Skontaktuj się z Nami Tutaj
Energia

Kotły grzewcze na granulat

Siłowniki elektryczne LINAK zapewniają automatyczny ruch mechanizmu usuwania popiołu, co ułatwia utrzymanie czystości rusztu kotła grzewczego.

Ogrzewanie granulatem

Rozwiązania z zastosowaniem siłowników do kotłów grzewczych na granulat.

W związku ze wzrostem zainteresowania bardziej ekologicznymi systemami grzewczymi klienci zaczęli poważnie rozważać możliwość stosowania granulatu jako paliwa. Po zrównaniu cen granulatu, gazu i oleju ogrzewanie granulatem stało się jeszcze bardziej atrakcyjne. Aby jednak móc uzyskać optymalną ilość energii cieplnej z granulatu, kotły muszą być czyste, a popiół i niedopalone resztki drewna na bieżąco usuwane. Rozwiązania z zastosowaniem siłowników elektrycznych zwiększają wartość współczesnych kotłów grzewczych, zapewniając:

  • czysty i energooszczędny ruch;
  • prosty montaż i niemal bezobsługową eksploatację;
  • wytrzymałe systemy siłownikowe sprawdzone i zatwierdzone do pracy w wysokich temperaturach i w warunkach wysokiego zapylenia.

Niezawodność i wytrzymałość to kluczowe kryteria, jakie powinny spełniać nowoczesne kotły do ogrzewania granulatem. Komory spalania wymagają regularnego zasilania, niedopalone resztki muszą być usuwane z palenisk do popielników, a rury udrażniane. Siłowniki elektryczne wprowadzają w ruch podajniki ślimakowe, klapy i zawory, aby zapewnić sprawność kotłów oraz optymalne zużycie energii.

Czyste i zautomatyzowane kotły grzewcze na granulat
Inteligentne rozwiązania z zastosowaniem siłowników umożliwiają utrzymanie wnętrza kotła na granulat w czystości. Zapewnia to optymalną sprawność energetyczną kotła oraz wydłuża jego żywotność. Siłowniki elektryczne zintegrowane z większym układem sterowania umożliwiają automatyzację procesu grzewczego i zapewniają niższe zużycie energii w porównaniu z innymi rozwiązaniami.

Prosty montaż i brak konieczności konserwacji
Siłowniki LINAK są proste w montażu. Nie zawierają pomp, sprężarek ani węży – cała konstrukcja jest zamknięta w siłowniku. Oznacza to brak konieczności konserwacji – nawet w przypadku awarii zasilania. Inteligentne funkcje obejmują alarmy i ustawienia awaryjne służące zapewnieniu bezpieczeństwa kotła.

Trwałe i dokładnie przetestowane rozwiązania
Wysokie temperatury i pył to nieodłączne elementy środowiska roboczego w przypadku kotłów do ogrzewania granulatem. Z tego powodu w celu zapewnienia niezawodności w trudnych warunkach firma LINAK poddaje swoje siłowniki elektryczne wnikliwym testom i zdobywa dla nich odpowiednie certyfikaty. Ponadto kompletne rozwiązanie na bazie siłowników jest wodoszczelne i zdatne do częstego przecierania i mycia.

Czytaj więcej
Siłownik liniowy LA14
Niezniszczalne play-icon

Niezniszczalne

Zintegrowany sterownik i magistrala komunikacyjna oferują możliwość monitorowania pracy siłowników od momentu ich podłączenia play-icon

Zintegrowany sterownik i magistrala komunikacyjna oferują możliwość monitorowania pracy siłowników od momentu ich podłączenia

Pliki

Przegląd produktów TECHLINE

Odkryj szeroki wybór wytrzymałych produktów o dużej mocy z segmentu TECHLINE. Produkty te zapewniają najwyższą trwałość i niezawodność na potrzeby eksploatacji w trudnych warunkach.

Więcej o ogrzewaniu granulatem

W ostatnich latach nastąpił znaczny wzrost produkcji energii cieplnej pozyskiwanej z drewna. Gospodarstwa domowe w coraz większym stopniu wykorzystują do ogrzewania granulat drzewny, natomiast zakłady przemysłowe opalane są głównie zrębkami drzewnymi.

Broszura poświęcona testom w LINAK

Każdy podzespół siłownika poddawany jest serii testów przeprowadzanych w centrum badawczym LINAK. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w folderze.

Rozwiązania dla sektora produkcji energii

Siłowniki LINAK przyczyniają się do poprawy wydajności energetycznej, znajdując zastosowanie w klapach i pokrywach turbin wiatrowych, automatyzacji pieców na granulat oraz pozycjonowaniu systemów nadążnych.

Czytaj więcej

Filmy poświęcone ogrzewaniu granulatem

Dowiedz się więcej o technologii siłowników elektrycznych do zastosowań w kotłach grzewczych na granulat. Obejrzyj nasze filmy i zaczerpnij inspiracji.

Zintegrowany sterownik i magistrala komunikacyjna oferują możliwość monitorowania pracy siłowników od momentu ich podłączenia play-icon

Zintegrowany sterownik i magistrala komunikacyjna oferują możliwość monitorowania pracy siłowników od momentu ich podłączenia

Jak wykorzystać napędy w technologii Plug & Play™ w zastosowaniach przemysłowych play-icon

Jak wykorzystać napędy w technologii Plug & Play™ w zastosowaniach przemysłowych

Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.

Kontakt