Skontaktuj się z Nami Tutaj
Gospodarka magazynowa

Rozwiązania do wózków pojedynczego załadunku

LINAK oferuje szeroki asortyment siłowników do robotów mobilnych pojedynczego załadunku z jednostką podnoszącą.

Wózek pojedynczego załadunku

Zastosowanie siłowników w zautomatyzowanych wózkach pojedynczego załadunku

Zautomatyzowane wózki pojedynczego załadunku mogą być wyposażone w zintegrowane lub doczepiane moduły podnoszące, które umożliwiają transport wózków, regałów i palet. Zazwyczaj ładunek jest przewożony z miejsca A do miejsca B, w którym robot kompletacyjny poobiera towary i umieszcza je w odpowiednim miejscu.

Ten sam robot może także pełnić rolę mobilnego przenośnika w procesie montażu. Jednostka podnosząca służy do pobierania i układania elementów roboczych. Jednocześnie dostosowuje wysokość prowadzenia montażu dla zapewnienia lepszej ergonomii pracy. Nasze siłowniki spełniają zasadnicze wymagania konstrukcyjne:

  • Podnoszenie ciężkich ładunków przez siłowniki pracujące synchronicznie
  • Precyzyjne sterowanie i monitorowanie danych poprzez interfejs komunikacyjny
  • Długi okres eksploatacji i niezawodne działanie

Roboty mobilne są najczęściej wyposażone w zintegrowane jednostki podnoszące. W ofercie producentów systemów i integratorów dostępne są osobne moduły, które wymagają zapewnienia odpowiedniego interfejsu do obsługi funkcji sterowania i zasilania.

 
Dowiedz się więcej Skontaktuj się z nami
 

Podnoszenie ciężkich ładunków w układzie równoległym
Zautomatyzowane wózki pojedynczego załadunku są przeznaczone do podnoszenia i transportu ładunków o wadze do 2000 kg. Do wyważenia i zapewnienia równego rozkładu ładunku stosuje się często dwa lub więcej siłowników, które muszą zapewniać możliwość pracy w układzie równoległym. Zintegrowane oprogramowanie LINAK® pozwala sterować pracą do ośmiu siłowników w konfiguracji równoległej. Im więcej siłowników, tym cięższy ładunek można podnieść.

Precyzyjne sterowanie i monitorowanie danych poprzez standardowy interfejs komunikacyjny
Nasze siłowniki pracują w warunkach napięcia do 48 V i oferują standardowe interfejsy komunikacyjne l CANopen, IO-Link oraz IO w wersjach cyfrowej i analogowej. Sygnały zwrotne, które zapewniają możliwość precyzyjnego sterowania i monitorowania danych, ułatwiają producentom i integratorom systemów integrację naszych siłowników z całym rozwiązaniem.

Długi okres eksploatacji i niezawodne działanie
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, magazyny dążą do zapewnienia obsługi w trybie 24/7. Czas przestojów potrzebnych na wykonanie czynności serwisowych i naprawczych musi być ograniczony do niezbędnego minimum. Siłowniki o długim okresie użytkowania LINAK Long Life  i kalkulator trwałości nominalnej B10  pozwalają dostosować parametry eksploatacyjne napędu do założonych harmonogramów konserwacyjnych urządzenia nadrzędnego. Wnikliwie przetestowana konstrukcja stanowi gwarancję niezawodnego działania naszych siłowników.

Czytaj więcej
Siłownik elektryczny LINAK LA36
Gospodarka magazynowa 101 – Wyjątkowy robot mobilny przy pracy w LINAK® Machining play-icon

Gospodarka magazynowa 101 – Wyjątkowy robot mobilny przy pracy w LINAK Machining

play-icon

Kalkulator B10 Life | Actuator Academy™

play-icon

Bezszczotkowe silniki prądu stałego | Actuator Academy™

Pliki

Broszura poświęcona testom w LINAK

Każdy podzespół siłownika poddawany jest serii testów przeprowadzanych w centrum badawczym LINAK. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w folderze.

Przegląd produktów TECHLINE

Odkryj szeroki wybór wytrzymałych produktów o dużej mocy z segmentu TECHLINE. Produkty te zapewniają najwyższą trwałość i niezawodność na potrzeby eksploatacji w trudnych warunkach.

Siłowniki do robotów mobilnych stosowanych w gospodarce magazynowej

Jesteśmy dostawcą rozwiązań do maszyn przenoszących do zastosowań w obszarze gospodarki magazynowej. Sprawdź, co sprawia, że nasze rozwiązania na bazie siłowników elektrycznych są idealnym doposażeniem robotów mobilnych i wózków przemysłowych.

Rozwiązania dla gospodarki magazynowej

Siłowniki i kolumny elektryczne LINAK zapewniają inteligentny i niezawodny napęd dla zautomatyzowanych systemów magazynowych.

Czytaj więcej
Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.

Kontakt