Skontaktuj się z Nami Tutaj
Gospodarka magazynowa

Zautomatyzowane rozwiązania Goods-to-Person

Siłowniki LINAK umożliwiają podnoszenie i opuszczanie platform załadunkowych w robotach mobilnych przeznaczonych do przemieszczania regałów i półek w zautomatyzowanych systemach magazynowych ze zintegrowaną kompletacją zamówień (Goods-to-Person, G2P).

Robot mobilny Goods-to-Person

Siłowniki do platform podnoszących w robotach mobilnych

Roboty kompletacyjne pracują w złożonych środowiskach magazynowych, gdzie inteligentny system gospodarki magazynowej zarządza zadaniami realizowanymi przez flotę robotów. Warunkiem prawidłowego funkcjonowania systemu jest możliwość monitorowania floty w czasie rzeczywistym. Dla powodzenia realizacji wymagających zadań, jakie wykonuje robot mobilny, zasadnicze znaczenie ma funkcjonalne i sprawne działanie całego procesu. Siłowniki LINAK® przyczyniają się do skutecznego działania robotów mobilnych za sprawą swoich najważniejszych cech, takich jak:

  • Wysoka gęstość mocy i wydajne zużycie energii
  • Monitorowanie stanu i konserwacja prognostyczna
  • Długi okres eksploatacji i niezawodne działanie

W systemach magazynowych ze zintegrowaną kompletacją zamówień (Goods-to-Person, G2P) autonomiczne roboty mobilne dostarczają regały i półki na stanowisko kompletacji. Pozwala to wyeliminować elementy nieprzynoszące wartości dodanej, takie jak np. droga pokonywana przez pracownika kompletującego zamówienia. Robot jest wyposażony w platformę podnoszącą, dzięki której pobiera półkę lub regał z magazynu, a następnie przewozi je na stanowisko kompletacji i pozostawia we właściwym miejscu.

 
Dowiedz się więcej Skontaktuj się z nami
 

Wysoka gęstość mocy i wydajne zużycie energii
Wymiary zewnętrzne robota mobilnego są określane w oparciu o szerokość podstawy półki lub regału. Elementy, takie jak akumulator, jednostka napędowa i system nawigacji, nie pozostawiają wiele miejsca dla jednostki podnoszącej. Dlatego kompaktowe i energooszczędne siłowniki LINAK w autonomicznych robotach mobilnych sprawdzają się idealnie. Napięcie zasilania do 48 V, interfejsy komunikacyjne  w standardzie CANopen lub IO-link oraz siła do 15 000 N to tylko niektóre z wyjątkowych cech, o których warto wspomnieć.

Monitorowanie stanu i konserwacja prognostyczna
Dla zapewnienia wysokiej sprawności realizacji zadań w obszarze magazynu, system zarządzania magazynem wymaga możliwości prowadzenia monitorowania w czasie rzeczywistym. Monitorowanie stanu jest możliwe dzięki zastosowaniu siłowników LINAK ze zintegrowanym sterownikiem. W rezultacie zarządzanie flotą robotów odbywa się bardzo sprawnie, a wydajność robotów jest wykorzystywana odpowiednio do bieżących potrzeb magazynu. W ramach systemu konserwacji prognostycznej siłowniki są systematycznie serwisowane w celu utrzymania ich w wysokiej sprawności.

Długi okres eksploatacji i niezawodne działanie
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, magazyny dążą do zapewnienia obsługi w trybie 24/7. Czas przestojów potrzebnych na wykonanie czynności serwisowych i naprawczych musi być ograniczony do niezbędnego minimum. Wnikliwie przetestowana konstrukcja  i niezawodne działanie sprawiają, że nasze siłowniki są niemalże bezobsługowe i bezawaryjne przez długi czas. Siłowniki o długim okresie użytkowania LINAK Long Life  i kalkulator trwałości nominalnej B10  pozwalają dostosować parametry eksploatacyjne napędu do założonych harmonogramów konserwacyjnych robotów mobilnych.

Czytaj więcej
Siłownik elektryczny LINAK LA36
Gospodarka magazynowa 101 – Wyjątkowy robot mobilny przy pracy w LINAK® Machining play-icon

Gospodarka magazynowa 101 – Wyjątkowy robot mobilny przy pracy w LINAK Machining

play-icon

Bezszczotkowe silniki prądu stałego | Actuator Academy™

play-icon

Kalkulator B10 Life | Actuator Academy™

Pliki

Przegląd produktów TECHLINE

Odkryj szeroki wybór wytrzymałych produktów o dużej mocy z segmentu TECHLINE. Produkty te zapewniają najwyższą trwałość i niezawodność na potrzeby eksploatacji w trudnych warunkach.

Broszura poświęcona testom w LINAK

Każdy podzespół siłownika poddawany jest serii testów przeprowadzanych w centrum badawczym LINAK. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w folderze.

Siłowniki do robotów mobilnych stosowanych w gospodarce magazynowej

Jesteśmy dostawcą rozwiązań do maszyn przenoszących do zastosowań w obszarze gospodarki magazynowej. Sprawdź, co sprawia, że nasze rozwiązania na bazie siłowników elektrycznych są idealnym doposażeniem robotów mobilnych i wózków przemysłowych.

Rozwiązania dla gospodarki magazynowej

Siłowniki i kolumny elektryczne LINAK zapewniają inteligentny i niezawodny napęd dla zautomatyzowanych systemów magazynowych.

Czytaj więcej
Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.

Kontakt