Skontaktuj się z Nami Tutaj
Budownictwo

Rozwiązania do ładowarek kołowych

Siłowniki LINAK zapewniają precyzyjny napęd dla pokryw, stopni i płyt podłogowych, a także sygnał zwrotny położenia fotela i kierownicy.

Ładowarka kołowa

Niezawodne rozwiązania z zastosowaniem siłowników do ładowarek kołowych

Niewiele jest maszyn, które pracują w bardziej niesprzyjających warunkach otoczenia niż maszyny budowlane, a zwłaszcza ładowarki kołowe, które przez większość czasu są narażone na działanie pyłów, zanieczyszczeń i wilgoci podczas ładowania, podnoszenia i przewożenia materiałów w obrębie terenu budowy. Wytrzymałe siłowniki elektryczne pozwalają poprawić ergonomię i obniżyć koszty. Rozwiązania wykorzystujące siłowniki LINAK stanowią źródło przewagi nad produktami konkurencyjnymi:

  • przetestowane rozwiązania będące wynikiem kilkudziesięcioletniego doświadczenia;
  • niedrogie, proste w montażu i bezobsługowe siłowniki;
  • inteligentne systemy informacji zwrotnej, które przyczyniają się do wzrostu bezpieczeństwa i ergonomii.

W branży budowlanej bardzo ważne jest zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa i komfortu pracy. Spędzając wiele godzin w kabinie, operator ładowarki pracującej w trudnych warunkach potrzebuje sprzętu, który odznacza się trwałością i niezawodnością, a także pozwala zapewnić operatorowi odpowiedni poziom komfortu. Rozwiązania wykorzystujące siłowniki LINAK zapewniają napęd na potrzeby otwierania pokryw i obniżania stopni, a także regulacji położenia kierownicy i fotela. Nawet znacznie bardziej wymagające operacje, takie jak obniżanie płyt chroniących podwozie, mogą zostać wykonane przy pomocy siłowników elektrycznych.

Przetestowane i udoskonalane przez wiele lat rozwiązania
Każdego dnia pracy ładowarki kołowe są narażone na działanie wody, błota, kurzu i pyłów. Zanim trafi na rynek, każdy produkt LINAK jest poddawany rygorystycznym testom w celu potwierdzenia jego odporności na oddziaływanie wszystkich tych czynników. Zgodność z wymogami dyrektywy elektromagnetycznej i innymi normami jest dla nas w LINAK czymś oczywistym. Towarzyszy temu także ogólna świadomość zagadnień trwałości i niezawodności, jak i dążenie do ich zapewnienia.

Proste w montażu, niedrogie rozwiązania
Rozwiązania na bazie siłowników elektrycznych są proste w montażu ze względu na brak węży, pomp i sprężarek. Te kompaktowe produkty nie wymagają konserwacji ani połączenia z głównym silnikiem maszyny. Zużywając bardzo mało energii w trybie gotowości, rozwiązania na bazie siłowników elektrycznych LINAK stanowią wyjątkowo opłacalny wybór.

Inteligentne systemy informacji zwrotnej z myślą o większym bezpieczeństwie i komforcie
Wyeliminowanie zagrożeń dla zdrowia i bezpieczeństwa oznacza nie tylko spadek absencji spowodowanych chorobą, ale także oszczędność wydatków i wzrost zadowolenia pracowników. Inteligentne siłowniki pozwalają operatorowi monitorować i optymalizować ustawienie np. fotela czy kierownicy z myślą o zapewnieniu optymalnego poziomu ergonomii, a także odbierać informacje dotyczące położenia pokrywy, aby wiedzieć kiedy można bezpiecznie dostać się do komory silnika. Wszystkie te funkcje sprawiają, że nowoczesna ładowarka kołowa jest zarówno bezpieczniejsza, jak i znacznie bardziej wygodna w obsłudze.

Czytaj więcej
Siłownik liniowy LA36
Niezniszczalne play-icon

Niezniszczalne

Zintegrowany sterownik i magistrala komunikacyjna oferują możliwość monitorowania pracy siłowników od momentu ich podłączenia play-icon

Zintegrowany sterownik i magistrala komunikacyjna oferują możliwość monitorowania pracy siłowników od momentu ich podłączenia

Pliki

Więcej o branży budowlanej

Siłowniki LINAK przystosowane są do pracy w trudnych warunkach i przy dużych obciążeniach, w tym w maszynach budowlanych.

Przegląd produktów TECHLINE

Odkryj szeroki wybór wytrzymałych produktów o dużej mocy z segmentu TECHLINE. Produkty te zapewniają najwyższą trwałość i niezawodność na potrzeby eksploatacji w trudnych warunkach.

Broszura poświęcona testom w LINAK

Każdy podzespół siłownika poddawany jest serii testów przeprowadzanych w centrum badawczym LINAK. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w folderze.

Rozwiązania do maszyn budowlanych

Siłowniki elektryczne LINAK umożliwiają bezpieczne otwieranie pokryw, ergonomiczną regulację ustawienia stopni, położenia fotela i kierownicy w maszynach budowlanych.

Czytaj więcej

Filmy poświęcone ładowarkom kołowym

Dowiedz się więcej o technologii siłowników elektrycznych do zastosowań w ładowarkach kołowych. Obejrzyj nasze filmy i zaczerpnij inspiracji.

Jak wykorzystać napędy w technologii Plug & Play™ w zastosowaniach przemysłowych play-icon

Jak wykorzystać napędy w technologii Plug & Play™ w zastosowaniach przemysłowych

Zintegrowany sterownik i magistrala komunikacyjna oferują możliwość monitorowania pracy siłowników od momentu ich podłączenia play-icon

Zintegrowany sterownik i magistrala komunikacyjna oferują możliwość monitorowania pracy siłowników od momentu ich podłączenia

Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.

Kontakt