Skontaktuj się z Nami Tutaj
Wiadomości 8 maja 2017

Co musisz wiedzieć na temat akumulatora BA001

Stefan, specjalista ds. sprzedaży w LINAK, odpowiada na często zadawane pytania dotyczące akumulatora LINAK BA001. Akumulator zapewnia zasilanie dla rozwiązania na bazie siłownika elektrycznego. Zastosowanie akumulatora eliminuje konieczność podłączania siłownika kablami do zasilania sieciowego, co przekłada się na większą mobilność mebli.

Stefan Lorenzen jest specjalistą ds. sprzedaży w duńskiej siedzibie spółki LINAK A/S. On i jego koledzy wiedzą wszystko na temat akumulatora LINAK BA001. Jego codzienne obowiązki polegają na odpowiadaniu na pytania dotyczące produktów LINAK. Poprosiliśmy go o podzielenie się z nami odpowiedziami na często zadawane pytania dotyczące wykorzystania akumulatora BA001 w konstrukcjach mebli.

Co przemawia za wykorzystaniem akumulatora zamiast kabla sieciowego? Stefan Lorenzen, specjalista ds. sprzedaż w duńskiej siedzibie spółki LINAK A/S. w Guderup.
Wykorzystanie akumulatora zamiast kabla sieciowego przekłada się na wygodną elektryczną regulację w ramach poprawy ergonomii oraz większą mobilność mebli.

Ile razy można podnieść i opuścić mebel przy zastosowaniu akumulatora?

Zależy to od rozwiązania siłownikowego oraz rodzaju mebli, w których wprowadzono akumulator BA001.

Na przykład: w przypadku ergonomicznego wózka bibliotecznego możliwe jest zrealizowanie 160 pełnych cykli podnoszenia i opuszczania na jednym ładowaniu*, co oznacza możliwość eksploatacji wózka przez kilka dni. W przypadku zwykłego biurka z regulacją wysokości na bazie systemu z dwiema kolumnami oraz w warunkach przeciętnego obciążenia blatu w pełni naładowany akumulator pozwala na wykonanie około 50 pełnych cykli pracy*.

Jak sprawdzić poziom naładowania akumulatora?
Akumulator oferuje czytelny diodowy wskaźnik stanu naładowania. Gdy napięcie akumulatora spada do poziomu 25% stanu pełnego naładowania, emitowany jest ostrzegawczy sygnał dźwiękowy.

Co robić w przypadku rozładowania akumulatora?

Należy akumulator naładować lub zastąpić naładowanym. Ładowanie jest niezwykle wygodne: wystarczy podłączyć na noc kabel zasilający do skrzynki kontrolnej. Rano akumulator będzie naładowany.

Akumulator BA001 można także odłączyć i naładować za pomocą zewnętrznego źródła zasilania.

Jak wymienić akumulator?

To bardzo proste. Praktyczny uchwyt mocujący umożliwia wygodne wpięcie i wypięcie akumulatora. Uchwyt znajduje się zawsze w zestawie.

Czy akumulator rozładowuje się w stanie bezczynności?
Akumulator BA001 oferuje technologię ZERO™, która zapewnia ograniczenie zużycia energii w trybie gotowości do mniej niż 0,1 W.

Gdzie umieścić akumulator?
Akumulator należy umieścić obok skrzynki kontrolnej. Model BA001 oferuje system zarządzania kablami z praktycznymi wyżłobieniami w tylnej części obudowy. Umożliwiają one ukrycie kabli po zakończeniu montażu.

Czy masz inne pytania?
Zachęcamy do skontaktowania się z lokalnym oddziałem firmy LINAK, aby dowiedzieć się więcej na temat akumulatora LINAK BA001.

* W zależności od obciążenia. Niewielkie zmiany w ciągu dnia traktowane są jako cykle częściowe, a nie pełne.

Mobilność z akumulatorem BA001
Zastosowanie akumulatora przekłada się na szersze możliwości w zakresie wyboru miejsca ustawienia mebli, a przez to na większy zasięg ergonomii. Inspiracji można poszukać w naszym folderze.

Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.