Technologie i trendy

Inteligentne rozwiązania na bazie siłowników z magistralą komunikacyjną

Siłowniki elektryczne LINAK® oferują producentom wiele możliwości wykorzystania zintegrowanych protokołów komunikacyjnych, umożliwiając w prosty sposób włączenie inteligentnych i niezawodnych napędów do istniejących systemów regulacji.

Pozyskanie wszystkich przydatnych informacji zwrotnych z różnych źródeł i sprawne wykorzystanie zebranych danych w systemie stanowiącym większą całość ma istotne znaczenie dla skutecznej pracy układów sterowania w nowoczesnych maszynach przemysłowych.

Niezależnie od tego, czy będzie to komunikacja w standardzie CAN, LIN czy Modbus, siłowniki LINAK®IC (ze zintegrowanym sterownikiem) pozwalają wprowadzić ruch szybko i przy pomocy stosunkowo prostych środków.

Poniżej znaleźć można materiały poświęcone trzem typom protokołów komunikacyjnych, które są wykorzystywane w siłownikach przemysłowych LINAK, oraz pobrać dostępne instrukcje użytkownika i podręczniki instalacji.

Logotyp magistrali CAN

Magistrala CAN SAE J1939 jest znormalizowaną metodą komunikacji dla jednostek sterowania elektronicznego ECU (ang. Electronic Control Units) i zapewnia wspólny język wszystkim producentom. Ten protokół obsługuje inteligentne rozwiązania automatyzacyjne i z tego względu jest powszechnie stosowany w terenowych maszynach jezdnych. Zachęcamy do bliższego zapoznania się z możliwościami zastosowania siłowników z magistralą komunikacyjną w standardzie CAN w maszynach przemysłowych.

Materiały poświęcone standardowi CAN bus:
Podręcznik użytkownika produktu w standardzie CAN bus - oprogramowanie wer. 1
Podręcznik użytkownika produktu w standardzie CAN bus - oprogramowanie wer. 3

Sprawdź tutaj , której wersji magistrali CAN bus używasz.

 
Logotyp magistrali CANopen

CANopen to protokół komunikacyjny zdefiniowany przez standard CiA 301, który stanowi główną architekturę sieci w branżach, takich jak kolejnictwo, rolnictwo, pojazdy ciężarowe i autobusy, przemysł morski, maszyny terenowe i automatyka zakładów produkcyjnych.
Podręcznik użytkownika produktu w standardzie CANopen - oprogramowanie wer. 1

Elektroniczna Karta Danych dla protokołu CANopen (plik .eds)

Logotyp LinBUS

Protokół komunikacyjny LIN bus to opłacalne uzupełnienie magistrali CAN. Wprawdzie ogólna wydajność i niezawodność sieci jest niższa w porównaniu z magistralą CAN, to jednak ten protokół nadaje się zwłaszcza do obsługi elementów niekrytycznych (takich jak np. elektrycznej regulacji fotela i/lub szyb w kabinie operatora).

 
Logotyp Modbus

Modbus jest szeregowym protokołem komunikacyjnym, który znajduje zastosowanie w przemysłowych urządzeniach elektronicznych, często w połączeniu ze sterownikiem programowalnym PLC. Przy pomocy protokołu Modbus można w prosty sposób zintegrować i obsługiwać wiele urządzeń w obrębie jednej sieci. Siłowniki z protokołem Modbus sprawdzają się m.in. w automatyce przemysłowej i systemach nadążnych.

Materiały poświęcone standardowi Modbus:

Lista parametrów i objaśnienia

 

BusLink

Pobierz bezpłatnie oprogramowanie BusLink do konfiguracji siłowników z magistralą komunikacyjną.

Sprawdź tutaj, jak skonfigurować siłownik LINAK. Aby dowiedzieć się więcej o siłownikach elektrycznych z magistralą komunikacyjną, zachęcamy do kontaktu z lokalnym oddziałem firmy LINAK.

 
Krok w przyszłość – siłowniki ze zintegrowanym sterownikiem play-icon

Krok w przyszłość – siłowniki ze zintegrowanym sterownikiem

Jak wykorzystać napędy w technologii Plug & Play™ w zastosowaniach przemysłowych play-icon

Jak wykorzystać napędy w technologii Plug & Play™ w zastosowaniach przemysłowych

Zintegrowany sterownik i magistrala komunikacyjna oferują możliwość monitorowania pracy siłowników od momentu ich podłączenia play-icon

Zintegrowany sterownik i magistrala komunikacyjna oferują możliwość monitorowania pracy siłowników od momentu ich podłączenia

Pliki

Krok w przyszłość

Dowiedz się więcej na temat przyszłości napędów na bazie siłowników IC.

Przegląd produktów TECHLINE

Odkryj szeroki wybór wytrzymałych produktów o dużej mocy z segmentu TECHLINE. Produkty te zapewniają najwyższą trwałość i niezawodność na potrzeby eksploatacji w trudnych warunkach.

BusLink – przewodnik użytkownika

Siłowniki IC LINAK można konfigurować przy pomocy oprogramowania BusLink. Więcej na ten temat można dowiedzieć się z niniejszej instrukcji.

Masz pytanie dotyczące technologii siłowników elektrycznych?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.

Subskrybuj wiadomości firmy LINAK

Otrzymuj aktualne informacje o tym, w jaki sposób technologia siłowników podąża za współczesnymi megatrendami i stawia czoła wyzwaniom przyszłości.