Wysoka sprawność energetyczna kotłów grzewczych na granulat dzięki zastosowaniu siłowników elektrycznych
Energia

Kotły grzewcze na granulat

Siłowniki elektryczne LINAK zapewniają automatyczny ruch mechanizmu usuwania popiołu, co ułatwia utrzymanie czystości rusztu kotła grzewczego.

Ogrzewanie granulatem

Rozwiązania z zastosowaniem siłowników do kotłów grzewczych na granulat.

W związku ze wzrostem zainteresowania bardziej ekologicznymi systemami grzewczymi klienci zaczęli poważnie rozważać możliwość stosowania granulatu jako paliwa. Po zrównaniu cen granulatu, gazu i oleju ogrzewanie granulatem stało się jeszcze bardziej atrakcyjne. Aby jednak móc uzyskać optymalną ilość energii cieplnej z granulatu, kotły muszą być czyste, a popiół i niedopalone resztki drewna na bieżąco usuwane. Rozwiązania z zastosowaniem siłowników elektrycznych zwiększają wartość współczesnych kotłów grzewczych, zapewniając:

  • czysty i energooszczędny ruch;
  • prosty montaż i niemal bezobsługową eksploatację;
  • wytrzymałe systemy siłownikowe sprawdzone i zatwierdzone do pracy w wysokich temperaturach i w warunkach wysokiego zapylenia.

Niezawodność i wytrzymałość to kluczowe kryteria, jakie powinny spełniać nowoczesne kotły do ogrzewania granulatem. Komory spalania wymagają regularnego zasilania, niedopalone resztki muszą być usuwane z palenisk do popielników, a rury udrażniane. Siłowniki elektryczne wprowadzają w ruch podajniki ślimakowe, klapy i zawory, aby zapewnić sprawność kotłów oraz optymalne zużycie energii.

Czyste i zautomatyzowane kotły grzewcze na granulat
Inteligentne rozwiązania z zastosowaniem siłowników umożliwiają utrzymanie wnętrza kotła na granulat w czystości. Zapewnia to optymalną sprawność energetyczną kotła oraz wydłuża jego żywotność. Siłowniki elektryczne zintegrowane z większym układem sterowania umożliwiają automatyzację procesu grzewczego i zapewniają niższe zużycie energii w porównaniu z innymi rozwiązaniami.

Prosty montaż i brak konieczności konserwacji
Siłowniki LINAK są proste w montażu. Nie zawierają pomp, sprężarek ani węży – cała konstrukcja jest zamknięta w siłowniku. Oznacza to brak konieczności konserwacji – nawet w przypadku awarii zasilania. Inteligentne funkcje obejmują alarmy i ustawienia awaryjne służące zapewnieniu bezpieczeństwa kotła.

Trwałe i dokładnie przetestowane rozwiązania
Wysokie temperatury i pył to nieodłączne elementy środowiska roboczego w przypadku kotłów do ogrzewania granulatem. Z tego powodu w celu zapewnienia niezawodności w trudnych warunkach firma LINAK poddaje swoje siłowniki elektryczne wnikliwym testom i zdobywa dla nich odpowiednie certyfikaty. Ponadto kompletne rozwiązanie na bazie siłowników jest wodoszczelne i zdatne do częstego przecierania i mycia.

Czytaj więcej
Siłownik liniowy LA14

Filmy

Niezniszczalne play-icon

Niezniszczalne

Krok w przyszłość – siłowniki ze zintegrowanym sterownikiem play-icon

Krok w przyszłość – siłowniki ze zintegrowanym sterownikiem

Zintegrowany sterownik i magistrala komunikacyjna oferują możliwość monitorowania pracy siłowników od momentu ich podłączenia play-icon

Zintegrowany sterownik i magistrala komunikacyjna oferują możliwość monitorowania pracy siłowników od momentu ich podłączenia

Pliki

Przegląd produktów TECHLINE

Odkryj szeroki wybór wytrzymałych produktów o dużej mocy z segmentu TECHLINE. Produkty te zapewniają najwyższą trwałość i niezawodność na potrzeby eksploatacji w trudnych warunkach.

Więcej o ogrzewaniu granulatem

W ostatnich latach nastąpił znaczny wzrost produkcji energii cieplnej pozyskiwanej z drewna. Gospodarstwa domowe w coraz większym stopniu wykorzystują do ogrzewania granulat drzewny, natomiast zakłady przemysłowe opalane są głównie zrębkami drzewnymi.

Broszura poświęcona testom w LINAK

Każdy podzespół siłownika poddawany jest serii testów przeprowadzanych w centrum badawczym LINAK. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w folderze.

Rozwiązania dla sektora produkcji energii

Siłowniki LINAK przyczyniają się do poprawy wydajności energetycznej, znajdując zastosowanie w klapach i pokrywach turbin wiatrowych, automatyzacji pieców na granulat oraz pozycjonowaniu systemów nadążnych.

Czytaj więcej

Filmy poświęcone ogrzewaniu granulatem

Dowiedz się więcej o technologii siłowników elektrycznych do zastosowań w kotłach grzewczych na granulat. Obejrzyj nasze filmy i zaczerpnij inspiracji.

Krok w przyszłość – siłowniki ze zintegrowanym sterownikiem play-icon

Krok w przyszłość – siłowniki ze zintegrowanym sterownikiem

Zintegrowany sterownik i magistrala komunikacyjna oferują możliwość monitorowania pracy siłowników od momentu ich podłączenia play-icon

Zintegrowany sterownik i magistrala komunikacyjna oferują możliwość monitorowania pracy siłowników od momentu ich podłączenia

Jak wykorzystać napędy w technologii Plug & Play™ w zastosowaniach przemysłowych play-icon

Jak wykorzystać napędy w technologii Plug & Play™ w zastosowaniach przemysłowych

Masz pytanie dotyczące technologii siłowników elektrycznych?

- Nie jesteśmy wyrocznią. Niemniej jesteśmy ekspertami w dziedzinie technologii siłowników i chętnie odpowiemy na wszelkie pytania z tym związane.

Subskrybuj wiadomości firmy LINAK

Otrzymuj aktualne informacje o tym, w jaki sposób technologia siłowników podąża za współczesnymi megatrendami i stawia czoła wyzwaniom przyszłości.