Skontaktuj się z Nami Tutaj
Wiadomości 9 sierpnia 2016

Firma Maersk wprowadza biurka z elektryczną regulacją wysokości do swoich nowych biur

Przeprowadzce Maersk Germany do nowego budynku towarzyszyło wprowadzenie nowych ergonomicznych stanowisk roboczych z opcją regulacji wysokości.

Zdjęcie: Alexander Huber, Karl Huber Fotodesign

Współczesne środowisko biurowe nie obejdzie się bez biurek z regulacją wysokości”. Thomas Schumacher, zatrudniony na stanowisku Agency Operation Coordinator w Maersk Germany, jest przekonany, że stanowiska do pracy siedząco-stojącej powinny stanowić standardowe wyposażenie współczesnego biura.

Sam asystował przy przeprowadzce niemieckiego oddziału duńskiej firmy spedycyjnej. Firma Maersk wprowadziła się do nowego budynku w prestiżowej dzielnicy Hamburga – HafenCity. Niemiecki oddział ma do swojej dyspozycji 4 tys. metrów kwadratowych na ponad 3 piętrach budynku Ericus Contor.

Istnieje wiele uzasadnień dla potrzeby regulacji wysokości stanowisk roboczych.

Jeszcze przed przeprowadzką 40 procent naszych biurek umożliwiało pracę na siedząco lub stojąco. Pracownicy często pytali o możliwość uzyskania biurka z regulacją wysokości blatu ” – relacjonuje Thomas Schumacher.

Do czasu przeprowadzki w Maersk obowiązywała w tej kwestii taka polityka jak w innych niemieckich firmach: biurka z regulacją wysokości udostępniano pracownikom, którzy cierpieli na dolegliwości związane z kręgosłupem oraz na podstawie zaleceń lekarskich. W związku z przeprowadzką i koniecznością pozyskania nowego wyposażenia w Maersk podjęto decyzję o przydzieleniu wszystkim pracownikom ergonomicznych stanowisk roboczych z opcją regulacji wysokości. 

Jednym z powodów podjęcia takiej decyzji był fakt, że od wielu lat stanowiska do pracy siedząco-stojącej są standardem w wielu skandynawskich przedsiębiorstwach. W samej Danii 95 procent wszystkich stanowisk roboczych oferuje możliwość prowadzenia pracy na stojąco.

Funkcjonalne wzornictwo w ramach niemiecko-duńskiej współpracy

Duńskie korzenie przedsiębiorstwa odegrały rolę nie tylko w obszarze ergonomii, ale i wzornictwa. Nacisk położono na stworzenie lekkiej, współczesnej konstrukcji. Właściwe połączenie wzornictwa i technologii zaproponował niemiecki producent mebli – firma WINI. W Maersk wybrano system biurkowy WINEA ECO.

W firmieWINI rozwiązania LINAK są wykorzystywane od lat. Oprócz niezawodności i jakości kolumn podnoszących rozwiązania LINAK oferują dostęp do zaawansowanych technologii, takich jak mechanizm zapobiegania kolizjom PIEZO™ oraz ograniczenie zużycia energii w trybie gotowości.

Zgodnie z życzeniem klienta konstrukcja jest dyskretna i lekka. Blaty i ramy wszystkich biurek zostały wykonane w kolorze białym. Kolor wprowadzono jedynie w pomieszczeniach konferencyjnych. Oprócz tradycyjnych biurek prostokątnych w hamburskiej siedzibie Maersk wprowadzono także tzw. stanowiska DUO, które zapewnią oszczędność miejsca w licznych przestrzeniach konferencyjnych siedziby firmy.

Nasi pracownicy lubią korzystać z sal konferencyjnych oraz stanowisk pracy grupowej. Są to także idealne miejsca dla osób, które poszukują ciszy i odosobnienia podczas pracy nad nowym, innowacyjnym projektem” – wyjaśnia Thomas Schumacher.

Cenna inwestycja
Przedsiębiorstwo powinno rozważyć zainwestowanie w ergonomiczne stanowiska pracy wyłącznie pod warunkiem, że jego pracownicy wykazują zainteresowanie prozdrowotnymi właściwościami takiego środowiska pracy. Biurko do pracy siedząco-stojącej przyniesie korzyści, o ile pracownicy wykorzystają możliwość zmiany pozycji z siedzącej na stojącą.

Wielu naszych pracowników bardzo aktywnie korzysta ze stanowisk do pracy siedząco-stojącej” – zapewnia Thomas Schumacher.

Jedni często zmieniają pozycję z siedzącej na stojącą, a inni wolą wykonywać pracę na stojąco, rzadko siadając”.

Wiele młodych osób uważa stanowiska do pracy siedząco-stojącej za nieodzowny element wyposażenia biura. Oczekują oni od pracodawcy zapewnienia ergonomicznego środowiska pracy – dla nich elektryczna regulacja wysokości to rozwiązanie podstawowe.

Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.