Skontaktuj się z Nami Tutaj
Referencje klientów

Łatwiejsze projektowanie dzięki siłownikom LINAK

Proste i wydajne rozwiązania konstrukcyjne stają się coraz ważniejsze na etapie projektowania maszyn budowlanych. Siłowniki elektryczne znacznie ułatwiły projektowanie maszyn tureckiej firmie HİDROMEK z siedzibą w Ankarze.

Przypadek klienta

Firma HİDROMEK, właściciel cenionej marki w sektorze maszyn budowlanych, w którym panuje ostra konkurencja, sprzedaje swoje produkty na sześciu kontynentach i w ponad 100 krajach na całym świecie. Firma przypisuje ten sukces rozwojowi technologicznemu, który zawdzięcza inwestycjom w badania i rozwój. Kierownik studia projektowego Hakan Telışık wyjaśnia:

„... mając na uwadze lojalność naszych klientów, staramy się tworzyć produkty świetnej jakości, oparte na dobrych, unikatowych projektach. Przywiązujemy dużą wagę do badań i rozwoju oraz kładziemy należyty nacisk na samodoskonalenie”.

 

Jakość produktów i zaufanie to główne czynniki, którymi kierowaliśmy się na etapie podejmowania decyzji.

Dzięki zastosowaniu siłowników LINAK® w określonych obszarach maszyn ciężkich, w których powszechnie stosuje się układy hydrauliczne, firma HİDROMEK zarówno uprościła proces projektowania, jak i zdołała wykorzystać zalety siłowników elektrycznych.

„Aby układ hydrauliczny działał, trzeba doprowadzić przewód hydrauliczny do odpowiedniego miejsca, uruchomić cały układ z odpowiednim ciśnieniem i sterować nim za pomocą zaworów. Trzeba też wykonywać okresowe specjalistyczne przeglądy układu hydraulicznego i jego elementów” — mówi Telışık i podkreśla, że „istnieją mechanizmy, które można łatwo i bezobsługowo poruszać za pomocą siłowników elektrycznych, po prostu doprowadzając do nich napięcie. Daje nam to elastyczność na etapach projektowania i produkcji, dlatego zawsze wolimy stosować w takich mechanizmach siłowniki elektryczne, z których korzystamy bez problemów od wielu lat”.

W przypadku ładowarek kołowych i nowo wprowadzonej rodziny zagęszczarek firma HİDROMEK preferuje siłowniki elektryczne LA36, które służą do otwierania pokrywy silnika — zarówno ze względu na łatwość projektowania, jak i dostępność punktów serwisowych.

Model LA36 jest najchętniej wybierany do zadań podnoszenia pokryw, ponieważ zapewnia idealną moc, długość skoku i stopień ochrony IP.

Przypadek klienta
 

Hakan Telışık wyjaśnia, dlaczego decydują się na współpracę z firmą LINAK: „Wolimy stosować najlepsze w branży komponenty, z których korzystaliśmy już wcześniej — naszym głównym celem jest bowiem wytwarzanie niezawodnych produktów o doskonałej jakości. Współpraca z LINAK przebiega świetnie zarówno od strony handlowej, jak i technicznej — ufamy tej firmie, jeśli chodzi o jakość jej siłowników”.

 

Przyszłość technologii elektrycznych w przemyśle

Wierząc, że przyszłość branży maszyn budowlanych należy do technologii elektrycznych, oraz aspirując do miana jednego z pionierów w tej dziedzinie, firma HİDROMEK powołała submarkę HICON, poświęconą wyłącznie pojazdom elektrycznym. Firma opracowała już pierwszy produkt z tej rodziny: HİDROMEK HICON 7W, czyli pierwszą na świecie elektryczną koparkę kołową. Prototyp zaprezentowano w 2020 roku, a HİDROMEK pracuje nad rozpoczęciem jej masowej produkcji.

W modelu HICON 7W zastosowano siłownik LA25 w mechanizmach otwierania pokrywy silnika, ponieważ zapewniają one łatwy dostęp do punktów serwisowych. Model LA25 został wybrany głównie ze względu na jego kompaktową konstrukcję.

Aby uzyskać więcej informacji na temat siłowników do zastosowań w branży budowlanej, prosimy o kontakt z lokalnym biurem firmy LINAK.

Pliki

Przegląd produktów TECHLINE

Odkryj szeroki wybór wytrzymałych produktów o dużej mocy z segmentu TECHLINE. Produkty te zapewniają najwyższą trwałość i niezawodność na potrzeby eksploatacji w trudnych warunkach.

Broszura poświęcona testom w LINAK

Każdy podzespół siłownika poddawany jest serii testów przeprowadzanych w centrum badawczym LINAK. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w folderze.

Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.

Kontakt