Skontaktuj się z Nami Tutaj
Wiadomości 16 marca 2016

Korzystanie z funkcji regulacji wysokości biurka jeszcze nigdy nie było łatwiejsze

Za dużo siedzimy, a za mało się ruszamy. Biurko z funkcją regulacji wysokości to doskonały sposób na wprowadzenie ruchu do codziennej pracy, a korzystanie z tej funkcji jeszcze nigdy nie było łatwiejsze. Oprogramowanie Desk Control™ ma być w tym procesie drobną zachętą.

Zerwać z siedzącym trybem życia
Siedzimy, jedząc śniadanie. Siedzimy w samochodzie. Wielu z nas siedzi godzinami w pracy. W pozycji siedzącej spędzamy łącznie ponad 12 godzin. Jest to 12 godzin niemal całkowitego braku aktywności.

W wielu biurach wprowadza się biurka do pracy siedząco-stojącej. Kierownictwo dużych przedsiębiorstw rozumie, że użytkownicy biurek z regulacją wysokości blatu pracują bardziej efektywnie i zachowują zdrowie.

Problemem jest jednak to, że wielu pracowników trudno przekonać do regularnej zmiany pozycji z siedzącej na stojącą w czasie pracy. Brakuje im zachęty – przypomnienia o tym, że „już czas wstać”. To właśnie jest zadaniem oprogramowania Desk Control.

Desk Control, osobisty asystent
LINAK® Desk Control™ to oprogramowanie, które daje możliwość dokonywania regulacji położenia blatu za pośrednictwem klawiatury komputera. Oprogramowanie przypomina także o konieczności zmiany pozycji na stojącą. Na podstawie zdefiniowanych przez użytkownika przedziałów czasowych na ekranie komputera wyświetlane są przypomnienia o zmianę pozycji z siedzącej na stojącą. Kilkoma kliknięciami myszy można ustalić własne cele, które stanowią czynnik zarówno motywujący, jak i zwiększający wykorzystanie funkcji regulacji wysokości.

Tylko jeden kabel i oprogramowanie
Wdrożenie rozwiązania w oparciu o oprogramowanie Desk Control przebiega niezwykle szybko i bezproblemowo. Wszystko, czego potrzebujesz, to kabel LINAK USB2LIN do połączenia skrzynki kontrolnej LINAK z komputerem.

Oprogramowanie jest dostępne bezpłatnie do pobrania ze strony internetowej LINAK i jest obsługiwane zarówno na platformie PC, jak i Mac. Jednym kliknięciem myszy możesz teraz ustalić wysokość blatu biurka, a o tym, że już czas zmienić pozycję z siedzącej na stojącą, dowiesz się dzięki przypomnieniu.

Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.