Skontaktuj się z Nami Tutaj
Wiadomości 10 września 2019

Desk Sensor™ 1 — nowe rozwiązanie zapobiegające uszkodzeniom nowoczesnych biurek

LINAK wprowadza na rynek zupełnie nowe rozwiązanie do biurek, oparte na technologii Anti-Collision. Nowe rozwiązanie oparte na technologii żyroskopowej nosi nazwę Desk Sensor 1 i służy do wykrywania zarówno twardych, jak i miękkich przeszkód. Urządzenie pozwala na łatwą integrację z większością systemów biurkowych LINAK®.

Adapter jest mniejszy od standardowego urządzenia pamięci masowej USB — rozmiarem przypomina zatyczkę długopisu. To zupełnie nowe rozwiązanie LINAK Anti-Collision™ o nazwie Desk Sensor 1 (DS1). Urządzenie pozwala na integrację niemal z wszystkimi systemami biurkowymi LINAK oraz pozwala na pracę w trybie Plug & Play™, dzięki czemu jego podłączenie do systemu biurkowego LINAK jest niezwykle łatwe.

Inteligentny adapter żyroskopowy wykrywający miękkie i twarde przedmioty
Podstawę nowego, inteligentnego systemu ochrony biurek stanowi żyroskop o wysokiej czułości umieszczony wewnątrz urządzenia DS1. Dzięki niemu podłączenie niewielkiego, kompaktowego adaptera DS1 pozwala wykrywać nawet niewielki przechył blatu biurka — niezależnie od tego, czy porusza się on w górę, czy w dół. Po wykryciu nawet niewielkiego przechyłu system zatrzymuje się i rozpoczyna ruch w przeciwnym kierunku, aby uniknąć kolizji i uszkodzenia biurka lub przeszkody.

Kolejną zaletą nowego czujnika Desk Sensor 1 opracowanego w technologii Anti-Collision jest zdolność do wykrywania zarówno twardych, jak i miękkich przeszkód. Niezależnie od tego, czy blat napotka na swojej drodze kubek z kawą postawiony pod nim, czy też miękkie krzesło biurowe, kolizja zostanie wykryta natychmiast, po czym blat zatrzyma się i wykona w ruch w przeciwnym kierunku.

Desk Sensor 1 podłączany jest do skrzynki kontrolnej CBD6S

Rozwiązanie Plug & Play — wystarczy podłączyć DS1 do biurka
Podłączenie adaptera DS1 Anti-Collision do systemu biurkowego LINAK jest niezwykle łatwe. W przypadku standardowych systemów ze skrzynką kontrolną CBD6S wystarczy podłączyć do niej urządzenie, aby rozpocząć korzystanie z technologii Anti-Collision.

W przypadku kolumn podnoszących opartych na systemie DL IC (z zintegrowanym sterownikiem) adapter DS1 można podłączyć do rozgałęźnika i przewodu szeregowego.

 

Działa zarówno z istniejącymi rozwiązaniami Anti-Collision, jak i bez nich
Opcjonalnie urządzenie Desk Sensor 1 można połączyć z dobrze znaną technologią PIEZO™ Anti-Collision™, aby zapewnić jeszcze lepszą ochronę przed uszkodzeniami.

Więcej informacji o naszych rozwiązaniach Anti-Collision do biurek można znaleźć na stronie „Trendy & technologie”.

Dodatkowe informacje na temat rozwiązania DS1 oraz sposobu udoskonalenia biurka z regulacją elektryczną można uzyskać w lokalnym oddziale firmy LINAK®.

Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.