Wiadomości 11 maja 2017

TD4 Standard czy TD4 Advanced?

Wprowadzając do sprzedaży siłowniki TD4 Standard i TD4 Advanced, wykonaliśmy w LINAK krok w stronę bardziej zdywersyfikowanego portfolio siłowników TWINDRIVE przeznaczonych do regulacji położenia elementów współczesnych łóżek wypoczynkowych. Obie wersje siłownika TD4 segmentu TWINDRIVE wyglądają podobnie, ale wybór którejś z nich zależy od potrzeb.

Oba siłowniki oferują elegancką i smukłą konstrukcję, niski poziom hałasu, regulację prędkości, oświetlenie pod łóżkiem, mechaniczne opuszczanie awaryjne oraz komunikację bezprzewodową w standardzie Bluetooth®. Jednak między wersjami TD4 Standard i TD4 Advanced istnieją także różnice.

Pozory mówią wszystko
Obie wersje siłownika TD4 wyznaczają zupełnie nowy standard wszechstronności siłowników LINAK TWINDRIVE®, oferując wiele wbudowanych funkcji, zarówno tych dostępnych wcześniej, jak i nowych. W obu wariantach dostępne są te same wbudowane funkcje z tą różnicą, że w wersji TD4 Advanced istnieje możliwość wprowadzenia dodatkowych.

Jedyną widoczną od razu różnicą jest taka, że w wersji TD4 Standard występuje jeden port do podłączania przewodu zasilającego, natomiast w wersji TD4 Advanced występuje jeden port RJ45 i dwa porty DC. Przekłada się to na zdolność do stworzenia bardziej zaawansowanego systemu siłownikowego dla łóżka. Wizualnie to jedyna różnica między tymi urządzeniami.

Funkcje – podobieństwa
Jedną ze wspomnianych wcześniej funkcji dostępnych w obu wersjach siłownika TD4 jest funkcja utrzymania stałej prędkości niezależnie od obciążenia. Zapewnia ona wygodną regulację położenia elementów łóżka. Nazywamy ją kontrolą prędkości.

Z puntu widzenia ochrony środowiska należy nadmienić, że obie wersje siłownika TD4 są wykonane z materiałów, które nie zawierają PCW oraz oferują technologię ZERO™, zapewniającą ograniczenie zużycia energii w trybie gotowości do mniej niż 0,1 W.

Funkcje – różnice
Jedną z podstawowych różnic między urządzeniami jest możliwość podłączania do siłownika TD4 Advanced innych produktów. Na przykład skrzynki kontrolnej CBH Advanced, która oferuje dodatkowe kanały na potrzeby podłączenia dodatkowych siłowników i akcesoriów. Przykładowo: dodanie pojedynczych siłowników do skrzynki CBH Advanced (podłączonej do siłownika TD4) umożliwia uzyskanie dodatkowej regulacji oparcia nóg i pleców.

Wersja TD4 Advanced różni się od wersji TD4 Standard także tym, że oferuje zapamiętywanie położenia oraz obsługę napędu równoległego.

TD4 Advanced

Która wersja siłownika TD4 jest najlepsza dla Ciebie? Wszystko zależy od oczekiwań. Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt z lokalnym oddziałem lub dystrybutorem firmy LINAK.

Wszystkie istotne informacje na temat siłownika TD4 można znaleźć w przeglądzie produktu.


W skrócie
TD4 Standard = nowy standardowy siłownik TWINDRIVE: z większą liczbą wbudowanych funkcji.
TD4 Advanced = nowy standardowy siłownik TWINDRIVE + dodatkowe kanały dostępne za pośrednictwem skrzynki CBH + napęd równoległy + pamięć położenia.


Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.