™ w zastosowaniach przemysłowych

Zintegrowany sterownik i magistrala komunikacyjna oferują możliwość monitorowania pracy siłowników od momentu ich podłączenia play-icon

Zintegrowany sterownik i magistrala komunikacyjna oferują możliwość monitorowania pracy siłowników od momentu ich podłączenia

Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.

Kontakt