Skontaktuj się z Nami Tutaj
Wiadomości 26 sierpnia 2019

Testowanie siłowników elektrycznych do zastosowań przemysłowych pod kątem wstrząsów

W Centrum testowym LINAK® testowane są liniowe siłowniki elektryczne do zastosowań przemysłowych — często aż do granic możliwości. Zajrzyj do środka, zobacz, jak testujemy siłowniki pod kątem wstrząsów i wibracji i dowiedz się, dlaczego należy o nie dbać.

Niewielu producentów siłowników przemysłowych (jeśli w ogóle) ma tak rozbudowany system testowy, jak w przypadku siłowników LINAK. W korporacyjnym centrum testowym w Danii testowany jest każdy siłownik LINAK® — i to w specjalny sposób dotyczący siłowników stosowanych w przemyśle.


Długotrwałe wibracje i powtarzające się uderzenia w powierzchnię
Wstrząsy i wyboje są codziennością wielu siłowników elektrycznych, na przykład w rolnictwie, budownictwie i innych maszynach pracujących na wolnym powietrzu. Aby poradzić sobie z trudnym terenem i zapewnić doskonałą wydajność przez wiele lat, konstrukcja, komponenty i materiały muszą być starannie przemyślane i dokładnie przetestowane.

Siłowniki przemysłowe firmy LINAK są poddawane testom wibracyjnym przez 32 godziny (do 6,9 Grms) oraz powtarzającym się wstrząsom 50 G (11 ms każdy) przez 2x3 godziny, a ponadto upuszczane co najmniej 18 razy na podłoże betonowe z wysokości 40 cm.

Dlatego właśnie możesz polegać na siłowniku LINAK!


Kto korzysta na dokładnych testach
Testy oparte na powtarzalnych wstrząsach i wibracjach są szczególnie cenione przez producentów pojazdów i maszyn terenowych, gdzie teren generuje wiele wstrząsów i wibracji w różnych kierunkach. Istotne jest, aby siłowniki wytrzymały obciążenie i nadal działały optymalnie.

Testowanie siłowników elektrycznych do zastosowań przemysłowych pod kątem wstrząsów — ładowarka kołowa

Pojazdy budowlane muszą sprostać największym wyzwaniom
W branży budowlanej kładzie się większy nacisk na produktywność. Producenci stale poszukują nowych sposobów poprawy wydajności, a w rezultacie często powstają większe i potężniejsze maszyny. Ma to bezpośredni wpływ na wymagania stawiane dostawcom, produktom, komponentom i materiałom.

 

W ciągu ostatnich 10 lat rosnące wymagania miały duży wpływ na sposób projektowania produktów LINAK. Jednym z przykładów jest obudowa siłownika. Została ona wzmocniona, aby lepiej chronić elementy znajdujące się wewnątrz przed wibracjami, uderzeniami i wstrząsami. Budownictwo jest jednym z sektorów, które skorzystały z tej poprawy.

W trudnym terenie w każdych warunkach pogodowych
Kosiarki przemysłowe należą do najbardziej zwinnych pojazdów poruszających się w trudnym terenie. Maszyny te, zdolne do wspinania się po stromych zboczach i manewrowania wśród krzewów i drzew, wymagają osprzętu zdolnego do pokonywania nierówności i uciążliwych wibracji pod różnymi kątami.

Siłowniki elektryczne regulujące ustawienie nowoczesnych kosiarek do trawy są często umieszczane blisko ziemi. Jest to najbardziej narażone miejsce, jeśli chodzi o czynniki uszkadzające, takie jak wibracje i wstrząsy Siłowniki przemysłowe LINAK zostały zaprojektowane w taki sposób, aby tłumiły drgania, a my dokładnie je testujemy, aby ich funkcjonalność nie uległa zmianie przez cały okres eksploatacji.

Testowanie siłowników elektrycznych do zastosowań przemysłowych pod kątem wstrząsów — kosiarka do trawy
 

Uważamy za absolutnie kluczowe, aby nasze produkty działały idealnie w rękach użytkowników końcowych. To nasz cel!


Logo LINAK Actuator Academy

Poznaj technologię siłowników elektrycznych na stronie internetowej Actuator Academy™

 
Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.

Kontakt