Skontaktuj się z Nami Tutaj
Technologie i trendy

Wybierz odpowiednią skrzynkę kontrolną dla swojego sprzętu medycznego

Dzięki charakterystycznemu wyglądowi i łatwym opcjom montażu, skrzynki kontrolne LINAK do systemów siłownikowych stosowanych w służbie zdrowia cieszą się popularnością w branży medycznej. Ale jak wybrać optymalną skrzynkę do danego zastosowania?

Aby znaleźć skrzynkę kontrolną pasującą do systemu w danym zastosowaniu, przygotowaliśmy:

Selektor Skrzynek Kontrolnych LINAK®

 

2 kanały

4 kanały

5 kanałów


 

Analogowa
Nieprogramowalna

Skrzynka kontrolna CA30

120 W

Skrzynka kontrolna CA40

120 W

 

Analogowa/cyfrowa

CA63

200 W

 

Cyfrowa
Programowalna

Skrzynka kontrolna CO61

200 W

 
CO65

280 W

Skrzynka kontrolna CO53

190 W

 
CO71

350 W

 

 

W przypadku systemów wymagających 6–12 kanałów zalecamy użycie skrzynki przyłączeniowej portów PJ2  oraz rozwiązania LINAK® CO-Link™.

 

Identyfikacja odpowiedniej liczby kanałów
Skrzynki kontrolne LINAK znajdują zastosowanie w wielu aplikacjach medycznych . Ich kształt i rozmiar są takie same. Dostępnych jest również wiele opcji zwiększających wartość rozwiązania, takich jak łatwe zarządzanie kablami i stopień ochrony IPX6 Washable DURA™ .

Większość regulowanych sprzętów do zastosowań medycznych ma zazwyczaj od dwóch do pięciu kanałów. Każdy z nich może być obsługiwany przez siłownik, sterowany ręczne lub obsługiwać funkcję zwiększającą wartość całej aplikacji, zgodnie z wymaganą mocą i parametrami. Zsumuj liczbę potrzebnych siłowników i funkcji, oblicz wymaganą moc, a następnie wybierz skrzynkę kontrolną (lub skrzynki) zdolną do wykonania zadania.

UWAGA: Jeśli potrzebnych jest więcej kanałów, można podwoić ich liczbę za pomocą skrzynki przyłączeniowej portów PJ2  i rozwiązania LINAK CO-Link™.

Moc wystarczająca do zapewnienia płynnego działania i optymalnej wydajności
Skrzynki kontrolne wg naszej koncepcji „One World — One Box”  obejmują zakres mocy od 120 W do 350 W. Wszystkie są wyposażone w zasilacz impulsowy (SMPS), co zapewnia większą wydajność konwersji mocy — ostatecznie umożliwiając płynny i kontrolowany ruch, niezależnie od obciążenia.

UWAGA: W przypadku większego zapotrzebowania na moc możliwe jest podwojenie zasilania przy użyciu rozwiązania LINAK CO-Link™.

Jeśli potrzebujesz, przejdź na OpenBus™
Główną różnicą pomiędzy systemem analogowym a systemem OpenBus™ jest liczba funkcji bezpieczeństwa. LINAK OpenBus™ oferuje jeszcze kilka innych funkcji zwiększających bezpieczeństwo, a także wartość całego rozwiązania. Niektóre z nich są wymagane przez normy prawne, a w zależności od konfiguracji cyfrowej rozwiązanie OpenBus™ jest warte rozważenia.

Cechy zwiększające wydajność i komfort
Niektóre z funkcji, które mogą mieć wpływ na wybór skrzynki kontrolnej, pomagają zwiększyć wydajność personelu medycznego lub mają na celu poprawę ergonomii rozwiązania czy komfortu pacjentów. Zwykle nazywamy te cechy rozwiązaniami zwiększającymi wartość całej aplikacji. Obejmują one wszystko, od bezprzewodowego sterowania ręcznego po oświetlenie pod łóżkiem lub zaawansowane funkcje wagi.

W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących wyboru skrzynki kontrolnej LINAK lub naszych systemów siłowników prosimy o kontakt z lokalnym biurem LINAK.

 

LINAK jest twórcą koncepcji „One World — One Box”. Oznacza to, że niezależnie od funkcji i specyfikacji można połączyć produkty z naszego portfolio i stworzyć system dopasowany do danego zastosowania. Selektor Skrzynek Kontrolnych to nasz skrócony przewodnik, który pomoże znaleźć optymalną skrzynkę kontrolną dla danego systemu.

Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.